۵۰ درصد از زنانی که به سرطان تخمدان مبتلا می شوند به دلیل آن می میرند. والری پالمیری ماموریتی برای تغییر آن دارد.فوریه است ماه ملی پیشگیری از سرطان.

هر سال تقریباً ۲۰۰۰۰ زن در ایالات متحده به تازگی به سرطان تخمدان مبتلا می شوند و نزدیک به ۱۳۰۰۰ نفر جان خود را از دست می دهند-بیش از هر سرطان دیگری در دستگاه تناسلی.

زنان سالم با والری پالمیری، رئیس و مدیر عامل سلامت زنان آسپیرا گفتگو کردند تا در مورد چگونگی مدیریت خطر ابتلا به سرطان تخمدان توسط زنان صحبت کنند. به گفته پالمیری، بیشتر سرطان‌های تخمدان دیر تشخیص داده می‌شوند، زمانی که میزان بقا بین ۲۰ تا ۲۹ درصد است. اما او می گوید که تشخیص زودهنگام ممکن است، که می تواند نرخ بقا را به ۷۰٪ تا ۹۰٪ افزایش دهد.

این مصاحبه برای طولانی بودن و وضوح ویرایش شده است.


تندرستی بانوان: چگونه وارد عرصه سلامت زنان شدید؟ انگیزه شما برای انجام این کار چیست؟

والری پالمیری: من یک دانشمند حرفه ای هستم، بنابراین کنجکاوی بسیار بالایی در مورد اینکه چه چیزی باعث حرکت یک جسم می شود، دارم. من همیشه این عطش دانش را داشتم، مخصوصاً به عنوان یک زن. تا اوایل دهه ۱۹۹۰ بود که زنان عمدتاً در آزمایش‌های بالینی شرکت داشتند، بنابراین هنوز بدن زن به گونه‌ای است که گویی در حال کاوش در ماه و فضای بیرونی هستیم. هنوز درک نشده است. من فکر می کنم که سلامت زنان واقعاً باید عمیقاً مورد سؤال قرار گیرد.

تندرستی بانوان: آیا می توانید روند فعلی غربالگری سرطان تخمدان را توضیح دهید؟

والری پالمیری: امروزه هیچ آزمایشی برای تشخیص سرطان تخمدان وجود ندارد. فناوری ما یک آزمایش غربالگری نیست. مخصوص خانم هایی است که توده لگنی دارند. از آنجایی که نمی توانید از حفره لگن بیوپسی بگیرید، پزشکان باید تشخیص دهند که آیا این یک توده کم خطر است یا یک ماسک پرخطر. این تفاوت واقعی بین این است که آیا جراحی توسط پزشک عمومی انجام می شود یا اینکه شما نیاز به استخدام یکی از ۱۰۰۰ متخصص در کشور دارید. این واقعاً تفاوت بین یک پیش آگهی خوب و یک پیش آگهی بد است.

حدود ۵۰ درصد از زنان دو عمل جراحی انجام می دهند. زمانی که جراحی اولیه توسط متخصص انجام شد، متخصص آن را مهر و موم کرده و برای متخصص ارسال می کند. خود جراحی ها دارای عوارض هستند و باعث تاخیر در زمان درمان می شوند. شما همچنین فردی دارید که در ابتدا تحت عمل جراحی قرار گرفته و این بیماری را اغلب مشاهده نمی کند. بسیار مهم است که به پزشک مناسب مراجعه کنید.

تندرستی بانوان: خوب، اگر آزمایش غربالگری برای سرطان تخمدان وجود ندارد، زنان چگونه از نظر سرطان تخمدان ارزیابی می شوند؟

والری پالمیری: یک زن، قبل از هر چیز، باید خطرات ژنتیکی خود را درک کند، زیرا ژن ها نقش بسیار زیادی در سرطان تخمدان دارند. دوم، اطمینان از اینکه آنها به بدن خود گوش می دهند. سرطان تخمدان به عنوان یک بیماری خاموش در نظر گرفته می شود، اما در واقع یک بیماری خاموش نیست. او علائم دارد. ما این علائم را در چهار سطل مختلف قرار می دهیم. ما به اختصار BEAT: B را برای inflation; (ه) غذا خوردن و احساس سیری، به طوری که به طور معمول با یک ساندویچ کامل سیر می شوید و اکنون می توانید فقط نیمی از ساندویچ را بخورید. برای درد شکم، اگر به مدت ۱۲ روز دچار درد شکم می شوید و بیشتر از هر روز این درد را داشته اید. T برای مثانه مشکل، تکرر ادرار در شب، به این معنی که شما نمی توانید بدون رفتن به دستشویی شب را پشت سر بگذارید.

اگر به مدت ۱۲ روز حداقل یک روز در میان مصرف کرده اید، باید به GYN خود مراجعه کنید. شما واقعاً باید بدن خود را درک کنید، به آن گوش دهید، ماهیت خود را بشناسید، بدانید چه چیزی غیرطبیعی است و سپس دست خود را بالا ببرید و چیزی بگویید.

تندرستی بانوان: شما زنان را تشویق می کنید که اگر احساس می کنید مشکلی وجود ندارد، صحبت کنند. هنگامی که آنها به پزشک یا ارائه دهنده خدمات بهداشتی مراجعه می کنند، زنان باید چه کاری انجام دهند یا چه انتظاری داشته باشند؟

والری پالمیری: می توانید متوجه شوید که آیا تماس چشمی واقعاً شما را جدی می گیرد یا خیر. اگر زنی از کار برکنار شد، باید به پزشک دیگری مراجعه کند.

یک دفتر خاطرات داشته باشید تا وقتی رفتید، بتوانید بگویید: “من شش روز از هفت روز درد داشتم. یک ماه است که این درد را نداشتم. مشکلی وجود دارد.”

اگر درد شکم دارید، نه فقط یک متخصص زنان، بلکه با یک متخصص گوارش مشورت کنید. حفره لگن می تواند قدامی یا خلفی باشد. می تواند به صورت کمردرد ظاهر شود. این در واقع یکی از مشکلات سرطان تخمدان است. زنان قبل از اینکه در نهایت سونوگرافی انجام دهند به شش یا هفت پزشک مراجعه می کنند.

واقعاً مهم است که خودتان بگویید: “تا زمانی که پاسخی نداشته باشم نمی توانم استراحت کنم.” من می دانم که این واقعاً دشوار است، به خصوص برای یک جمعیت محروم که حتی در مورد مراقبت هم مشکل دارند.

برای همه نژادها، میزان مرگ و میر ۵۱٪ است. این تنها سرطان مربوط به جنس است که میزان مرگ و میر آن بیش از ۵۰ درصد است. برای یک زن سیاه پوست، این نسبت بین ۶۲ تا ۶۳ درصد است. چرا؟ زیرا آنها برای مراقبت مشکل دارند و وقتی بالاخره مراقبت می شوند، بیماری پیشرفته است یا ممکن است به آنها گوش داده نشود.

خیلی اوقات ما در مورد درد صحبت نمی کنیم زیرا “آن آنجاست”. ما باید با دردهایمان علنی تر شویم. شما باید مطمئن شوید که مدافع خود هستید. تا زمانی که پاسخی به دست نیاوردید و علت اصلی درد خود را درک نکردید، متوقف نشوید. فقط از داروهای ضد درد استفاده نکنید که باعث پیشرفت بیماری می شوند.

تندرستی بانوان: فوریه ماه ملی پیشگیری از سرطان است. به ویژه در این ماه، آیا پیامی برای زنان در مورد اهمیت ارزیابی خطر سرطان، غربالگری و پیشگیری دارید؟

والری پالمیری: شماره یک، مطمئن شوید که امتحانات سالانه خود را با پزشک متخصص زنان یا ارائه دهنده مراقبت های اولیه انجام دهید. شماره دو این است که اطمینان حاصل کنید که در تاریخچه خانوادگی خود عمیقاً غوطه ور می شوید. در سرطان تخمدان، سابقه خانوادگی بسیار مهم است. با خاله ها، عموها، مادربزرگ ها و مادربزرگ ها و مادربزرگ های خود صحبت کنید. اطمینان حاصل کنید که سابقه خانوادگی خود را نه تنها برای خودتان، بلکه برای فرزندان و فرزندان خود ثبت کنید زیرا در این صورت می توانید نظارت صحیح را شروع کنید.

ما همیشه به دنبال آن دارو از نظر دارویی هستیم، اما وقتی نوبت به سرطان می‌رسد، این دارو واقعاً تشخیص زودهنگام است. اگر زودتر آن را پیدا کنید، شانس غلبه بر آن و کاهش سوزش در بدن را دارید. سرطان تخمدان یکی از شدیدترین بیماری هاست. این یک بیماری نادر است و فراموش شده است. هدف ما این است که اطمینان حاصل کنیم که آن را فراموش نکنید. علائم واقعی است. شما می توانید این سرطان را شکست دهید. همه چیز به زودی گرفتن آن بستگی دارد، درست مانند هر سرطان دیگری.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر