۱۰ نکته برای آماده شدن خود برای جراحی دندان – وبلاگ Credihealth


رفتن به دندانپزشک اغلب بخش جدایی ناپذیر مراقبت از سلامت دهان و دندان شما است. این ویزیت‌ها می‌توانند ساده باشند و فقط به تمیز کردن دندان نیاز داشته باشند، اما همچنین می‌توانند به اقدامات جدی منجر شوند، به خصوص اگر کارهای زیادی انجام شود. هنگامی که در دستان یک دندانپزشک خوب است، این روش ها نه تنها به دقیق ترین و موفق ترین روش ممکن انجام می شوند. پرسنل دندانپزشکی همچنین به خود می بالند که علیرغم اضطراب بیماران خود احساس راحتی و آرامش می کنند.

در واقع، بسیاری از بیماران ممکن است از مراجعه به دندانپزشک بترسند. بنابراین، اگر شما نیز آن را تجربه کنید، تنها نیستید. طبیعی است که در آماده شدن برای قرار ملاقات با دندانپزشک، راه های موثر متفاوتی برای آرام کردن خود بیابید. به این ترتیب، لازم نیست از آن بترسید روش دندانپزشکی شما عبور می کنید.

با این حال، در اینجا با ده استراتژی از این دست مواجه خواهید شد.

  1. تمام سوابق پزشکی و دندانپزشکی خود را آماده کنید

اگر برای این روش به دندانپزشک دیگری مانند یک متخصص مراجعه می کنید، تمام پرونده های دندانپزشکی خود را آماده کنید. اگر دندانپزشک شما کسی است که عمل مورد نیاز شما را انجام می دهد و نیازی به رفتن به دندانپزشک دیگری نیست، سوابق پزشکی شما همان چیزی است که نیاز دارید.

این سوابق ضروری هستند – آنها به دندانپزشک شما اجازه می دهند پیشینه سلامت عمومی شما را بداند. برخی از داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید ممکن است همراه با برخی از داروهایی که ممکن است دندانپزشک شما تجویز می کند، ایمن نباشد. ایمنی جزء حیاتی یک روش دندانپزشکی موفق است، بنابراین نباید در این مورد مصالحه ای وجود داشته باشد.

برای شروع جستجوی خود برای دندانپزشک متخصص، از این سایت دیدن کنید.

  1. خبر داشتن

داشتن اطلاعات اولیه تا حد امکان در مورد روش دندانپزشکی یکی دیگر از موارد مهمی است که باید انجام دهید. هر چه بیشتر بدانید، بهتر است. به این ترتیب، شما همچنین می توانید از خطرات احتمالی یا عوارض جانبی عمل دندانپزشکی خود جلوگیری کنید. وقتی می دانید چه انتظاری دارید، لازم نیست خیلی از کاری که دندانپزشک انجام می دهد بترسید.

وقتی صحبت درستی از نشستن با دندانپزشک خود دارید، تمام سوالات خود را روی میز بگذارید. در آن جلسات عجله نکنید. هر نگرانی که دارید، در مورد آنها صحبت کنید. هرچه دندانپزشک شما در پاسخ به این نگرانی‌ها صبورتر باشد، راحت‌تر خواهید بود که در دستان خوبی هستید.

  1. نگرانی های خود را با دندانپزشک خود در میان بگذارید

در طول آن مکالمه در نقطه دو بالا، همچنین به بحث در مورد نگرانی های خود توجه کنید. هنگامی که شما آنقدر شفاف هستید، دندانپزشک شما نیز می تواند به شما اطمینان لازم را بدهد. بسیاری از ترس‌هایی که ممکن است داشته باشید، فقط به این دلیل است که نمی‌دانید چه انتظاری دارید. ممکن است در جای دیگری اطلاعات اشتباهی دریافت کرده باشید.

هیچ حرفه ای بهتر از دندانپزشک شما برای رفع این ترس ها وجود ندارد. شما باید به تجربه و توانایی های آنها اعتماد کنید. حرف آنها را جدی بگیرید، که دندانپزشک برای تکمیل کاری که اکنون می داند چگونه انجام دهد، سال ها مطالعه کرده است.

  1. تمام داروهای تجویز شده را مصرف کنید

برخی از بیماران دارای شرایط از قبل موجود هستند که آنها را ایجاد می کند سیستم ایمنی ضعیف شده. اگر شما یکی از آنها هستید، دندانپزشک شما ممکن است در هفته های منتهی به عمل برای شما دارو تجویز کند. به عنوان مثال، آنتی بیوتیک ها را می توان قبل از عمل دندانپزشکی و در دوره و بعد از آن تجویز کرد.

اگر قبل از انجام یک عمل دندانپزشکی خاص از شما خواسته شد که دارو مصرف کنید، حتما آن را به دقت دنبال کنید. سخنان دندانپزشک خود را جدی بگیرید – این به نفع خودتان است. این آنتی بیوتیک ها می توانند از بدن شما در برابر هرگونه خطر احتمالی عفونت محافظت کنند.

  1. رزرو پرواز خانه

شما هرگز نمی دانید که اثرات بی حسی دهانی که در طول عمل به شما داده می شود چقدر طول می کشد. مخصوصاً برای بیمارانی که اضطراب شدید دندانی دارند، آرام کردن در طول درمان دندان طبیعی است. اکسید نیتروژن یا هر ماده بیهوشی ممکن است قضاوت و حواس شما را به طور موقت مختل کند و رانندگی به تنهایی به خانه را ناامن کند.

به همین دلیل است که این یک حرکت عاقلانه است که مطمئن شوید به خانه سفر می کنید. اگر تنها زندگی می کنید اما دوستان یا خانواده ای در نزدیکی خود دارید که می خواهند شما را به خانه ببرند، مشکلی نیست که چند روز قبل با آنها تماس بگیرید.

اگر کسی که می شناسید نمی تواند این کار را انجام دهد، حداقل از تاکسی یا وسایل حمل و نقل عمومی دیگر در منطقه خود استفاده کنید.

  1. جدول را هوشمندانه برنامه ریزی کنید

هنگامی که دندانپزشک به شما می گوید که باید یک عمل دندانپزشکی انجام دهید، برنامه خود را در اسرع وقت بررسی کنید. اگر در روزهای هفته کار می کنید، حداقل صبح جمعه یا شنبه این روش را رزرو کنید. در صورت بروز هر گونه ناراحتی، بدون از دست دادن روزهای کاری زیاد، تعطیلات آخر هفته را به شما می دهد.

به غیر از کار، تمام تعهدات دیگری که باید انجام دهید را نیز در نظر داشته باشید. به خصوص اگر پدر و مادر هستید، قطعاً تعهدات دیگری نیز وجود دارد که باید انجام دهید: فعالیت های کودکان، فعالیت های مدرسه و غیره. برنامه ریزی عاقلانه برنامه خود مهم است، بنابراین می توانید تمام هماهنگی های لازم را انجام دهید، فقط در صورتی که نیاز به استراحت داشته باشید.

هنگام برنامه ریزی برنامه خود، ممکن است بخواهید از قبل با خانواده تماس بگیرید. فقط در صورتی که بعد از عمل احساس بیماری کردید، بهتر است با اقوام خود هماهنگی لازم را برای خواباندن چند روزی کودکان در حین استراحت و نقاهت داشته باشید. شما هرگز نمی دانید بعد از یک عمل چه احساسی خواهید داشت، مخصوصاً کاری که نیاز به جراحی دهان دارد. تنظیم خواب احتمالی از قبل تضمین می کند که شما نیز یک خانواده داشته باشید و برای مراقبت از فرزندان آنها وقت بگذارید.

  1. در صورت لزوم از خوردن خودداری کنید

اگر دندانپزشک به شما می گوید در ساعات خاصی از روز از مصرف برخی غذاها و مایعات خودداری کنید، همین توصیه ها را نیز دنبال کنید. روزه گرفتن اغلب لازم است، به خصوص اگر تحت بیهوشی باشید. معمولاً از شما خواسته می شود که شب قبل از جراحی چیزی نخورید یا ننوشید. شما باید دستورات پزشک خود را دنبال کنید. این برای جلوگیری از خطر آسپیراسیون یا یک بیماری جدی که زمانی رخ می دهد که محتویات معده وارد ریه شما می شود، لازم است.

بسته به نوع روشی که ممکن است انجام دهید، ممکن است به شما توصیه شود که فقط بعد از عمل از رژیم لاغری استفاده کنید. این را بخشی از فرآیند آماده سازی خود قرار دهید.

یک هفته قبل از عمل دندانپزشکی، سوپ، بلغور جو دوسر، فرنی، بستنی، ماست و غیره را ذخیره کنید. آن را بخشی از لیست خرید خود قرار دهید. به این ترتیب، زمانی که روز جراحی شما فرا می رسد، همه آنها آماده هستند. این شما را از دردسر رفتن به خواربار فروشی یا سفارش دادن در زمانی که تنها چیزی که می خواهید انجام دهید استراحت است، نجات می دهد.

  1. اطلاعات بیمه را آماده کنید

اگر بیمه درمانی دارید که شامل درمان های دندانپزشکی می شود، حتماً همه آن ها را نیز بسته بندی کنید. شرکت بیمه خود را در مورد اقدامات دندانپزشکی آینده مطلع کنید تا آنها از ادعاهای شما آگاه شوند.

برای کسانی که پوشش بیمه ای ندارند، پرداخت مورد نیاز را نیز آماده کنید. مانند هر درمان پزشکی، روش های دندانپزشکی می تواند بسیار گران باشد. بنابراین، برای پوشش این هزینه ها آماده باشید.

  1. مراقب کارهای خانه باشید

برای کمک به بهبودی سریع‌تر و بهتر، ممکن است دندانپزشک به شما توصیه کند که آن را در خانه آسان کنید. وقتی می توانید استراحت کنید. همچنین، ممکن است لازم باشد از هر کار سخت یا طاقت فرسا خودداری کنید. اگر شما مسئول کارهای روزانه خانه هستید، این به این معنی است که ممکن است مجبور شوید کمکی را ترتیب دهید، حتی اگر فقط برای این هفته باشد.

در صورت لزوم با یک نظافتچی تماس بگیرید تا از خانه شما بازدید کند. آن را از قبل هماهنگ کنید، تا آنها بیایند و در طول هفته به کارهای خانه رسیدگی کنند، هر چقدر که به آنها نیاز دارید. زمانی که سلامت و ایمنی شما در خطر است، ارزش مبلغ اضافی را دارد که برای یک نظافتچی می پردازید. ممکن است فقط یک عمل کوچک دندانپزشکی باشد. اما اگر دندانپزشکتان می گوید باید استراحت کنید، حرف های او را جدی بگیرید.

راه حل دیگری که می توانید برای انجام آن نیز انتخاب کنید، تمیز کردن عمیق خانه خود در روزهای منتهی به جراحی است. تا آنجا که ممکن است قبل از جراحی برای انجام کارهای خانه تا جایی که می توانید بیشتر از انرژی خود استفاده کنید، بنابراین دیگر نگران تمیز کردن عمیق بعد از آن نباشید.

  1. خوب بخوابی

در روزهای منتهی به عمل دندانپزشکی، شما همچنین باید خوب بخوابید. فعلا از دیر بیدار ماندن خودداری کنید. اگر دعوت‌هایی برای جلسات یا مهمانی‌ها وجود دارد، بهتر است نروید. این توصیه قطعا شب قبل از عمل دندانپزشکی غیر قابل مذاکره است

دادن زمان کافی برای استراحت به ذهن می تواند به آرام کردن اعصاب و رفع اضطراب کمک کند. وقتی کمبود خواب دارید، توانایی شناختی شما به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد. زمانی که خواب بر بدن شما تأثیر مثبت می گذارد، می توانید روحیه خوبی برای جراحی داشته باشید و به شما زمان می دهد تا شاداب و سرحال بمانید.

نتیجه

مهم نیست که چقدر در مراقبت از دهان خود در خانه کوشا هستید، هیچ جایگزینی برای لمس تخصصی که فقط دندانپزشکان می توانند انجام دهند وجود ندارد. بسته به وضعیت کلی سلامت دهان، ممکن است اقدامات دندانپزشکی ضروری باشد. این می تواند در برخی از بیماران – از جمله شما – باعث اضطراب، ترس و استرس شود. اگر شما هم با همین مشکل مواجه هستید، خودتان را خوش شانس بدانید که نکات بالا را رعایت کرده اید. وقتی می توانید ترس های خود را کاهش دهید و ترس های خود را آرام کنید، رفتن به دندانپزشک دیگر چیزی نیست که نگران آن باشید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و اظهارات در این نشریات صرفاً مربوط به نویسندگان و مشارکت کنندگان است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. برای انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید
کمک پزشکی

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر