۴۰ نفر در کنگو کشته شدند


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رسانه ها روز سه شنبه گزارش دادند که دست کم ۴۰ غیرنظامی در یک سلسله عملیات شبه نظامیان در چندین روستا در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این کمپین ها از روز پنجشنبه هفته گذشته تا دوشنبه هفته جاری از سوی گروهی از شبه نظامیان انجام شد. از سوی دیگر، این شبه نظامیان مربوط به اعضای «ائتلاف نیروهای حزب دمکرات» هستند که به روستاها و روستاهای مختلف حمله کردند. تی یکی از ین کامین، شبه نیزامیان به ساکنان روزیتان در استان «کیو» کیو» کیو» کیو.

“کریستوف مونیاندرو” از فعالان حقوق بشر گفت که شبه نظامیان مسلح بیش از ۴۰ مرد، زن و کودک را در پنج روستا از پنجشنبه تا یکشنبه هفته جاری کشتند.

مونیاندرو می‌گوید: «با این کار را می‌دانیم. מא אניזה דרים תלפ מישוים، אמא היק קארי שרות נימיגירד»

«ماته موباندا سالومون», a nurse at the hospital در یکی از روستاهای کنگو نیز گفت که اجساد ۲۶ March 26 به گوره وی شبه نطامیان ۷۶ نفر را نیز ربودند.

این گروه شبه نظامی یکی از چندین گروه مسلح است که در درگیری بین کنگو و غیرنظامیان در شرق کنگو شرکت دارد. شرق کنگو سرشار از مواد معدنی مانند قلع، تانتالیم، تنگستن و طلا است.

این گزارش نشان می دهد که افزایش کمپین ها باعث شد که ایالت کنگو در آوریل ۲۰۲۱ در “ایتوری” و “کیف شمالی” وضعیت اضطراری اعلام کند، اما به گفته کارشناسان سازمان ایالات متحده آمریکا، وضعیت امنیتی تحت مدیریت است. سیستم نیز همینطور است.

جموهری دموکرتیک کنگو دومین کیشور بهرکی در عفریکا و یازدهمین کیشر بهی جهان به شمر می‌ایدریریم کاید و یازدهمین کیشر

فورکا استیاد دموکرتیک کمتشکل از سدها تروریسله است ک در ناحیه کنگو کنی از ماادن است , مستتر ombd. نیروهای ائتلاف دموکراتیک از آغاز عملیات ارتش در پایان سال ۲۰۱۹، حمله به شدت علیه غیر رژیم ها انجام شده است.

مناطق مرزی شرق کنگو با اوگاندا، رواندا و بوروندی گروه های چریکی مختلفی را در خود جای داده است که بسیاری از آنها از جنگ های داخلی وحشیانه این کشور که به طور رسمی در سال ۲۰۰۳ پایان یافت باقی مانده اند. سازمان ملل متحد، ائتلاف جمهوری دموکراتیک کنگو بوده است. متهم به کشتن صدها غیرنظامی از سال ۲۰۱۴ این گروه در سال ۲۰۱۷ بیعت خود را با گروه تروریستی داعش اعلام کرد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/
این معنی را برای صفحه اول پیشنهاد کنید