۵ روش علم می تواند به شما کمک کند بهتر بخوابید


مفهوم پازل سر مغز به عنوان نمایه ای از صورت انسان ساخته شده از کاغذ چروکیده سفید با یک قطعه اره مویی بریده شده بر روی پس زمینه چوبی قدیمی روستایی به عنوان نمادی از سلامت روان.

خواب برای عملکرد صحیح بدن مهم است. هنگامی که به اندازه کافی بخوابید، مغز شما بهبود می یابد و باعث می شود با ذهنی روشن از خواب بیدار شوید و احساس شادابی کنید. همچنین به شما کمک می کند تا حافظه بلند مدت خود را بهبود ببخشید. خواب سلامت روان را تا حد زیادی بهبود می بخشد. علاوه بر این، خواب خوب به سلامت متابولیک کمک می کند و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت را کاهش می دهد. علاوه بر این، گذراندن یک روز کم خواب برای شما سخت است. شما تحریک پذیر، خسته و بداخلاق خواهید بود که بهره وری شما را اندکی کاهش می دهد.

جای تعجب نیست که اکثر مردم به دلیل عادت ها، مشغله های زیاد، بیماری و استرس و سایر عوامل، شب ها به اندازه کافی نمی خوابند. با این حال، گام هایی با پشتوانه علمی وجود دارد که می توانید برای بهبود خواب خود بردارید. در اینجا ۵ مورد از آنها وجود دارد.

  1. قبل از خواب استراحت کنید

بسیاری از ما زندگی بسیار پرمشغله ای با کار زیاد و زمان محدود برای انجام همه کارها داریم. این توضیح می دهد که چرا اکثر آنها ساعت های طولانی در شب کار می کنند. متأسفانه، این امر باعث می‌شود که خواب راحت در زمان خواب دشوار باشد. داشتن زمان برای استراحت به آرامش ذهن شما از یک روز پرمشغله کمک می کند و تبدیل به خواب راحت را آسان تر می کند.

حتماً چند ساعت قبل از خواب کار را به تعویق بیندازید. مهم نیست که یک موضوع چقدر اضطراری است، توجه به آن درست قبل از خواب می تواند باعث استرس شود که خوابیدن را دشوار می کند. از دیگر کارهایی که می توانید برای آرامش انجام دهید، خواندن کتاب و گوش دادن به موسیقی آرامش بخش است. در این زمان از الکل و کافئین اجتناب کنید زیرا می توانند کیفیت خواب را کاهش دهند.

  1. استرس زدایی

استرس عاطفی یکی از عوامل اصلی بی خوابی است. در حالی که اجتناب از محرک هایی که باعث استرس می شوند دشوار است، یافتن راه هایی برای کاهش استرس قبل از خواب می تواند منجر به خواب بهتر شود.

می‌توانید تکنیک‌های تمدد اعصاب مانند مدیتیشن، تنفس عمیق، حمام گرم یا یوگای ملایم را درست قبل از خواب تمرین کنید تا ذهن و بدن خود را آرام کنید. همچنین می توانید سعی کنید مکان شاد خود را تجسم کنید تا از شر افکار ناخواسته خلاص شوید. ورزش منظم با وسایل ورزشی در طول روز و خوردن یک وعده غذایی متعادل نیز استرس را کاهش می دهد. علاوه بر این، یک دفتر خاطرات سپاسگزاری داشته باشید که در آن هر روز آنچه را که سپاسگزار هستید، یادداشت کنید. این نه تنها استرس را کاهش می دهد، بلکه به کاهش فشار خون نیز کمک می کند.

  1. یک محیط راحت ایجاد کنید

یک محیط راحت محیطی است که به شما امکان می دهد راحت و راحت بخوابید. برای ایجاد چنین محیطی از چیدمان اتاق خواب خود شروع کنید. از شر چیزهایی که در اتاق نیاز ندارید و همچنین وسایلی که حواس شما را پرت می کنند مانند تلویزیون خلاص شوید. علاوه بر این، چراغ ها را خاموش کنید و دما را بین ۶۰ تا ۶۷ درجه فارنهایت کاهش دهید. همچنین برای ایجاد آرامش و آرامش در اتاق خواب مفید است. اگر اغلب با بوق ماشین و صداهای دیگر از بیرون حواس تان پرت می شود، از نویز سفید برای حذف آن استفاده کنید. علاوه بر این، یک تشک و بالش راحت برای حمایت از گردن و پشت خود برای جلوگیری از درد عضلانی انتخاب کنید. مهم است که روبالشی را در نظر بگیرید، به خصوص اگر آلرژی دارید. اطمینان حاصل کنید که چیزی که انتخاب می کنید باعث سرماخوردگی یا احتقان در هنگام خواب نشود.

  1. یاد بگیرید چگونه ساعت ها قبل از خواب “خاموش” شوید

طول موج آبی صفحه نمایش مانع از تولید ملاتونین می شود، هورمونی که به انتقال به حالت خواب کمک می کند. قرار گرفتن در معرض این نور درست قبل از خواب، خوابیدن را برای شما دشوار می کند.

در این صورت، چند ساعت قبل از خواب از کامپیوتر یا تلفن خود استفاده نکنید. همچنین باید در این زمان از تماشای تلویزیون خودداری کنید. البته دور شدن از این ابزارها به خصوص با فشار روی ایمیل های کاری برای پاسخگویی دشوار است و این ابزارها منبع سرگرمی هستند. با این حال، ایجاد مراسمی که در آن دستگاه های الکترونیکی خود را خاموش می کنید، می تواند کمک زیادی به خواب بهتر شما کند. یک کار جایگزین برای انجام دادن پیدا کنید، مانند خواندن کتاب.

  1. درخواست مشاوره

وقتی با مسائل خواب آشنایی ندارید، پیدا کردن چیزی که برای شما مفید است دشوار است. برخی از افراد بی خوابی جدی دارند که درمان آن به تنهایی دشوار است. اگر هر نکته ای که به آن برخورد کردم نتیجه ای نداشت، مهم است که از متخصصان مشاوره بگیرید. پزشکان تجربه و دانش لازم را برای تشخیص هرگونه مشکل اساسی و ارائه توصیه های تخصصی دارند که می توانند به شما کمک کنند.

همچنین می توانید برای تحقیق در مورد چگونگی درک بهتر علم خواب به اینترنت مراجعه کنید. اینترنت به شما امکان می دهد به مقالاتی در مورد علم خواب دسترسی داشته باشید. مقالاتی مانند این می‌توانند بینش‌هایی از دانشمندان علوم خواب در مورد مواردی مانند آپنه خواب و محرومیت از خواب در میان سایر شرایط خواب به شما ارائه دهند.

نتیجه

تعداد کمی از مردم از به خواب رفتن سریعتر و طولانی تر لذت می برند. اگر در لیست افرادی هستید که تمام شب را در حال دور زدن هستند، درک اینکه چگونه علم می تواند به شما کمک کند خواب بهتری داشته باشید بسیار مهم است. با پایان دادن به روز، خاموش کردن صفحه نمایش و یافتن راه هایی برای کاهش استرس شروع کنید. اتاق خواب خود را به مکانی تبدیل کنید که بتوانید راحت بخوابید. اگر هیچ چیزی برای شما مفید نیست، برای کمک با کارشناسان مشورت کنید.

اکثر مشکلات خواب با تشخیص و برنامه های درمانی مناسب قابل درمان هستند. کلینیک خواب آلاسکا جامع ترین آزمایشگاه خواب این ایالت است که در آنکوریج، فیربنکس، سولدوتنا و واسیلا قرار دارد. امروز با ما تماس بگیرید @ ۹۰۷-۳۵۷-۶۷۰۰.

مسابقه بی خوابیرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر