رژیم لاغری سریع

Said XLIX، Roe v. دره


نوشته شده توسط سرنا لی، ۱۷ ساله، نویسنده دانشکده

۲۰ ژانویه ۲۰۲۲

برای نزدیک به نیم قرن، کسانی که در ایالات متحده زندگی می کنند، حق دارند سقط جنین را به عنوان یک گزینه انتخاب کنند. ما Roe v. وید که در ۲۲ ژانویه ۴۹ ساله می شود، از این بابت از او تشکر می کنیم.

با پرونده Roe v. در تصمیم وید، دادگاه عالی اعلام کرد که انتخاب بین حاملگی یا سقط جنین به عهده خود فرد است و اظهار داشت که دسترسی به سقط جنین ایمن و قانونی حقی است که توسط قانون اساسی ایالات متحده محافظت می شود.

امروز، Roe v. وید پس از سال ها مورد حمله قرار گرفتن در ضعیف ترین حالت خود قرار دارد. اخیراً تگزاس قانونی را تصویب کرده است که سقط جنین پس از شش هفته بارداری را ممنوع می کند.

اما آیا می دانستید که در هفته ششم، بسیاری از مردم متوجه بارداری خود نمی شوند؟

موانع سقط جنین

فرض کنید پریودتان را از دست داده اید. شما به دکتر مراجعه می کنید که به شما می گوید که شما در حال حاضر بیش از چهار هفته باردار هستید، زیرا بارداری از اولین روز آخرین قاعدگی شما محاسبه می شود. اکنون، بسته به محل زندگی شما، ممکن است کمتر از دو هفته فرصت داشته باشید تا مکانی برای سقط جنین پیدا کنید.

اول، ممکن است مجبور شوید با یک سری موانع روبرو شوید. برخی از ایالت ها دوره های انتظار را برای روش های سقط جنین تحمیل می کنند – برای مثال در تنسی ۴۸ ساعت. در این مورد، انجام دو سفر به کلینیک ممکن است به دلیل عوامل مختلفی از جمله هزینه، مسافت و دسترسی غیر قابل توجه باشد.

کاهش تعداد کلینیک ها در برخی ایالت ها می تواند مسائل را پیچیده تر کند. تا ژوئن ۲۰۱۹، شش ایالت آمریکا تنها یک کلینیک سقط جنین داشتند.

علاوه بر چالش جغرافیایی، افراد زیادی نمی توانند سقط جنین را بپردازند. اصلاحیه هاید در سال ۱۹۷۶ تامین مالی فدرال خدمات سقط جنین را در اکثر بارداری ها ممنوع می کند. این بدان معناست که کسانی که بیشتر به بودجه فدرال مانند Medicaid متکی هستند – افراد کم درآمد و افراد رنگین پوست – ممکن است در دسترسی به سقط جنین ایمن و قانونی مشکل داشته باشند.

سقط قانونی سقط جنین ایمن است

اگر Roe v. وید برگردانده شد؟ بسیاری از ایالت ها در حال حاضر “ممنوعیت های ماشه” خود را دارند – قوانینی که بلافاصله پس از لغو RO اعمال می شوند. حتی اگر Roe v. به گفته موسسه گاتماچر، وید ضعیف شد، زیرا ۲۶ ایالت برای ممنوعیت سقط جنین یا حداقل ممنوعیت موقتی مشابه ممنوعیت شش هفته ای در تگزاس آماده می شوند.

افرادی که در این کشورها به دنبال سقط جنین هستند در معرض خطر بیشتری قرار دارند. به عنوان مثال، بر اساس تحقیقات سازمان جهانی بهداشت، سالانه ۴.۷ تا ۱۳.۲ درصد از مرگ و میرهای مرتبط با بارداری در سراسر جهان را می توان به سقط جنین غیرایمن نسبت داد.

با این حال، سقط جنین قانونی یکی از ایمن ترین روش های پزشکی در ایالات متحده است

برای کسانی که روابط و پول بیشتری دارند، ممکن است سقط جنین همچنان یک احتمال باشد، اما برای افرادی که پول، امتیازات و دسترسی کافی ندارند، اینطور نیست. بدون گزینه سقط قانونی، مردم به روش های غیرقانونی و خطرناک روی می آورند.

انتخاب در خطر است

با Roe v. آموزش و پرورش که شما را بیش از هر زمان دیگری در معرض خطر قرار می دهد، یک گام اساسی به جلو است – یادگیری در مورد حقوق خود و قوانینی که برای محافظت از شما، سلامتی و توانایی شما در تصمیم گیری برای زندگی و موقعیت شما طراحی شده است.

امیدوارم Roe v. وید زنده خواهد ماند تا شاهد تولد پنجاه سالگی خود باشد – به عنوان نمادی پایدار از عدالت باروری و استقلال بدنی در ایالات متحده

عکس گایاتری مالهوترا در Unsplashرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر