چگونه یک ادعای خطای موفقیت آمیز پزشکی ایجاد کنیم – وبلاگ Credihealth


هر ساله تعداد افرادی که از خطاهای پزشکی رنج می برند نگران کننده است. پزشکان و سایر متخصصان پزشکی می‌توانند جان انسان‌ها را نجات دهند، اما همه چیز ممکن است با یک اشتباه یا یک اشتباه کوچک خراب شود. می تواند وضعیت بیمار را بدتر کند یا در موارد شدید حتی منجر به مرگ شود. با این حال، هر خطای پزشکی به منزله قصور پزشکی نیست. قصور پزشکی زمانی اتفاق می‌افتد که یک پزشک یا ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی با انحراف از استانداردهای شناخته‌شده مراقبت، باعث آسیب یا آسیب به بیمار شود.

اگر این اتفاق برای شما افتاد، می‌توانید یک ادعای قصور پزشکی ارائه کنید و خسارت خود را مطالبه کنید. با این حال، ایجاد یک ادعای قصور پزشکی موفق مملو از عوارض قانونی است. بنابراین، بهتر است با یک وکیل متخصص در قصور پزشکی تماس بگیرید تا به شما در حل پیچیدگی‌های چنین دعوی کمک کند. در تمرین هاستینگزاگر قربانی سهل انگاری پزشکی شده اید، از کمک حقوقی حرفه ای بهره مند خواهید شد.

در اینجا مواردی وجود دارد که یک وکیل مجرب پزشکی می تواند به شما در تعیین آن کمک کند.

قبل از هر چیز دیگری، وکیل شما باید علت احتمالی قصور را بررسی کند. شایع ترین علل قصور پزشکی در زیر ذکر شده است:

قبل از اینکه پزشک شما هر دارویی را برای شما تجویز کند، معمولاً نیاز به انجام یک سری آزمایشات مانند عکسبرداری با اشعه ایکس، آزمایش خون و اسکن و موارد دیگر دارید. بررسی نتایج و علائم آزمایش تشخیصی معمولاً اطلاعات مورد نیاز برای تشخیص بیماری یا وضعیت شما را در اختیار پزشک قرار می دهد. دقیق تشخیص دادن برای یک دوره درمانی موثر حیاتی است. اما اگر پزشک تشخیص اشتباهی به شما بدهد، ممکن است درمان نادرستی برای بیماری خود دریافت کنید که می تواند سلامت شما را حتی بیشتر در معرض خطر قرار دهد.

حتی اگر تشخیص دقیق باشد، اگر به موقع به بیمار داده نشود، ممکن است آسیب ببیند. چرا؟ زیرا تشخیص دیرهنگام ممکن است وضعیت بیمار را بدتر کند، در حالی که درمان سریع می تواند او را به سلامت کامل بازگرداند. در موارد استثنایی، بیماری به دلیل تشخیص دیرهنگام ممکن است به درمان پاسخ ندهد.

درمان نادرست به نوعی با تشخیص اشتباه مرتبط است. با این حال، مواردی وجود دارد که متخصصان پزشکی نالایق نمی توانند بهترین مراقبت را ارائه دهند، حتی اگر تشخیص آنها دقیق باشد. همچنین اگر پزشک شما درمان مناسب را انتخاب کرده باشد اما آن را نادرست به کار برده باشد، ممکن است به منزله قصور باشد.

  • عدم شناسایی خطرات

پزشکان باید بیماران خود را از خطرات هر گونه درمان یا روش پزشکی آگاه کنند تایید آنها را دریافت کنید آیا می خواهند جلو بروند یا نه. حتی اگر درمان یا روش به آرامی پیش برود، در صورتی که پزشک او را از خطرات مربوطه مطلع نکند، ممکن است بیمار ادعای قصور ارائه دهد.

یک روش پزشکی ناموفق لزوماً به منزله قصور نیست. خطاهای تمرینی تنها زمانی رخ می دهد که جراح نتواند استانداردهای مراقبتی مشخص شده را ارائه دهد. نمونه هایی از خطاهای جراحی عبارتند از: انجام عمل جراحی در قسمت نادرست بدن، انجام جراحی اشتباه، گذاشتن وسایل یا لوازم جراحی در داخل بدن بیمار و انجام جراحی های غیر ضروری. چنین خطاهای جراحی می تواند باعث آسیب شدید شود.

پس از تعیین علت احتمالی قصور، باید نقض وظیفه مراقبت را اثبات کنید. یک وظیفه قانونی مراقبت زمانی ایجاد می شود که یک پزشک موافقت می کند که بیمار را درمان کند که او به دنبال خدمات او بوده است. وظیفه مراقبت به این معناست که پزشکان مسئول ارائه مراقبت و درمان به بیماران خود با درجه مهارت و کوششی هستند که از یک پزشک دارای صلاحیت معقول انتظار می رود.

با این حال، وظیفه مراقبت تنها در صورت وجود رابطه پزشک و بیمار وجود دارد. اگر پزشک سوار مترو به مسافر دیگری که دچار سکته قلبی شده کمک نکند، مسافر بیمار دلیلی برای ادعای قصور علیه پزشک نخواهد داشت. اما به محض اینکه پزشک داوطلبانه به کمک مسافر بیمار بیاید، مسئولیت هر گونه خسارت یا جراحت ناشی از سهل انگاری در ارائه کمک های پزشکی بر عهده وی خواهد بود.

این مسئولیت پزشک است که اطلاعاتی در مورد درمان یا روش، خطرات مرتبط و نتایج بالقوه به شما ارائه دهد تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا تحت درمان یا روش قرار بگیرید. فرآیند کسب رضایت بیمار از یک درمان یا روش پس از ارائه اطلاعات اولیه نامیده می شود پیش تایید.

اگر رضایت آگاهانه وجود نداشته باشد، در صورتی که درمان یا روش منجر به آسیب یا آسیب شود، پزشک ممکن است به دلیل قصور شکایت کند. مفهوم این است که اگر خطرات مربوط به آن را می دانستید، این روش را انتخاب نمی کردید.

علاوه بر این، پزشکان و سایر متخصصان پزشکی موظفند اطلاعات را به گونه ای که به راحتی قابل درک باشد به بیماران خود منتقل کنند.

گذشته از اثبات تخلف پزشک از وظیفه مراقبتی، اثبات تخلف پزشک از وظیفه مراقبت نیز بسیار مهم است. غفلت کردن ایجاد آسیب یا آسیب به بیمار. شما باید ثابت کنید که عمل یا عدم اقدام پزشک به طور مستقیم باعث آسیب بیمار شده است و نه یک بیماری از قبل که ممکن است بیمار یا هر عامل دیگری داشته باشد.

خسارات به خساراتی اطلاق می شود که در نتیجه جراحت یا جراحت ناشی از قصور پزشکی وارد می شود. این خسارات ممکن است اقتصادی باشد، مانند قبوض پزشکی یا درآمد از دست رفته، و غیراقتصادی، مانند درد و رنج.

عبارت «درد و رنج» یک اصطلاح حقوقی است که به رنج جسمی و روحی قربانی اشاره دارد. گذشته از درد فیزیکی، ممکن است استرس عاطفی را نیز به دلیل تغییر شکل، از دست دادن شغل، ضعف دائمی یا از دست دادن توانایی لذت بردن از لذت های زندگی تجربه کرده باشید.

اثبات خسارات یا خساراتی که به دلیل قصور پزشکی در ادعای غرامت خود متحمل شده اید بسیار مهم است. شما باید علاوه بر شواهدی مانند صورتحساب بیمارستان، سوابق پزشکی، فیش های پرداختی برای اثبات درآمد از دست رفته، شهادت کارشناسی از یک متخصص پزشکی، و شهادت های خانواده و دوستان خود را ارائه دهید تا نشان دهید این آسیب چگونه بر کیفیت زندگی شما تأثیر گذاشته است.

کلمات اخر

قصور پزشکی بیشتر از آنچه فکر می کنید اتفاق می افتد. متأسفانه اثبات مسئولیت پزشک در مورد آسیب رساندن به شما آسان نیست. شما با پیچیدگی های قانونی و موانع رویه ای روبرو خواهید شد که نمی توانید به تنهایی از عهده آنها برآیید. اما با کمک یک وکیل متخصص در قصور پزشکی، می توانید دعوی را به نتیجه موفقیت آمیز برسانید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر