چگونه میوه ها و سبزیجات را فریز کنیم


محصولات منجمد که در یخچال نگهداری می شوند

مارک عزیز،

وب سایت شما سال گذشته به من انگیزه داد تا به CSA بپیوندم، و من مشتاقانه منتظر هستم تا تابستان امسال دوباره به بازار کشاورزان محلی مراجعه کنم. کاملاً همه محصولات انتخابی را دوست دارم، اما این چشمان من را باز کرد که در اواخر پاییز/زمستان چقدر محدود بودم از طریق آنچه معمولاً در فروشگاه مواد غذایی موجود است (و با قیمت مناسب). (من در دشت های شمالی زندگی می کنم). من می خواهم شروع به فکر کردن در مورد فریز کردن برخی از اقلام برای لذت بردن پس از پایان فصل کنم. چه نکاتی برای انجام این کار دارید؟ متشکرم!

از سوال شما سپاسگزاریم! درست می گویید – به همان اندازه باورنکردنی که از سبزیجات و میوه های تازه در فصل خود لذت ببرید، چشم انتظار ماه های “نادر” نیز هوشمندانه است. یکی از بهترین راه ها برای تداوم بهترین های فصل، البته یخ زدن است. (گروک پوست های زیادی را با یک جعبه فریزر عمیق معاوضه می کرد…) امسال، همانطور که محصولات فصلی را در بهار، تابستان و اوایل پاییز بارگیری می کنید، در اینجا چند پیشنهاد و منبع برای بهترین آماده سازی انجماد وجود دارد. تکنیک های ذخیره سازی


هفته ۲۱ فوریه ۲۰۲۲، Primal Kitchen راه هایی برای کاهش ضایعات مواد غذایی را به نمایش می گذارد. با عضویت در اینجا حقایق مربوط به ضایعات مواد غذایی، نکات کاهش ضایعات، دستور العمل های منحصر به فرد و منابع را از پروژه فارملینک بیابید.


محل اقامت

فضای فریزر خود را انتخاب کنید

اول، من به شدت توصیه می کنم در یک فریزر عمیق سرمایه گذاری کنید. مطمئناً می توانید از یک محفظه فریزر در یخچال خود استفاده کنید، اما معمولاً فضای محدودی دارد و مانند یک جعبه فریزر عمیق سرد نمی ماند. (برای بهترین نتایج، فریزرها باید در دمای ۰ درجه فارنهایت یا کمتر نگهداری شوند. یک گیج فریزر ساده می تواند به شما اطلاعات دقیقی بدهد.) اگرچه اقلام باید چندین ماه دوام بیاورند، اما ماندگاری یکسانی با یخچال فریزر نخواهید داشت ( ۸ تا ۱۲ ماه برای اکثر محصولات در صورت تهیه و بسته بندی مناسب).

اگر نگران هزینه اولیه هستید، به خاطر داشته باشید که فریزرهای عمیق کارکرده زیادی برای فروش وجود دارد. فروش های خراشیده و اشتباه، آگهی ها و Craigslist ما را برای مبتدیان بررسی کنید. همچنین، به یاد داشته باشید که بسته به مقداری که برای فریز کردن (تولید، گوشت و غیره) انتخاب می کنید، می توانید مقدار زیادی از آن پول را تنها در سال اول پس بگیرید. خرید محصولات با کیفیت خوب که در فصل هستند و باعث ماندگاری بیشتر آنها در زمستان می شود، هزینه کمتری نسبت به خرید کامل محصولات خارج از فصل شما دارد. هنگامی که برای پرورش گاو یا سایر نگهداری گوشت فله/مرغ/بازی پس انداز می کنید، زمان زیادی نمی گذرد که فریزر شما هزینه خود را پرداخت می کند.

