ورق تخت مرغ یونانی: برای غذا خوردن عالی است


مرغ تابه ورق یونانی

چه کسی عاشق نان تابه ای نیست؟ انداختن همه چیز روی یک تابه و پخت همزمان آن دقیقاً همان چیزی است که من گاهی اوقات به آن احتیاج دارم (خوب اکثر اوقات). و این مرغ تابه ای یونانی در طعم منفجر می شود! اجازه دادن به مرغ برای مدت کوتاهی در ماریناد به این کار کمک می کند. علاوه بر این ، شما باید سیب زمینی ، گوجه فرنگی و چند مورد دیگر را بیندازید تا آنها را در یک وعده کامل بریزید. آن را با مقداری پیتا و / یا سالاد جانبی (در صورت تمایل) سرو کنید و روزی آن را صدا کنید.

مرغ تابه ورق یونانی

من عاشق پرتاب سریع در یک قابلمه (یا یک ماهیتابه) از چنین غذایی هستم. مرغ تمام قهوه ای و ترد در بالا ، و سیب زمینی نیز همینطور. این یک شام عالی در ذهن من بود. من دوست دارم آن را با مقداری ماست یونانی در بشقاب سرو کنم تا مرغ ، سیب زمینی و سبزیجاتم فرو بروند.

اگر شما هم عاشق دیگ غذا هستید ، حتما این کار را انجام دهید یک قابلمه کتاب الکترونیکی رایگان برای من چک کنیدبه می توانید سریع غذا بخورید

انتخاب آزاد برای قابلمه غذا

این ورق شام یونانی تابه مرغ برای یک مهمانی شاد و خوش دست عالی است. کافی است ابتدا مرغ را ترشی کنید و سپس مقداری سیب زمینی را روی یک ورقه پخت بریزید. ابتدا آن را حدود 15 دقیقه بپزید تا خوب و ترد شود. سپس فقط مرغ را اضافه کنید و گریل کنید تا تقریبا پخته شود. در آخر ، مقداری اضافی مانند پیاز قرمز ، گوجه فرنگی و زیتون به آن اضافه کنید و بپزید تا سرخ شود و مرغ پخته شود. در صورت تمایل و رونق گیاهان و فتا را فراموش نکنید – در حال صرف شام هستید. و در حالی که همه چیز پخته می شود ، لازم نیست کار دیگری انجام دهید. اگر دوست دارید ، مقداری تاتزکی یا تپه فتا بزنید ، اما این مرغ تابه ای یونانی نیز به تنهایی خوب است.

مواد لازم برای مرغ ماریناد

بهترین روغن زیتون بکر: برای افزودن طعم و مزه

لیمو: برای اسیدیته و روشنایی

آهوس: سیر تازه و نازک خرد شده طعم می دهد

طاعون: گزینه ای است ، اما طعم ماریناد خوب است

پونه کوهی: برای طعم یونانی از کمی پونه کوهی خشک استفاده کنید

مال شما: برای طعم بهتر یونانی از مقداری آویشن خشک استفاده کنید

ماست یونانی: برای کمک به ترشی تر و غلیظ تر شدن ماریناد

سرکه بازامیک: برای اسیدیته و طعم

فلفل حلب: برای افزودن کمی حرارت ، جایگزین گزینه های دیگر را ببینید.

مرغ تابه ورق یونانی

مواد لازم برای ورق مرغ

تقریباً همه این مواد اختیاری نیستند. هر آنچه را که دوست دارید انتخاب کنید و تبریک می گویم!

پاهای مرغ: من ران مرغ را ترجیح می دهم که داخل پوست باشد ، اما آنهایی که دست ندارند ، هیچ پوست یا سینه ای نیز کار نمی کند.

سیب زمینیها: سیب زمینی به سبک یونانی قطعاً برای مرغ ضروری است. آنها را با کمی روغن زیتون و نمک بریزید و خوب است. من همچنین دوست دارم به همه چیز رزماری تازه اضافه کنم.

گوجه فرنگیها: افزودن آنها تقریباً تا پایان پخت و پز ، راهی عالی برای از بین بردن طعم و مزه زیاد است و آنها را بپزید تا آماده انفجار شوند.

لیمو: تکه های برش خورده یا لیمو با طعم های عجیب و غریب اگر کمی کارامل شده باشد و بله ، می توانید کل تکه و پوست را بخورید (قبل از افزودن به تابه ، حتماً آن را خوب بشویید).

پیاز قرمز: من دوست دارم پیازهای قرمز قرمز را اضافه کنم و بگذارم قهوه ای شوند و کمی کارامل شوند.

زیتون: افزودن آنها در پایان پخت فقط برای گرم نگه داشتن آنها مورد علاقه من است.

سبزیجات تازه: ریختن برخی گیاهان تازه مانند شوید و نعناع به روشن شدن همه آن کمک می کند.

ماست یونانی: سرو مرغ و سبزیجات یونانی با طعم خوب ماست یونانی به عنوان شام اختیاری نیست اما خوشمزه است.

فتا: فتا شور و شور در بالا احتمالاً بهترین قسمت است ، اینطور نیست؟

مرغ تابه ورق یونانی

چطور انجام دادن

ابتدا ماریناد را با ترکیب همه مواد تشکیل دهنده ماریناد در یک کیسه پلاستیکی بزرگ درست کنید. مرغ را در ماهیتابه بگذارید و بگذارید حداقل یک ساعت در ماریناد بماند یا اگر وقت داشتید بیشتر.

مواد تشکیل دهنده ماریناد در کیسه

بهترین قسمت یک تخت ورق ناهار خوری این است که می توانید همه را در یک تابه بریزید و هرگز مجبور نباشید دوبار به آن فکر کنید. در این شام مرغ تابه ای یونانی ، کافی است ابتدا سیب زمینی ها را حدود 15 دقیقه تفت دهید. این به اطمینان از خوب و ترد بودن آنها کمک می کند.

فر را روی 425 درجه گرم کنید.

پیش بروید و سیب زمینی های نصف شده را در تابه بریزید و مقداری روغن و نمک روی آنها بریزید. آن را به مدت 12 تا 15 دقیقه در فر بگذارید تا شروع به پختن و سرخ شدن کند.

قالب را بردارید و مرغ را اضافه کنید و با ماریناد اضافی تکان دهید. در فر قرار دهید و به مدت 35 تا 40 دقیقه بپزید.

مرغ و سیب زمینی در تابه

تابه را بردارید و گوجه فرنگی ، پیاز ، لیمو را اضافه کنید و ماریناد باقی مانده را روی مرغ اضافه کنید. رزماری را به سیب زمینی ها اضافه کنید و همه را بپاشید.

مرغ تابه ورق یونانی

دوباره در فر بگذارید تا 20 تا 25 دقیقه دیگر تفت داده شود ، تا مرغ پخته شود و گوجه فرنگی ها ترک خورده باشند. هنگامی که در پنج تا ده دقیقه گذشته استفاده می کنید می توانید زیتون را اضافه کنید.

مرغ تابه ورق یونانی

وقتی همه چیز پخته شد ، فتا و گیاهان تازه را اضافه کنید.

مقداری ماست یونانی را در یک بشقاب فرو کنید و مرغ ، سیب زمینی و غیره را در بشقاب ها تقسیم کنید. در صورت تمایل شهوت را سرو کنید.

مرغ تابه ورق یونانی

نکات

 • مرغ را ترشی کنید: اگر وقت دارید می توانید مرغ خود را شبانه ترشی کنید ، اما اگر به موقع تنگ باشید حتی 30 دقیقه سریع نیز کار می کند.
 • سرو تاتزیکی: اگر بخواهید آن را تفت دهید ، می توانید با یک تاتزیکی تازه و خانگی در کنار آن خوشمزه باشد.
 • به جای آن از سینه مرغ استفاده کنید: اگر می خواهید آن را تکه تکه کرده و با مقداری پیتا سرو کنید ، با سینه مرغ خونین یا حتی بدون پای مرغ بنبون دار بروید.
 • آماده سازی غذا: این یک گزینه بسیار خوب برای تهیه غذا است ، می تواند تا 3 روز در یخچال بماند.
مرغ تابه ورق یونانی

جایگزین ها

 • بدون سیب زمینی: به جای آن از سیب زمینی شیرین استفاده کنید یا آن را جایگزین سبزیجات دیگر (ترجیحاً کدو یا حتی گل کلم) کنید.
 • بدون شیر: ماست یونانی را از ماریناد و فتا روی آن بردارید.
 • سبزیجات تازه: از نوع دیگری از گیاهان تازه مانند جعفری یا ریحان استفاده کنید.
 • فلفل حلب: تکه های فلفل قرمز را برداشته یا جایگزین کنید.
 • طاعون: آن را در ماریناد قرار دهید یا از پیاز قرمز برش نازک استفاده کنید.
 • پاهای مرغ: برای پخت سریع از سینه مرغ یا بدون ساق پا استفاده کنید.

بسیاری از دستور العمل های مرغ را باید بررسی کنید

مرغ تابه ورق یونانی

آیا آماده است؟ اینجا می رویم!

اگر این کار را انجام دهید دستور مرغ تابه ورق یونانی لطفا با من به اشتراک بگذارید ، با تگ کردن من در اینستاگرام یا نظر و / یا نظر خود را در زیر بگذارید. من واقعاً عاشق تماشای و گوش دادن به شکل گیری شما هستم!

این پست دارای پیوندهای وابسته داخلی است ، به این معنی که من می توانم کمی هزینه کمی برای شما دریافت کنم. من فقط محصولات و خدماتی را که شخصاً از آنها استفاده می کنم و دوست دارم به اشتراک می گذارم. وحی در اینجا

مرغ تابه ورق یونانی

شام را در ساعت سمت چپ با مرغ تابه ای سریع و آماده یونانی تهیه کنید. مناسب برای یک شام یک هفته ای!

عناصر

برای قالب ورق

 • 1 1/2
  پوند
  سیب زمینی در کودک
  نیم
 • 1 1/2
  پوند
  گوجه گیلاسی
 • 1
  پیاز قرمز
  برش به گوه
 • 2
  لیمو
  یک چهارم
 • 2
  شاخه ها
  رزماری
 • 2/3
  فنجان
  زیتون کالاماتا
  انتخاب ها
 • 3/4
  فنجان
  فتا
  خرد شده
 • نعناع تازه
  اجاره
 • شوید تازه
  اجاره
 • ماست یونانی
  برای غوطه وری ، گزینه
 • 4
  پیتاس
  انتخاب ها

درس دادن

 1. در یک کیسه پلاستیکی بزرگ ، یا در تابه ای پخته شده ، مواد مرغ مرغ را از روغن زیتون به فلفل حلب اضافه کرده و با هم مخلوط کنید. پای مرغ را با 1 قاشق چایخوری نمک مزه دار کنید. آن را به ماریناد اضافه کنید و بگذارید تا 2 ساعت یا اگر وقت شما است 30 دقیقه بماند.

 2. فر را روی 425 درجه فارنهایت گرم کنید.

 3. سیب زمینی ها را در تابه بریزید و مقداری روغن زیتون و نمک روی آنها بریزید. آن را به مدت 12 تا 15 دقیقه در فر قرار دهید.

 4. تابه را بردارید و مرغ را اضافه کنید ، ماریناد اضافی را تکان دهید ، اما ماریناد را دور نریزید. در فر قرار دهید و به مدت 30 دقیقه بپزید.

 5. ظرف ورق را بردارید. در یک کاسه کوچک ، گوجه فرنگی ، پیاز و لیمو را با کمی روغن ریخته و نمک و فلفل را مزه دار کنید. گوجه فرنگی ، پیاز و لیمو را در تابه دور مرغ بگذارید و بقیه ماریناد را روی مرغ اضافه کنید. رزماری را روی سیب زمینی کامل بپاشید. دوباره داخل فر بگذارید تا 25 دقیقه دیگر تفت داده شود ، تا مرغ پخته شود و گوجه فرنگی ها ترک خورده باشند. هنگامی که در پنج تا ده دقیقه گذشته استفاده می کنید می توانید زیتون را اضافه کنید. مرغ را چند دقیقه در آخر تفت دهید تا قهوه ای تر شود.

 6. ظرف را بردارید و چند دقیقه استراحت دهید و سپس در فتا و گیاهان تازه قرار دهید.

 7. مقداری ماست یونانی را در یک بشقاب فرو کنید و مرغ ، سیب زمینی و غیره را در بشقاب ها تقسیم کنید. در صورت تمایل شهوت را سرو کنید. همه طعم ها را با نمک و فلفل مزه دار کنید.

نکات دستور العمل

من دوست دارم خیار برش خورده را در بشقاب سرو کنم تا به خنک شدن چیزها کمک کند.دیدگاهتان را بنویسید