۷۰ واحد تولیدی دانش بنیان در استان سمنان فعال است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، مهدی میرکو ظهر پنج‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی اداره کل صمت سمنان ضمن بیان اینکه ۷۰ واحد تولیدی دانش بنیان در استان فعال هستند، ابراز داشت: برای حمایت از بخش تولید در راستای تحقق شعار سال و منویات رهبر معظم انقلاب این واحدها حمایت می‌شوند.

وی ضمن بیان اینکه آماده صدور پروانه تحقیق و توسعه در اسرع وقت هستیم، افزود: این اقدام برای حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی، صنایع معدنی و تجاری استان سمنان به منظور ارتقا تخصص و افزایش کیفیت محصولات شرکتهای تولیدی صورت می‌گیرد.

رئیس اداره پژوهش اداره کل صمت استان سمنان ضمن بیان اینکه سال گذشه تعداد ۲۹ فقره پروانه تحقیق و توسعه برای واحدهای صنعتی در استان صادرشده است، ابراز داشت: این میزان در مقایسه بامدت مشابه در سال ۹۹ از رشد ۲۷ درصدی برخوردار است.

میرکو ضمن بیان اینکه تاکنون ۹۰ فقره جواز و پروانه فنی و مهندسی در استان سمنان صادرشده است، تصریح کرد: دارندگان جواز فنی و مهندسی می‌توانند پس از گذشت یک سال برای تبدیل جواز خود به پروانه فنی و مهندسی اقدام کنند.

وی بابیان اینکه پروانه تحقیق و توسعه برای متقاضیان و فعالانی که دارای پروانه بهره‌برداری صنعتی هستند قابلیت صدور دارد، افزود: در صورت احراز شرایط لازم این مهم انجام می‌شود.