راه حل های ذخیره سازی محصول

در مورد کاورها، کیف ها و غیره، کم نگذارید. برای جلوگیری از رطوبت به ذخیره سازی با کیفیت بالا نیاز دارید. کاغذ فریزر خط دار و نوار فریزر می تواند برای محصولات بسته بندی “خشک” کار کند. یکی دیگر از گزینه ها، مخصوصا برای میوه های له شده یا میوه هایی که همراه با آب میوه نگهداری می شوند، قوطی های کنسرو مناسب برای فریزر است. بسیاری از مردم استفاده از کیسه های پلاستیکی فریزر را راحت تر می دانند (از نوع Ziploc یا نوع خود برش که نیاز به آب بندی حرارتی دارد).

در هر صورت، روکش یا کیسه های فریزر باید مخصوص فریزر و ضد بخار و همچنین تاشو باشند. ایده در اینجا این است که بسته بندی را تا حد امکان به طرح کلی غذا قالب بزنید تا هوای محبوس شده را خارج کنید و از تبادل رطوبت جلوگیری کنید. اگر اجازه داده شود که این محصول رطوبت خود را از بین ببرد، فریزر می‌سوزد – آن نواحی قهوه‌ای، سفت و با طعم عجیب در سبزیجات ذوب شده. با سرمایه گذاری کمی تغییر بیشتر در راه حل های ذخیره سازی خوب، از فاجعه محصولات و ناامیدی (و پول) خود صرفه جویی کنید.

آماده سازی محصول

تازه ترین محصولات را انتخاب کنید

برای طعم و مزه و مواد مغذی، تازه ترین و بهترین محصولی را می خواهید که می توانید تهیه کنید. من متوجه شدم اگر خودتان باغبان نیستید، بهترین چیز بعدی را می توانید در بسته های CSA یا بازارهای کشاورزان پیدا کنید. اقلام معمولاً ظرف یک روز یا حتی چند ساعت پس از فروش/توزیع انتخاب می شوند.

شستشو و آماده سازی محصول برای انجماد

بشویید، برش دهید، پوست بگیرید و در صورت نیاز آماده کنید. (هرچه قطعات کوچکتر باشد بسته بندی محصولات شما تنگ تر است.)

تقریباً همه سبزیجات باید قبل از انجماد سفید شوند. (چند سیب زمینی شیرین و کدو تنبل باید قبل از انجماد کاملاً پخته شوند.) یک شات سریع در آب جوش یا بخار آنزیم مسئول تجزیه طبیعی را متوقف می کند. خیلی کم است، و خطر توقف فعالیت آنزیم را دارید (شاید حتی سرعت آن را افزایش دهید). بیش از حد، و ممکن است مواد مغذی و همچنین بافت و طعم را قربانی کنید. یک شوک کوتاه در آب یخ بلافاصله پس از جوشاندن از پختن بیشتر مواد جلوگیری می کند.

با این حال، زمان سفید کردن یک رقص ظریف است. این منبع را برای زمان دقیق جوشاندن سبزیجات مختلف بررسی کنید. اگر «بلانچینگ با بخار» را انتخاب کنید، مدت زمان آن معمولاً ۱.۵ برابر مدت زمان بلانچینگ سنتی خواهد بود.

نکاتی برای انجماد محصولات

چند نکته دیگر که باید در نظر داشت:

  • شما به تجهیزات پیچیده زیادی نیاز نخواهید داشت، فقط به چند ظروف بزرگ، کاسه، انبر، حوله و شاید سبدهای سیمی نیاز دارید.
  • اگرچه بلانچینگ در مایکروویو ممکن است در دسته‌های کوچکی که در مدت زمان کوتاهی خورده می‌شوند کار کند، بسیاری از کارشناسان توصیه می‌کنند که از آن در حالت یخ زده طولانی‌مدت استفاده نکنید. این ظن وجود دارد که تمام فعالیت آنزیم ها را متوقف می کند.
  • برخی از میوه ها مانند سیب، هلو، آووکادو و گلابی باید با اسید اسکوربیک نگهداری شوند تا از تغییر رنگ آنها جلوگیری شود. همچنین ممکن است در نظر داشته باشید که سبزیجاتی مانند کنگر فرنگی و سیب زمینی شیرین اوج رنگ خود را حفظ می کنند.

بسته بندی خوب و انجماد سریع

چگونه میوه ها و سبزیجات را فریز کنیم

هنگامی که سبزیجات و میوه ها به طور مناسب آماده شدند، پخته شدند/آبپز شدند و سرد شدند، اجازه دهید آبکش شوند و کاملا خشک شوند. حوله های آشپزخانه یا حوله های کاغذی می توانند روند را تسریع کنند، به خصوص برای برخی از اقلام سالم مانند لوبیا سبز یا انواع توت ها.

برخی از میوه‌ها مانند سیب و شلیل با آب میوه بهتر یخ می‌زنند، اما بیشتر سبزیجات و بسیاری از میوه‌ها را می‌توان بدون آب بسته بندی کرد. پس از خشک شدن، می توانید آنها را در کیسه های فریزر بسته بندی کنید یا آنها را به صورت رول درآورید و در بسته های شل فریز کنید. (پر کردن شکر یا شربت اغلب برای میوه توصیه می شود، اما مقدار کمی آب میوه و اسید اسکوربیک نیز می تواند موثر باشد.)

اگر فضای کافی دارید، بهتر است ابتدا میوه‌ها و سبزیجات را در یک لایه در سینی فریز کنید، سپس بلافاصله آن‌ها را در کیسه‌هایی بسته‌بندی کنید یا آن‌ها را بپیچید. این کار از جمع شدن آنها به یکدیگر جلوگیری می کند و باعث می شود که قطعات جدا شوند.

پوره های پخته شده را می توان در ظروف بزرگ نگهداری کرد، اما بهتر است از سینی های یخ سیلیکونی یا ظروفی که به طور خاص برای انجماد وعده های غذایی طراحی شده اند استفاده کنید. این به ویژه در مورد غذای کودک خوب عمل می کند، جایی که می خواهید هر بار فقط مقدار کمی از آن را آب کنید.

محصولات منجمد را در فریزر سازماندهی کنید

هنگامی که بسته های شما بارگیری شد و آماده نگهداری شد، اقلام از قبل یخ زده را روی هم قرار دهید و آنها را به یک طرف فریزر منتقل کنید. بسته بندی جدید را در مناطق باز پخش کنید تا انجماد سریع را تشویق کنید، که از سوختن فریزر جلوگیری می کند و به حفظ طعم کمک می کند.

آیا نکاتی برای انجماد برداشت های بهاره و تابستانی دارید؟ آیا کنسرو کردن یا تخمیر را به انجماد ترجیح می دهید؟ استفاده های مورد علاقه برای انبارهای منجمد شما؟ مثل همیشه، از سوالات و نظرات شما متشکرم، و به حضورتان ادامه دهید!

سایر انتشارات MDA Food Waste:

چای_چای_کلاژن_کتو_لاته_640x80

درباره نویسنده

مارک سیسون بنیانگذار Mark’s Daily Apple، پدرخوانده جنبش اولیه غذا و سبک زندگی است. مجله نیویورک تایمز نویسنده پرفروش رژیم تنظیم مجدد کتو. آخرین کتاب او است کتو برای زندگیدر آن، او درباره چگونگی ترکیب رژیم کتو با یک سبک زندگی اولیه برای سلامتی و طول عمر بهینه بحث کرد. مارک نویسنده چندین کتاب دیگر نیز هست، از جمله طرح اولیهمارک که با توربوشارژ کردن رشد جنبش اولیه/باستانی در سال ۲۰۰۹ شناخته می شود. پس از گذراندن سه دهه تحقیق و آموزش مردم در مورد اینکه چرا غذا عنصر کلیدی برای دستیابی و حفظ سلامتی مطلوب است، مارک Primal Kitchen را راه اندازی کرد، یک شرکت مواد غذایی واقعی که ایجاد می کند. ملزومات آشپزخانه اولیه/پالئو، کتو و Complete 30 سازگار با محیط زیست.

اگر می خواهید یک آواتار به همه نظرات خود اضافه کنید اینجا را کلیک کنید!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر