You are currently viewing پوکی استخوان چیست و چگونه اتفاق می افتد؟

پوکی استخوان چیست و چگونه اتفاق می افتد؟


پوکی استخوان بیماری است که امروزه بسیاری از افراد با آن روبرو هستند. در این مقاله می خواهیم شما را به طور کامل با این بیماری آشنا کنیم. بنابراین ما پیوستیم.

پوکی استخوان چیست و چگونه اتفاق می افتد؟

چه چیزی باعث پوکی استخوان می شود؟

  • افزایش سن ؛
  • ژنتیک ؛
  • استفاده از الکل و دخانیات ؛
  • عدم فعالیت بدنی کافی ؛
  • کمبود مواد معدنی مانند کلسیم ؛
  • بیماریهای مختلف مانند دیابت ، پرکاری تیروئید ، هیپوگنادیسم و ​​…
  • مصرف طولانی مدت داروهایی مانند کورتیکواستروئیدها.

علائم پوکی استخوان چیست؟

متأسفانه پوکی استخوان یا پوکی استخوان یک بیماری کاملاً خاموش است. اگر از پوکی استخوان مطلع شدید ، راه دیگری برای جلوگیری از آن وجود ندارد. پوکی استخوان باعث کاهش شدید قدرت استخوان می شود. پوکی استخوان با شکستگی های حاد رخ می دهد. افراد مبتلا به این بیماری با فشار بسیار کمی مانند عطسه ، تعظیم و بلند کردن دچار شکستگی می شوند. این نشان دهنده پوکی استخوان یا پوکی استخوان است.

پوکی استخوان چیست و چگونه ایجاد می شود؟

چه کسانی بیشتر از این بیماری سود می برند؟

پوکی استخوان در خانم هایی که قبل از یائسگی هستند شایع تر است. به همین دلیل است که زنان یائسه باید مراقب سلامت استخوان های خود باشند. در این ساعت ، سطح استروژن آنها به آرامی کاهش یافت. در این سن ، پوکی استخوان در زنان مبتلا به شکستگی لگن شایع تر است. اگر در این سن از مقاومت معدنی استخوان استفاده کنیم ، می بینیم که زنان در این سن کاهش شدید توده استخوانی در استخوان ران ، لگن و گردن دارند.

از طرف دیگر پوکی استخوان با جذب و جذب کلسیم ارتباط مستقیم دارد. این بدان معناست که اگر فردی به میزان کافی کلسیم دریافت نکند یا بدن کلسیم کافی را جذب نکند ، فرد در خطر پوکی استخوان است. کلسیم در رقابت با فسفر جذب می شود. این بدان معنی است که اگر فسفر در بدن شما وجود داشته باشد ، از جذب کلسیم جلوگیری می کند. همه نوشابه های گازدار حاوی مقدار زیادی فسفر هستند. بنابراین ، با مصرف فسفر ، جذب کلسیم برای مدت طولانی مختل می شود. بنابراین ، افرادی که به الکل معتاد هستند بیشتر در معرض پوکی استخوان هستند.

پوکی استخوان چیست و چگونه ایجاد می شود؟

درمان پوکی استخوان

ببینید پوکی استخوان هیچ درمانی ندارد. با این حال ، می توان از بیماری پیشگیری و تسکین داد. زنان قبل از یائسگی باید تحت نظر جراح ارتوپد باشند. از سوی دیگر ، بهتر است مصرف نوشیدنی های گازدار حاوی فسفر ، از جمله نوشابه های گازدار را کاهش دهید. گنجاندن شیر در رژیم غذایی روزانه می تواند کمک مهمی در تاخیر پوکی استخوان باشد. به گفته پزشکان ، هر فرد باید بین 1 تا 2 لیوان شیر در روز مصرف کند. به یاد داشته باشید که کلسیم به تنهایی برای سلامتی کافی نیست. همچنین باید به اندازه کافی منیزیم و ویتامین D دریافت کنید تا 85 تا 90 درصد کلسیم دریافتی شما به استخوان ها برسد. بهترین گزینه برای این کار ، مصرف شیر غنی شده با ویتامین D است.

دوستان عزیز ، نظر شما در مورد پیشگیری از پوکی استخوان چیست؟ نظرات خود را با ما و دیگر همکاران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید