شرایط نوار بدن – وب سایت رسمی دکتر. محمد صفریان |


تجزیه و تحلیل ترکیب بدن

تست ترکیب بدن یا آزمایش ترکیب بدن در تجزیه و تحلیل ترکیب بدن مانند درصد چربی ، آب ، ماهیچه ، استخوان ، نمک ، میزان کاهش وزن و کمبود وزن ، اضافه وزن و اضافه وزن ، شاخص توده بدن (BMI) ، اندازه جذب موضعی بسیار مثر است. چربی دارای اندام های بدن است دستگاه ترکیب هوا از طریق تکانه های الکتریکی عمل می کند ، که در برابر الکتریسیته در بافت های بدن مقاومت می کند. مطابق با این مقاومت ، نسبت بافت بدن تعیین و با مقدار طبیعی تعریف شده برای دستگاه مقایسه شد. به این ترتیب می توانید تصویر کاملی از ترکیب بدن خود و جزئیاتی که نیاز به توجه دارند ، بدست آورید.

تجزیه و تحلیل ترکیب بدن: (Tanita BC-418 Body Composition Analyzer) BC-418

دستگاه اندازه گیری ترکیب بدن (تجزیه و تحلیل ترکیب بدن) دستگاهی است که برای تجزیه و تحلیل کامل ترکیب بدن استفاده می شود. این دستگاه یک دستگاه ساده ، سریع و غیر تهاجمی برای اندازه گیری ترکیب بدن است. دستگاه اندازه گیری ترکیب بدن Tanita 418-BC ، با تکانه های الکتریکی ، درصد و مقدار توده چربی (FM) ، توده بدون چربی (FFM) ، میزان عضله و چربی جدا شده با چپ ، دست راست ، پای چپ ، پای راست و تنه ، محاسبه توده عضلانی و چربی ایده آل و میزان متابولیسم پایه (BMR).

این تجهیزات جریان بسیار ضعیفی را برای اندازه گیری امپدانس (مقاومت الکتریکی) بدن ارسال می کند. بنابراین ، در اصل ، کاربران باید از این تجهیزات بدون پا استفاده کنند. علاوه بر این ، از آنجا که امپدانس با توجه به توزیع مایعات بدن متفاوت است ، رعایت نکات کلیدی قبل از آزمایش برای اطمینان از نتایج آزمایشات برای اندازه گیری ترکیب بدن بسیار مهم است. عدم توجه به هر یک از نکات ممکن است منجر به انحراف جزئی در نتایج آزمون شود:

• برای جلوگیری از خطاهای احتمالی در میزان اندازه گیری شده ، نباید قبل از مقاومت فعالیت بدنی شدید انجام دهید و در صورت انجام فعالیت ، باید استراحت کافی داشته باشید. زیرا ورزش شدید می تواند به طور موقت بر ترکیب بدن تأثیر بگذارد.
• برای به دست آوردن نتایج دقیق در زمان های مختلف مقاومت ، اندازه گیری ها باید همیشه در یک وضعیت باشند (به عنوان مثال ، قبل از رفتن به دستشویی و تست) زیرا آب باعث تغییر دمای بدن و بدن می شود که می تواند تأثیر قابل توجهی بر اندازه گیری ها داشته باشد.

بلافاصله بعد از حمام یا سونا تلاش نکنید زیرا عرق ترکیب بدن را تغییر می دهد.

• زنان در دوران قاعدگی باید از آزمایش اجتناب کنند زیرا احتباس مایعات در بدن آنها منجر به نتیجه اشتباه می شود.
همچنین مطمئن شوید که کف پای شما تمیز است ، زیرا خاک یا کثیفی می تواند مانع سیلاب های سبک شود.
• قبل از غذا تجزیه و تحلیل ترکیب بدن را انجام دهید. تا 2 ساعت قبل از آزمایش نباید چیزی بخورید زیرا مصرف زیاد غذا / مایعات ممکن است منجر به گزارش نادرست دستگاه شود.
• هنگام استفاده از اندازه گیری ترکیب بدن هیچ فرستنده ای مانند تلفن همراه همراه شما نیست زیرا این امر بر عملکرد دستگاه تأثیر می گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید