You are currently viewing پیکرتراشی بدن برای کاهش وزن با روش های جراحی و غیر جراحی

پیکرتراشی بدن برای کاهش وزن با روش های جراحی و غیر جراحی


کانتورینگ بدن به فرایند اعمال درمان جراحی یا غیر جراحی برای کاهش چربی اشاره دارد. این تکنیک های زیبایی برای هدف قرار دادن مناطق چربی خاص با هدف ظاهر نازک تر بدن طراحی شده اند. امروزه انواع مختلفی از کانتور بدن وجود دارد که طیف وسیعی از گزینه ها را در اختیار شما قرار می دهد. بهترین درمان بستگی به نواحی بدن دارد که باید مورد هدف قرار گیرند ، آناتومی ، اهداف و ترجیحات شخصی شما.

جراحی مجسمه سازی بدن انواع روش های زیبایی است که برای بهبود ظاهر بدن با تغییر اندازه یا شکل بدن طراحی شده است. جراحی کانتورینگ بدن اغلب برای خطوط دور کمر ، شکم ، پاها ، باسن ، بالای بدن و بالای بازوها انجام می شود. روشهای جراحی از برداشتن چربی یا پوست اضافی گرفته تا پروتزهای جراحی و لیفت برای بهبود قابلیت ارتجاعی پوست متغیر است. اگر می خواهید گزینه های مجسمه سازی بدن داشته باشید ، پزشک وضعیت عمومی و سلامت شما را بررسی کرده و درمانی را که برای شما مناسب است برنامه ریزی می کند. اگر می خواهید مجسمه سازی بدن داشته باشید ، متخصصان ما در کلینیک تناسب اندام رازی آماده ارائه بسیاری از تکنیک های ابتکاری هستند و برای رسیدن به اندام ایده آل شما برای شما عزیزان ایمن است. برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت می توانید با شماره تلفن زیر تماس بگیرید لطفا تماس بگیر.

آماده سازی


قبل از انجام کانتور بدن ، مهم است که بیمار:

 • از سلامت کافی برای کمک به روند بهبود برخوردار شوید.
 • به وزن دلخواه برسید.
 • با پزشک خود در مورد داروهایی که ممکن است نیاز به قطع آنها داشته باشید صحبت کنید.
 • ترک سیگار.

ممکن است به بیمار توصیه شود که مصرف برخی داروهای خاص مانند داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) ، آسپرین و داروهای حاوی آسپرین را قطع کند. می توان داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها را قبل از عمل تجویز کرد.
در صورت نیاز به آزمایش های دیگر مانند آزمایش خون ، اشعه ایکس یا الکتروکاردیوگرام (ECG) ، پزشک شما به شما توصیه می کند.

تفاوت در روش کنده کاری و نحوه انجام آن


بهترین نوع کانتور بدن به شکل بدن ، اهداف و اولویت های فعلی شما بستگی دارد. برخی از تفاوت های تکنیک های حکاکی عبارتند از:

لیزر درمانی کم توان

با ترکیب فناوری لیزر سرد برای از بین بردن رسوبات چربی در ناحیه شکم ، پاها ، باسن ، بازوها و سایر نواحی بدن ، Zerona چربی های ناخواسته را با انرژی لیزر تجزیه می کند. سلول های چربی برای حذف چربی از بدن. این چربی مانند سلولهای خارجی جذب بدن می شود و در نهایت از طریق فرآیندهای طبیعی از بین می رود.
در طول درمان زارونا ، پزشک از یک دستگاه دستی برای هدایت انرژی لیزر سرد به مناطق مشکل دار استفاده می کند. این دستگاه پوست را لمس نمی کند و بیمار هیچ گونه ناراحتی را احساس نمی کند زیرا انرژی لیزر چربی های متراکم را در داخل سلول های چربی به مایع تبدیل می کند. این نوع درمان با لیزر با قدرت بالا سوراخ های کوچکی در سلول های چربی ایجاد می کند تا به آزادسازی چربی کمک کند. سیستم لنفاوی وظیفه حذف چربی از بدن را بر عهده دارد و سلولهای چربی اولیه را تمیز ، خالی و بدون آسیب می گذارد.

کرایولیپولیز


کرایولیپولیز یکی دیگر از روش های غیر جراحی ، کانتورینگ بدن است که از خنک کننده کنترل شده (حدود 4 درجه سانتیگراد یا 39 درجه فارنهایت) برای از بین بردن سلول های بافت چربی استفاده می کند. هنگامی که سلول های چربی دیگر قابل تجدید نیستند ، سلول های چربی بدن تجزیه می شوند و با فرآیندهای جذب و حذف طبیعی شروع به خلاص شدن از آنها می کنند. جراحی کرایولیپولیز یا روش دیگری تزریق چربی نه بیمار در طول جلسه درمان کرایولیپولیز به هیچ گونه سوزن ، خون ، هیچ متخصص بیهوشی یا هیچ ابزار جراحی مراجعه نکرد. حتی اگر کرایولیپلیس برای افراد چاق از نظر بالینی توصیه نمی شود ، نشان داده شده است که افرادی که اضافه وزن دارند و قادر به خلاص شدن از شر سر سخت نیستند ، چربی سینه و کمر خود را از دست می دهند. با ورزش م Itثر است.

شدت فرکانس رادیویی

فن آوری رادیو به طور منظم به منظور تنظیم بدن ، گرما درمانی بافت پوست را برای کاهش سلولیت ، چین و چروک هایی که بر صورت و بدن تأثیر می گذارد ، فراهم می کند. با هدف قرار دادن سلولهای چربی زیر پوست ، سلولیت را با رادیوفرکانسی بالا از بین می برد. هنگامی که سلول های چربی از بین می روند ، مایعات چربی باقیمانده تجزیه شده و جذب بدن می شوند و ظاهری بسیار صاف و صاف به نظر می رسد که در آن سلولیت قبلاً ناهموار بود.
حذف سلول های چربی باعث نازک تر شدن پاها ، ران ها و باسن می شود و در آن سلولیت تجمع می یابد و توده های ناسالمی ایجاد می کند که اغلب با رژیم غذایی و ورزش از بین بردن آنها دشوار است. وقتی از انرژی فرکانس رادیویی برای بازسازی پوست آسیب دیده یا پیر استفاده می شود ، با افزایش و انقباض فیبرهای کلاژن ، پوست خشک و شکننده را سفت می کند و در عین حال کشش و کشسانی پوست را افزایش می دهد.

سونوگرافی

سونوگرافی (اولتراسونیک) حذف چربی استفاده از سونوگرافی انرژی است که برای نرم کردن بافت چربی ایجاد می شود قبل از اینکه پزشک از یک کانول نازک برای حذف چربی استفاده کند. برخلاف عمل جراحی لیپوساکشن ، که شامل برداشتن چربی های محروم و متراکم با کانول های بیشتر است ، برداشتن چربی های مبتنی بر سونوگرافی نسبت به لیپوساکشن تهاجمی کمتری است زیرا پزشک می تواند به راحتی کانولها را در زیر پوست برداشته و چربی را از بین ببرد. همانند فرآیندهای کانتورینگ بدن مانند صفر ، کرایولیپولیز و فرکانس رادیویی سریع ، حذف چربی با سونوگرافی روشی برای کاهش وزن محسوب نمی شود. با این حال ، هدف آن کاهش رسوبات چربی است که معمولاً در اطراف شکم ، پاها و پهلوها یافت می شود ، بر خلاف روش هایی مانند ورزش و رژیم غذایی.

تزریق چربی

تزریق چربی این یک روش همه کاره است که می تواند برای از بین بردن مناطق چربی ناخواسته بیشتر استفاده شود یا می تواند در مناطق کوچک و حساس استفاده شود. با لیپوساکشن ، پزشک می تواند با برداشتن چربی نواحی بدن را به صورت دقیق و سفارشی مشخص کند. تزریق چربی ، به جای این که فقط چربی را از بین ببرد ، به پزشک این امکان را می دهد که با مجسمه سازی هر قسمتی از بدن را کانتور کند. امروزه لیپوساکشن روشی ملایم و کم تهاجمی برای مجسمه سازی بدن است.

لیپومیکولیپومیکو این یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است که با بی حسی موضعی انجام می شود و می تواند تعداد سلول های چربی را در یک جلسه کاهش دهد. روش لیپوماتیک با استفاده از دستگاه هوادهی فشرده متصل به کانولا که بطور خودکار 360 درجه می چرخد ​​، سلول های چربی را بدون آسیب رساندن به پوست و بافت ها معلق می کند.

چربی چربی

چربی چربی این یک تکنیک است که می تواند با انواع گزینه های حکاکی مورد استفاده قرار گیرد. با تزریق چربی ، پزشک از لیپوساکشن برای برداشتن چربی ، اغلب از نواحی مانند شکم یا ساق پا استفاده می کند. سپس پزشک چربی را پردازش کرده و به مناطقی تزریق می کند که بیمار می خواهد مقدار زیادی در آن ناحیه وجود داشته باشد. تزریق چربی را می توان در نواحی کانتور مانند سینه ها یا کمر برای استفاده.

لیفتلز

انواع روش های جراحی لیفتینگ وجود دارد که می توان از آنها برای کانتورینگ بدن نیز استفاده کرد. این روشها به ویژه برای افرادی که پوست شل دارند به جای یا به اضافه کیسه های اضافی چربی مفید است. پزشک لیفت های معمولی بدن را انجام می دهد ، از جمله: تقویت سینه آتش باسن را بلند کنید ، و بازو را بالا بیاورید به بسته به نیت بیمار ، یک عمل جراحی مانند احیا ممکن است عواقب قابل توجهی نسبت به روش های غیر جراحی داشته باشد.

بعد از کنده کاری با احتیاط


امروزه بسیاری از گزینه های کانتور بدن بسیار تهاجمی هستند و زمان بسیار کمی برای بهبود نیاز دارند و راحت تر و تحریک کننده تر نیستند.
با بهبودی بیمار ، ممکن است مقداری درد ، تورم ، تورم و بی حسی در ناحیه مورد عمل احساس شود. این طبیعی است. در صورت نیاز پزشک ممکن است داروهای مسکن تجویز کند.
از بیماران خواسته شد تا فردای عمل جراحی برخیزند و راه بروند. بیمار ممکن است نیاز به پوشیدن لباس تنگ برای حمایت از ناحیه یا مناطق تحت عمل داشته باشد. او همچنین ممکن است نیاز به پوشیدن جوراب و تزریق هپارین داشته باشد. تا زمانی که پزشک به شما دستور ندهد از انجام کارهای سنگین ، ورزش های سنگین ، شنا و ورزش های سنگین خودداری کنید.
اگر بیمار دچار تنگی نفس ، درد قفسه سینه یا ضربان قلب غیرطبیعی است ، باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشد.

بلایا


برخی از خطرات احتمالی مرتبط با جراحی زیبایی بدن عبارتند از:

 • خونریزی شدید از ناحیه تحت عمل.
 • ضایعات قابل مشاهده و برجسته از جمله زخم کلوئید و هیپرتروفی. این ضایعات قرمز و ضخیم هستند که می توانند با برش ایجاد شوند. آنها می توانند خارش زا ، آزاردهنده و ناخوشایند باشند ، اما تهدیدی برای سلامتی نیستند.
 • عفونت که ممکن است در برخی موارد نیاز به درمان با آنتی بیوتیک یا جراحی های متعدد داشته باشد.
 • واکنش آلرژیک به درزها ، عیب ها یا محلول ضد عفونی کننده
 • تشکیل لخته خون بزرگ
 • درد ، تورم و تورم در ناحیه یا نواحی تحت عمل

هزینه


برخی از عواملی که می توانند هزینه را تحت تأثیر قرار دهند شامل تجربه جراح و کلاس روش مورد استفاده است.
هزینه های مربوط به این روش ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • حقوق جراح
 • هزینه عمل جراحی یا بیمارستان
 • هزینه بیهوشی
 • داروهای تجویزی
 • لباس بعد از جراحی
 • آزمایشات پزشکی

سوالات متداول در مورد مجسمه سازی


برخی از سوالات متداول در مورد کانتور و مجسمه سازی بدن مانند:

چه ناحیه هایی از بدن برای تکنیک های پیکرتراشی مناسب است؟

تقریباً هر ناحیه ای که بیمار کیسه های ناخواسته دارد می تواند با پیکرتراشی بدن اصلاح شود. مناطقی که اکثر پزشکان درمان می کنند عبارتند از:

 • ناحیه چانه و گردن
 • شکم
 • کمر
 • زانو ها
 • بازوها
 • داخل و خارج ساق پا
 • سه در دو طرف باسن
 • مالکیت
 • قطره قطره در وسط کمر
 • هلوها

چگونه می توانم بفهمم که متقاضی خوبی برای کانتورینگ بدن هستم؟

بدنسازان خوب به طور کلی به وزن ایده آل نزدیک هستند ، اما مناطقی از بدن وجود دارد که می خواهند این وزن را تغییر دهند. کانتور بدن می تواند اجزای بدن را کوتاه کند ، اما برای کاهش وزن کلی مناسب نیست. بهترین متقاضیان مجسمه سازی بدن از سلامت کامل برخوردار هستند و انتظارات واقع بینانه ای برای نتایج خود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید