۷ موقعیتی که باعث خواب بهتر می شود


زنی که بیرون روی تشک خود یوگا انجام می دهد.

عکس از عکاسی الکساندرا تران بر پاشیدن

خوابیدن برای برخی آسان نیست. چه با آپنه خواب سر و کار داشته باشید یا… بیخوابیگاهی اوقات به سختی می توان به خواب رفت و هر شب به خواب رفت. برای مبارزه با مشکلات خواب، فرمولاسیون عالی روال خواب کلید است. زمانی که یوگا قبل از خواب تمرین می‌کنید، می‌تواند یک مکمل عالی برای برنامه شبانه شما باشد، زیرا به آرامش ذهن و بدن شما کمک می‌کند و می‌تواند به بهبود کیفیت کلی خواب شما کمک کند.

در اینجا چند حرکت وجود دارد که می توانید برای کمک به آرامش و استراحت قبل از خواب انجام دهید.

موقعیت کودک

ژست کودک که با نام بالاسانا نیز شناخته می شود، یک حرکت ساده است که می تواند به آرامش و آرامش کمک کند و در عین حال هرگونه تنش در پشت و شانه ها را از بین ببرد. با زانو زدن روی زمین شروع کنید و انگشتان پا را کنار هم نگه دارید و باسن خود را به اندازه عرض شانه باز نگه دارید. سپس، به آرامی باسن خود را به عقب فشار دهید و قفسه سینه خود را بین ران های خود قرار دهید.

پیشانی خود را روی زمین بگذارید و دستان خود را به سمت جلو دراز کنید. این وضعیت را به مدت سه تا پنج دقیقه نگه دارید، نفس های آهسته و پیوسته از بینی خود بکشید. اگر راحت هستید، این حالت را با تکان دادن آهسته سر خود به جلو و عقب بهبود دهید تا تنش پیشانی خود را از بین ببرید.

وضعیت قرار گرفتن پاها در مقابل دیوار

این ژست زمانی که به نام آن نگاه می کنید کاملاً قابل توضیح است. که به آن viparita karani نیز گفته می شود، قرار دادن پاها روی دیوار به تسکین استرس و اضطراب، کاهش استرس و کاهش استرس کمک می کند. با علائم بی خوابی مبارزه کنید. این یک ژست عالی برای کسانی است که به سختی می توانند ذهن خود را قبل از خواب پاک کنند.

با گذاشتن یک تشک روی زمین شروع کنید و آن را عمود بر دیوار قرار دهید. سپس به پشت دراز بکشید و پاهای خود را در حالی که بازوهای خود را در کناره های خود شل کرده اید به دیوار قرار دهید. اگر نیاز به حمایت اضافی دارید، یک بالش یا بالش به دنبالچه یا گردن اضافه کنید. این وضعیت را به مدت پنج تا ۲۰ دقیقه یا تا زمانی که احساس آرامش کنید حفظ کنید. مطمئن شوید که یک جفت راحت تهیه می کنید ساق تمرینی بنابراین می توانید مطمئن باشید که کشش را در پاهای خود احساس می کنید و می توانید وضعیت را برای مدتی حفظ کنید. اگر می‌خواهید ژست‌ها را به سطح بعدی ببرید، تنفس دیافراگمی یا دیافراگمی را تمرین کنید.

موقعیت اتصال به پشت با زاویه

همچنین به عنوان supta baddha konasana شناخته می شود، یک زاویه خمش محدود به کاهش تنش در ناحیه ران و کشاله ران کمک می کند و در عین حال کمک می کند. تسکین استرس. با دراز کشیدن به پشت، خم کردن زانوها و قرار دادن پاها روی زمین شروع کنید. راحت روی یک تشک یا روی تخت دراز بکشید. کف پاهایتان را به هم نزدیک کنید و زانوهایتان را از هم دورتر پایین بیاورید – مشابه حالتی که پاهایتان در حالت پروانه قرار دارند.

بازوهای خود را در کناره ها، بالای سر، روی شکم یا هر جایی که احساس راحتی و طبیعی می کنید قرار دهید. برای تقویت این حالت، آرام بپوشید و موسیقی آرامش بخش برای کمک به آرامش ذهن شما

ژست جسد

ژست جسد یا ساواسانا آخرین مرحله عالی برای روتین یوگای شبانه شماست. با دراز کشیدن به پشت در حالی که پاهایتان صاف است و بازوها در کناره ها قرار دارند و کف دست ها رو به بالا هستند شروع کنید. چشمانتان را ببندید و اجازه دهید بدنتان به طور کامل استراحت کند. این حرکت را می توان روی یک تشک روی زمین یا از روی تخت راحت خود انجام داد.

روی تنفس عمیق شکمی تمرکز کنید و به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه یا تا زمانی که دوست دارید در این وضعیت بمانید. این ژست برای کاهش فشار خون و ضربان قلب، تسکین استرس و ایجاد آرامش عالی عمل می کند. برای تثبیت این وضعیت، سعی کنید مدیتیشن کنید در طی آن.

برای امتحان بیشتر حرکات یوگا قبل از خواب، و همچنین نکاتی در مورد چگونگی ایجاد یک روال آرامش بخش قبل از خواب، راهنمای تصویری زیر را بررسی کنید.

بهتر است قبل از خواب بخوابید

از فروشگاه خواب آلاسکا دیدن کنیدرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر