چهار نکته برای چربی سوزی بهتر – مشاوره تغذیه تلفن


چهار نکته برای چربی سوزی بهتر

بهبود سلامت کلی چربی سوزی یک کار چالش برانگیز است. این مقاله به شما چهار راه برای چربی سوزی سریعتر و کاهش بیشتر وزن می دهد.

آیا تا به حال به شما گفته شده است که برای سوزاندن چربی زیاد باید کمی وزن کم کنید و بیشتر ورزش کنید؟ این معادله به عنوان تراز انرژی شناخته می شود. علیرغم موفقیت (یا عدم وجود آن) با ورزش سنگین و رژیم کم کالری ، علم این نظریه را کنار گذاشته است. قانون ترمودینامیک می گوید که نه می توان انرژی ایجاد کرد و نه از بین رفت. بنابراین ، هنگامی که انرژی بیشتری دریافت می شود ، این تغییرات در بافت های بدن ذخیره می شود. در زمان کمیابی ، بدن از بافت ماهیچه ای یا چربی انرژی می گیرد.

با این حال ، تمرین چند ساعته در باشگاه بدنسازی در حالی که بدن شما سوخت کمی دارد ، همیشه عملی نیست. انجام این کار به هیچ عنوان توصیه نمی شود. پنج عامل بر متابولیسم بدن و توانایی سوزاندن چربی تأثیر می گذارد. هدف ما بهینه سازی هر یک از اجزا برای افزایش هزینه های کلی انرژی و چربی سوزی است. بیایید هر یک را بررسی کنیم تا دریابیم چگونه می توان عملکرد متابولیک بدن را بهبود بخشید.

1- میزان متابولیسم پایه (BMR) نشان دهنده انرژی مورد نیاز برای حفظ فعالیت اولیه انسان است. سن ، جنس ، قد و وزن شما بر این گزینه تأثیر می گذارد. توصیه نمی شود کمتر از 1000 کالری در روز بخورید ، زیرا این به طور کلی حداقل مقدار انرژی مورد نیاز برای فعالیت های اولیه بدن است و بسیار مهم است. آیا می توان BMR خود را افزایش داد؟ مطمئن. اما چگونه! این امر با انجام تمرینات شدید با وزنه امکان پذیر است. با ایجاد عضلات متابولیک فعال ، متابولیسم در حالت استراحت افزایش می یابد. این ماهیچه ها تشنه قدرت هستند.

2- متابولیسم در حالت استراحت (RMR) همان BMR شماست ، پس از مقاومت در برابر BMR ، میزان انرژی مورد نیاز شما تقریباً 10 درصد بیشتر است. و این برای زمانی است که شما نیاز به استراحت و رختخواب دارید. اگر تمام روز در خانه بنشینید و کاری انجام ندهید ، این عدد نشان دهنده تعداد کالری مورد نیاز بدن شما است.

تأثیر ارزش گرمایی غذا (TEF) ، که بر تأثیر هضم بر متابولیسم ما متمرکز است. بدن ما برای هضم غذایی که می خوریم به انرژی نیاز دارد. مواد مغذی که مصرف می کنیم تأثیر انرژی را بر بدن ما تعیین می کند. آیا می توان TEF خود را افزایش داد؟ بله پروتئین باید سریعتر هضم شود ، بنابراین بیشترین تأثیر را بر متابولیسم شما دارد. بنابراین زمان ذخیره مرغ ، ماست یونانی و لوبیا در بدن شما فرا رسیده است.

ورزش (EA) انرژی مورد استفاده برای ورزش منظم است. بسته به نحوه کار شما متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، برای کسی که بیشتر وقت خود را نشسته و غیر فعال می گذراند ، EA حدود 10 تا 15 درصد از انرژی دریافتی روزانه یک فرد را تشکیل می دهد. اما خبر خوب چیست؟ هرچه فعالیت شما بیشتر باشد ، هزینه انرژی نیز بیشتر می شود. برای اکثر افرادی که به طور معمول ورزش می کنند ، EA آنها می تواند 30 or یا بیشتر باشد. ترکیبی از تمرینات با شدت بالا و کم توصیه می شود.

5. قبل از بیان دلیل نهایی ، ما منتظر سناریو و برنامه روزانه شما هستیم. بین ساعت 8 تا 9 صبح سر کار حاضر شوید و پشت میز خود بنشینید. تا زمان ناهار و شام ، جایی که حدود 30 دقیقه وقت خواهید گذاشت. بعد از ناهار به میز خود برگردید و 4-5 ساعت دیگر را به این شکل بگذرانید. شاید بعد از کار و تمرین به مدت یک ساعت به باشگاه بروید. آیا با این برنامه آشنایی ندارید؟ صرف نظر از تمریناتی که انجام می دهید ، متابولیسم شما تحت تأثیر حرارت زایی فعالیت های غیر ورزشی (NEAT) قرار می گیرد. نمونه هایی از (NEAT) شامل بالا رفتن از پله ها و بالا رفتن از محل کار و پیاده روی است. به طور کلی ، این یکی از پنج عامل مهم تأثیر بر متابولیسم است ، زیرا بخش کوچکی از انرژی دریافتی روزانه را تشکیل می دهد ، اگرچه نشانه های قابل توجهی برای افزایش یا کاهش چربی است. بهتر است به جای ارسال ایمیل با همکاران خود ملاقات کنید. ماشین خود را دورتر پارک کنید.

در نهایت ، 4 مورد ضروری برای افزایش متابولیسم و ​​چربی بهتر و سوزاندن را فراموش نکنید:

1- تمرینات فشرده با وزنه

2- میزان پروتئین خورده شده را افزایش دهید

3- میزان فعالیت بدنی را افزایش دهید

4- حرکت بیشتر

مترجم: معصومه کریم نجات

اصل و نسب: روشنگری

دیدگاهتان را بنویسید