۵ چیزی که باید در مورد IUI بدانید – Credihealth Blog


لقاح داخل رحمی که به عنوان IVF نیز شناخته می‌شود، توسط زنان و زوج‌هایی استفاده می‌شود که برای باردار شدن به‌طور طبیعی مشکل دارند. اگرچه پس از ظهور لقاح آزمایشگاهی، محبوبیت تلقیح داخل رحمی به طور چشمگیری کاهش یافت، اما هنوز هم این روشی است که بسیاری به دنبال آن هستند.

۵ نکته که باید در مورد IUI (تلقیح داخل رحمی) بدانید

امروز من دکتر هستم هیمالی مانیار یکی از بنیانگذاران مرکز نیشا IVF در احمدآباد که یکی از بهترین مراکز نیز می باشد. بیمارستان های IVFدر این مقاله در مورد هر آنچه که باید در مورد لقاح داخل رحمی (تلقیح داخل رحمی) بدانید صحبت خواهم کرد.

اغلب اوقات، زوج هایی که امیدوارند بچه دار شوند، به دلایل زیادی در باردار شدن با مشکل مواجه می شوند. می تواند به دلیل

 • ناباروری در مردان یا زنان.
 • برخی از بیماری های زمینه ای مانند کم کاری تیروئید یا PCOD.
 • عمر

در این شرایط زوجین به الف نزدیک می شوند دکتر متخصص زنان برای مشورت با آنها پزشک در طول مشاوره شرح حال کامل از زن و مرد را می گیرد. ممکن است شامل سوالاتی مانند بیماری های فعلی، داروها، ژنتیک و غیره باشد. پزشک از شما می‌خواهد آزمایش‌هایی انجام دهید که به او در تصمیم‌گیری در مورد برنامه درمانی کمک می‌کند.

این تست ها عبارتند از:

 • سابقه پزشکی هر دو طرف
 • معاینه فیزیکی هر دو طرف
 • آزمایش خون: هورمون لوتئینیزه کننده و پروژسترون برای مردان
 • عملکرد تیروئید برای هر دو طرف
 • پرولاکتین
 • آنتی مولریان
 • FSH برای زنان
 • تستوسترون
 • تجزیه و تحلیل مایع منی
 • تجزیه و تحلیل تخمک گذاری

بسته به نتایج، پزشک ممکن است تصمیم بگیرد آزمایش‌های بیشتری انجام دهد، یا اگر از قبل اطلاعات کافی برای شروع درمان داشته باشد، روند درمان آغاز می‌شود.

فقط با جستجوی Dr. Himali Maniar و می توانید از طریق Practiceo.com، Clinicspots.com و sehat.com با من تماس بگیرید.

چه کسی می تواند برای IUI مراجعه کند؟

ذینفعان این عمل زنان مجرد، زوج های دگرجنسگرا با شریک مرد نابارور یا ناتوان و زوج های همجنس هستند.

چگونه برای این روش آماده می شوید؟

در اینجا، زمان بسیار مهم است زیرا دوره لقاح به ۱۲ ساعت از زمان تخمک گذاری محدود می شود.

از این رو، یک زن باید چرخه قاعدگی خود را کنترل کند و دمای پایه بدن و سطوح هورمونی خود را برای تعیین زمان تخمک گذاری خود پیگیری کند. راه های دیگر برای ردیابی تخمک گذاری شامل استفاده از کیت های تخمک گذاری، آزمایش خون و سونوگرافی است.برخی از پزشکان ممکن است متوجه رنگ و بافت مخاط واژن و صاف بودن بینی گردنی شوند.

داروهای باروری:

پزشک شریک زن و مرد را برای افزایش تخمک گذاری و تولید اسپرم برای افزایش شانس بارداری داروهایی تجویز می کند.

برخی از تکنیک های تلقیح داخل رحمی:

نمونه اسپرم برای تلقیح یا خام یا منجمد است (معمولاً). پزشک می تواند نمونه اسپرم را از بانک اسپرم که در آن منجمد شده است تهیه کند یا نمونه خام را در عرض دو تا سه روز پس از پرهیز (بدون روان کننده) تهیه کند. نمونه مایع منی شسته می شود. سپس پزشک اسپرم را وارد دهانه رحم، رحم یا واژن می کند.

روش های رایج مورد استفاده برای تلقیح داخل رحمی عبارتند از:

 1. آ) CI: تلقیح داخل سرویکس این روش شبیه سازی تلقیح جنسی است که در آن یک نمونه اسپرم خام در نزدیکی ورودی دهانه رحم آزاد می شود. این ممکن است با پوشاندن حاملگی در نزدیکی دهانه رحم همراه باشد.
 2. ب) لقاح داخل رحمی: این شامل قرار دادن نمونه ای از اسپرم شسته شده به داخل رحم با استفاده از کاتتر است. پزشک توصیه می کند که پس از انجام این روش ۱۵ دقیقه پشت میز بمانید تا احتمال بارداری افزایش یابد.
 3. ج) تلقیح داخل صفاقی داخل رحمی: این روش شامل تزریق یک نمونه اسپرم شسته شده به رحم و لوله های فالوپ برای افزایش شانس بارداری است. سپس دهانه رحم برای جلوگیری از نشت به واژن بسته می شود.

خطرات تلقیح داخل رحمی:

این یک روش نسبتا ساده و ایمن با حداقل خطرات است که عبارتند از

 1. آ) عفونت: احتمال بروز عفونت خفیف بعد از عمل وجود دارد.
 2. ب) لکه بینی جزئی: این اتفاق زمانی رخ می دهد که کاتتر در رحم قرار می گیرد.
 3. ج) حاملگی چند قلو: نادر است اما در صورت ترکیب با داروهای تحریک تخمک گذاری ممکن است.

عواقب:

قبل از انجام تست بارداری باید دو هفته صبر کنید. عدم انجام این کار ممکن است منجر به موارد زیر شود:

 1. آ) منفی کاذب: اگر سطح hCG شما قابل اندازه گیری نباشد، حتی اگر باردار هستید، می تواند منجر به یک نتیجه منفی شود.
 2. ب) نتیجه مثبت کاذب: این زمانی اتفاق می افتد که داروهای محرک تخمک گذاری مانند HCG در سیستم شما وجود داشته باشد. می تواند نشان دهنده بارداری باشد، حتی اگر باردار نباشید.

نتیجه:

اگر روش IUI نتایج مثبتی به شما نداد، گام طبیعی بعدی این است که به روش IVF بروید، که تا ۸۰ درصد شانس لقاح موفقیت آمیز را در آینده می دهد.

پس خوانندگان عزیز دل و امید خود را از دست ندهید. لطف علم غیرممکن را ممکن کرد. فقط زمان زیادی است که کودک خود را در آغوش بگیرید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و اظهارات در این نشریات صرفاً مربوط به نویسندگان و مشارکت کنندگان است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر