چیزهایی که ای کاش خودم ۱۰ ساله ام درباره بدنش می دانست – #slowchathealth


کلاس پنجم بود و ما در میانه یکی از زمستان های بدنام شیکاگو بودیم. من یقه یقه اسکی زشتی را پوشیده بودم که نسبت به آن خودآگاه بودم. وقتی در راهروی مدرسه ابتدایی مریض بودم نسبت به آن احساس خودآگاهی بیشتری داشتم. تا امروز دلم برای سرایداری می سوزد که باید صبحانه نیمه هضم مرا از راهروهای فرش شده مدرسه تمیز می کرد.

ناگفته نماند که من مریض به خانه آمدم، اما تا اواسط بیست سالگی نفهمیدم آن روز برای چه چیزی تنگ شده بودم.

در نوامبر سال ۲۰۱۹، تشخیص داده شد که من مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) هستم، و در حالی که فهمیدم این یک تشخیص رو به افزایش در میان زنان جوان در سراسر جهان است، تلاش کردم تا بفهمم چرا تا سن ۲۵ سالگی طول کشید تا متوجه چیزی شوم. اشتباه.

من در تمام عمر پریودهای نامنظم داشته ام و این همیشه برای من عادی بوده است. وقتی پزشکان در مورد بی‌نظمی‌ها می‌پرسیدند، به آن‌ها می‌گفتم که ماه‌ها متوالی پریود نشده‌ام، و همیشه به‌عنوان «بسیار مهم نیست» یا «این فقط بدن شماست» رد می‌شد.

چیزی که دوست دارم به خود ۱۰ ساله ام بگویم این است خیلی مشکل بزرگ، و این یک نشانه بسیار اولیه و تلخ PCOS بود. سندرم تخمدان پلی کیستیک در هر فردی خود را متفاوت نشان می دهد. این هورمون ها را تحت تأثیر قرار می دهد و به طور سنتی سطح هورمون مردانه (آندروژن) را افزایش می دهد (سطح تستوسترون من دو برابر آنچه باید باشد، در حالی که سطح آندروژن من ۴ برابر بیشتر از حد طبیعی بود). و بگذارید به شما بگویم، من آن را احساس کردم.

در سن ۲۵ سالگی، نمی‌توانستم احساساتم را کنترل کنم، اضطرابم به اوج خود رسیده بود، و احساس افسردگی می‌کردم. و هر چه بیشتر به آن فکر کردم، بیشتر متوجه شدم که چقدر “آرام” هستم. انگار از یک بچه خوش شانس به یک نوجوان نامطمئن، غمگین و عصبانی تبدیل شده ام که هیچ تفریحی نداشت. سپس تبدیل به بزرگسالی نامطمئن، غمگین و عصبانی شد که سرگرمی نداشت…

برگشتن بیمار به خانه با یقه‌پوش زشت به این معنی است که خود ۱۰ ساله من سفر آموزشی آموزش جنسی را از دست خواهد داد. موردی که در آن درباره بلوغ، پریودها، نوسانات خلقی و نحوه مراقبت از بدن خود در حین انجام این تغییرات صحبت می کنند. چیزی که یاد گرفتید پریود شدن هر ماه به این معنی است که شما سالم هستید و بدن شما همانطور که باید کار می کند. مهمتر از همه، شما آن را یاد گرفته اید نه قاعدگی هر ماه باعث نگرانی است.

خبر خوب این است که من تحت کنترل هستم. من و متخصص غددم یک برنامه درمانی داریم و در حال حاضر حالم بهتر شده است. بخش ناامید کننده این است که اگر من یا والدینم اطلاعات صحیحی در مورد سلامت باروری داشته باشیم، می‌توان از این امر جلوگیری کرد. از اینکه متخصصی را پیدا کردم که دقیقاً می داند چگونه به من کمک کند، سپاسگزارم، اما متاسفم که بدن من برای نزدیک به ۲۰ سال از کنترل خارج شده است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد PCOS، این لینک را دنبال کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های بلوغ در Candor Health Education، این لینک را دنبال کنید.

نوشته شده توسط: لورا بن هماهنگ کننده رسانه های اجتماعی، آموزش بهداشت باور

با تشکر از Candor Health Education و تمایل آنها برای به اشتراک گذاشتن کار خود با خوانندگان #slowchathealth ما. لطفاً عضویت در خبرنامه Candor Health Education را در نظر بگیرید.

همچنین می توانید برخی از پست های قبلی آنها را در اینجا مشاهده کنید:

حقیقت آموزش بهداشت & Eleanor Evins – “محصولات یکبار مصرف قاعدگی: تاثیر و جایگزین”

حقیقت آموزش بهداشت و سندی متکالف – “قدرت خودگویی مثبت”

حقیقت آموزش بهداشت و لیز گارسیا – “در حال حاضر بهداشت روانی را آموزش دهید، بعداً مهارت کسب کنید”

حقیقت آموزش بهداشت و ترنس هاجز – “آموزش تربیت جنسی برای جوانان دارای معلولیت”رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر