نظرسنجی می گوید: زنان چگونه به مراقبت های بهداشتی نگاه می کنند و به اطلاعات بهداشتی دسترسی دارند


این روزها، آمارهای مرتبط با سلامتی تنها با یک کلیک فاصله دارند. در مورد علائم افسردگی کنجکاو هستید؟ جستجوی گوگل. آیا نیاز به تعریف کلاژن دارید؟ از الکسا بپرسید آیا می خواهید در مورد حقوق باروری زنان بیشتر بدانید؟ پادکست را انتخاب کنید

اما نگاه زنان به مراقبت های بهداشتی و دسترسی به اطلاعات سلامت چگونه است؟ آیا سن، نژاد و قومیت در این امر نقش دارند؟ در مورد آموزش چطور؟ آخرین نظرسنجی ما نتایج شگفت انگیزی پیدا کرد.

(توجه: زنان ذکر شده در این داستان در نظرسنجی شرکت نکردند.)

اکثریت زنان موافق بودند که ایفای نقش فعال در سلامت خود بسیار مهم است

بر اساس نظرسنجی HealthyWomen که از ۳۱ آگوست تا ۵ سپتامبر ۲۰۲۱ از زنان ۳۵ تا ۶۴ ساله انجام شد، اکثریت پاسخ دهندگان (۸۷٪) موافق یا به شدت موافق بودند که خودشان نقشی فعال داشته باشند. مراقبت های بهداشتی مهمترین چیزی است که بر سلامت آنها تأثیر می گذارد.

سیندی والینو، ۶۴ ساله، صاحب گالری که در ماساچوست زندگی می کند، می گوید: «هیچکس به اندازه شما به بدن شما اهمیت نمی دهد. اگرچه والینو بخشی از این نظرسنجی نبود، اما با ۳۹ درصد از زنان ۵۵ تا ۶۴ ساله که با این بیانیه موافق بودند، موافق است. مشارکت فعال در مراقبت های بهداشتی من مهمترین چیزی است که بر سلامت من تأثیر می گذارد، در مقایسه با زنان ۳۵ تا ۴۴ ساله (۳۰%).

آریا دشی، ۳۹ ساله، گفت که به شدت با این بیانیه موافق است – به ویژه پس از یک اورژانس پزشکی خطرناک اخیر که منجر به بستری شدن او در بیمارستان شد. دش گفت که بیمه درمانی ندارد، بنابراین با وجود علائم پارگی آپاندیس، رفتن به دکتر را به تعویق انداخت.

دشی گفت: با تب ۱۰۷ به اورژانس رفتم و بدنم قبلاً دچار شوک سپتیک شده بود. “من ۱۲ تا ۱۵ دقیقه را صرف انجام این کار نکردم.”

دشی گفت که ترس به او کمک کرد تا متوجه شود که مسئولیت سلامتی خود را بر عهده دارد و اخیراً برای بیمه درمانی ثبت نام کرده است. او گفت: “من دیگر بدون او نمی روم.”

آموزش نقش مهمی در این تصور داشته است که ایفای نقش فعال در مراقبت های بهداشتی مهم ترین چیزی است که بر سلامت شما تأثیر می گذارد. شرکت‌کنندگان با مدرک لیسانس (۴۰%) بیشتر از فارغ‌التحصیلان دبیرستان (۳۱%) و با مدرک کاردانی (۲۹%) موافق بودند.

نتایج نظرسنجی همچنین نشان داد که زنان سفیدپوست بیشتر با این جمله موافق هستند (۳۶%) تا زنان سیاه پوست (۲۶%) یا اسپانیایی تبار (۲۸%). شاون چاویس، ۵۴ ساله، بنیانگذار LVNGbook، دریافت‌کننده صندوق موسس سیاه پوست استارت‌آپ‌های گوگل، موافقت کرد که گزینه‌های سالم مانند رژیم غذایی، فعالیت بدنی و نخ دندان کشیدن یک انتخاب هستند. با این حال، وی خاطرنشان کرد، جامعه و محیط زیست نیز نقش زیادی در سلامت و دسترسی به مراقبت های بهداشتی دارند. بخشی از مراقبت از خود یک زن، گرفتن ماموگرافی و آزمایش پاپ اسمیر است… اما اگر نیمی از استان های ایالت شما این آزمایش را نداشته باشند چه؟ چاوز گفت. “آن بیابان ها فقط اتفاق نیفتادند، بلکه به دلیل انتخاب های مردم وجود دارند. امیدوارم افراد بیشتری سیاست های عمومی ما را با بودجه های دولتی و تاثیر آنها بر سلامت شخصی مرتبط کنند.”

زنان با پر کردن فرم‌های پزشکی و یافتن اطلاعات سلامتی آنلاین احساس اطمینان می‌کنند

از هر پنج زن مورد بررسی، چهار نفر نشان دادند که در مورد پر کردن فرم‌های پزشکی کاملاً مطمئن هستند. زنان اسپانیایی تبار و سیاهپوست اعتماد به نفس بیشتری داشتند (۶۴% و ۶۱%) نسبت به زنان سفیدپوست (۵۱%). چاوز گفت: “من مطمئن هستم که فرم های پزشکی را پر می کنید، بله.” “اما ای کاش راهی وجود داشت که مجبور نبودم برای هر مراقبی بارها و بارها به سوالات یکسان پاسخ دهم.”

وقتی نوبت به توضیح اطلاعات سلامتی می‌رسید، شرکت‌کنندگان گزارش دادند که وب‌سایت‌ها مفیدترین هستند و پس از آن چاپ آنلاین و ویدیو. پاسخ دهندگان مسن تر به احتمال زیاد وب سایت ها را نسبت به گروه سنی جوان تر ترجیح می دهند. والینو گفت: “من نمی توانم ویدیو را تماشا کنم.” “و من دوست دارم به عقب برگردم و اطلاعات را دوباره بخوانم، که انجام آن با یک ویدیو سخت است.”

همچنین اشاره شده است که وب سایت ها در مقایسه با رسانه های چاپی یا اجتماعی ساده ترین راه برای خواندن اطلاعات هستند. چاوز گفت: “من برای اطلاعات سلامتی به رسانه های اجتماعی اعتماد ندارم.” بسیاری از افراد بی سواد و متخصصان دارای مجوز وجود دارند که انواع چیزها را برای تبلیغ خدمات، محصولات و کتاب های خود می گویند. من فکر نمی کنم بسیاری از آنها قابل اعتماد یا قابل اعتماد باشند.”

پادکست/صوتی اطلاعات مربوط به سلامت را آسان می کند

نوشیدن قهوه صبح در رختخواب هنگام گوش دادن به پادکست

پادکست ها به عنوان ساده ترین راه برای مردم برای درک اطلاعات بهداشتی و پس از آن ویدئوهای آنلاین، چاپ، رسانه های اجتماعی، وب سایت ها و تلویزیون ارائه شد. اریکا لمون، ۳۹ ساله، در بخش مراقبت های بهداشتی کار می کند و گفت که او طرفدار زیادی از پادکست های مربوط به موضوعات مرتبط با سلامتی به عنوان راهی آسان برای یادگیری است. لیمونز گفت: «برای من، گوش دادن به آن در حالی که در ماشینم هستم یا سگم را قدم می زنم، آسان است.

به نظر می‌رسد پادکست‌ها به مردم کمک می‌کنند تا یاد بگیرند با اطلاعات چه کنند: پاسخ‌دهندگان نظرسنجی نشان دادند که گوش دادن به پادکست/صوت در مقایسه با ویدیوی آنلاین، چاپ، رسانه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ها و تلویزیون، برداشتن گام‌های بعدی یا انجام اقدامات را آسان‌تر می‌کند.

در موضوع درک اطلاعات سلامت به طور کلی، پاسخ دهندگان مقالات کوتاه و به دنبال آن ویدئوهای ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی (HCPs) و داستان های بیمار را ترجیح دادند.

بهداشت عمومی = موضوع داغ

سلامت زنان به طور کلی ترجیح داده شده ترین موضوعی بود که شرکت کنندگان در مورد آن اطلاعات بیشتری می خواستند. پیری و سلامت روانی را به دنبال داشت. والنو گفت: «زندگی سالم قطعاً یک موضوع محبوب برای گروه سنی من است. “این شامل رژیم غذایی است، مانند غذاهایی که به شما کمک می کند تا ۱۰۰ سالگی زندگی کنید.”

پاسخ دهندگان ۴۵ تا ۵۴ ساله بیشتر از پاسخ دهندگان در سنین دیگر ترجیح می دهند اطلاعاتی در مورد سلامت مغز، بیماری های مزمن، پیشگیری/سلامتی و یائسگی نشان دهند. چاوز گفت: «سلامت روان یک نگرانی بزرگ است. “من اطلاعات بیشتر و مراقبت بیشتری می خواهم.”

پاسخ دهندگان ۳۵ تا ۴۴ ساله بیشتر از زنان در محدوده ۵۵ تا ۶۴ ساله به یادگیری در مورد سلامت روان علاقه مند بودند و بیشتر به سلامت باروری، سلامت جنسی و بیماری های زنان و بیماری های مزمن علاقه داشتند. دش موافقت کرد که سلامت روان و کووید-۱۹ یکی از دغدغه های اصلی او هستند. او گفت: «تحقیقات زیادی انجام دادم، زیرا برادر کوچکترم جزو اولین حامل های راه دور بود. در حال حاضر به ۴۰۰مین روز خود نزدیک می شود.

اگرچه علایق ممکن است بسته به سن متفاوت باشد، این نظرسنجی از علاقه عمومی زنان به سلامتی خود حمایت می کند و موافق یا کاملاً موافق است که ایفای نقش فعال در مراقبت های بهداشتی خود مهم است. اینها روندهایی هستند که می توانیم از آنها عقب بمانیم.

این منبع با پشتیبانی شرکت Pfizer ایجاد شده است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر