من سرما خورده ام؟ چگونه به سرعت احساس بهتری می کنید


هیچ کس سرما را دوست ندارد و سرماخوردگی های مختلفی با منشأ مختلف در این زمستان وجود دارد. یکی از بدترین بخش‌های سرماخوردگی این است که آنقدر آزاردهنده است که زندگی روزمره را ناخوشایند می‌کند، اما آنقدر ملایم است که شما را مجبور به بیرون رفتن از دنیا و حفظ یک برنامه عادی می‌کند.

اما شما نمی خواهید این کار را انجام دهید. شما نمی خواهید دیگری را بیمار کنید، می خواهید احساس بهتری داشته باشید –سریع. چطوری این کار را انجام میدهی؟ چگونه می توانید روند خلاص شدن از شر سرماخوردگی را تسریع کنید، چه با خارج کردن ویروس از بدن خود، از بین بردن علائم یا هر دو؟

بیایید در مورد آن صحبت کنیم.

چگونه هنگام سرماخوردگی به سرعت احساس بهتری پیدا می کنید؟

اینها کارهای اساسی و تحقیقاتی هستند که باید در هنگام سرماخوردگی انجام دهید و می خواهید سریع آن را شکست دهید.

  • سلنیوم کافی دریافت کنید
  • زینک کافی دریافت کنید
  • یک مشت سیر بخورید
  • شیر طلایی خام بنوشید
  • شستشوی بینی را امتحان کنید
  • غرغره پوویدون ید و شستشوی بینی را امتحان کنید
  • آب استخوان بنوشید
  • غذای تند بخورید

سلنیوم کافی دریافت کنید

تقریباً هر عفونت تنفسی فوقانی که مطالعه کرده ام کمبود سلنیوم را به عنوان یک متغیر تقویت کننده دارد. به عنوان مثال، بیشتر ویروس ها سلنیوم را به دام می اندازند و از آن برای تولید مثل استفاده می کنند و برای تضعیف میزبان، باز گذاشتن آن برای عفونت عمیق تر. سرماخوردگی احتمالاً تفاوتی ندارد.

آجیل برزیلی (یک تا سه عدد در روز)، صدف و ماهی آزاد وحشی بخورید. ممکن است در مصرف سلنیوم زیاده روی کنید، بنابراین در مصرف مکمل زیاده روی نکنید. تا زمانی که علائم دارید به سادگی از غذاهای غنی از سلنیوم استفاده کنید.

زینک کافی دریافت کنید

روی مهمترین ماده معدنی برای عملکرد سیستم ایمنی بدن است، به ویژه در رابطه با عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی. بسته به ویروس، نشان داده شده است که روی از تکثیر جلوگیری می کند، اتصال را کاهش می دهد و فرآیندهای فیزیولوژیکی مختلفی را که بسیاری از ویروس ها برای حمله و همدردی با میزبان (شما) استفاده می کنند، مسدود می کند. این فقط تئوری یا بر اساس مطالعات کشت سلولی نیست. بهترین شواهد ما نشان می دهد که مصرف مکمل روی باعث کاهش مدت سرماخوردگی در بزرگسالان می شود.

سیر زیاد بخورید

سیر یک غذای فوق العاده است که در معرض دید عموم قرار دارد. سیر و اجزای آن می توانند عملکرد سیستم ایمنی را بهبود بخشند، بروز سرماخوردگی را کاهش دهند و از ورود ویروس به سلول های میزبان جلوگیری کنند. اگر احساس کردم سرما خورده است، یک سر سیر کامل را له می‌کنم، آن را مکعبی می‌کنم و روی حرارت ملایم در یک فنجان بزرگ آب استخوان می‌پزم. من متوجه می شوم که معمولاً می توانم هر چیزی را که به سراغم می آید دفع کنم. البته این فقط یک حکایت است و شواهد موجود مبهم تر است.

شیر طلایی خام بنوشید

آیورودا سیستم سنتی پزشکی هند است. اگرچه صحبت در مورد چاکراها و گوروهای بالا باعث می‌شود که شک‌گرایان منطقی آنها را کاملاً رد کنند، بسیاری از درمان‌ها، گیاهان و مفاهیم آیورودا توسط علم مدرن به اثبات رسیده‌اند. گلدن شیر یکی است و واقعاً ساده است. زردچوبه و فلفل سیاه (همچنین سایر ادویه ها) را به شیر اضافه کنید تا طلایی شود. در آیورودا از شیر طلایی برای مبارزه با گلودرد، سرماخوردگی و آنفولانزا استفاده می شود. آیا کار می کند؟

خوب، زردچوبه کاملاً سرشار از اثرات دارویی قوی است. حداقل طبق مطالعات حیوانی، ممکن است بتواند سرفه را کاهش دهد و مخاط اضافی را از بین ببرد.

شیر در واقع ممکن است کمک بیشتری کند. تحقیقات نشان داده است که ترکیبی از دو جزء شیر – پروتئین آب پنیر و لاکتوفرین – قادر به کاهش بروز سرماخوردگی در افراد است. اگرچه این یک مکمل غلیظ بود. فنجان شیر استاندارد شما حاوی مقدار زیادی آب پنیر یا لاکتوفرین نیست. شیر خام ممکن است گزینه بهتری باشد، زیرا حاوی لاکتوفرین بیشتری نسبت به شیر پاستوریزه است و آب پنیر خام اثرات افزایش گلوتاتیون بیشتری نسبت به آب پنیر تیمار شده با حرارت دارد. برای حفظ این مزایا، باید شیر طلایی را بدون حرارت بنوشید. در اینجا این است که چگونه این کار را انجام می دهم:

یک بطری مخلوط کن را با زردچوبه، فلفل سیاه، شیر خام و پروتئین آب پنیر اضافی پر کنید. در صورت تمایل شیرین کننده اضافه کنید. به شدت تکان دهید. او می نوشد. ممکن است آن را با یک مکمل لاکتوفرین یا آغوز (“اولین شیر” با بالاترین لاکتوفرین) تعقیب کنید.

شستشوی بینی را امتحان کنید

در زبان سانسکریت کلمه «نتی» به معنای «پاکسازی بینی» است. یک گلدان نتی دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد. یک کتری کوچک را با آب گرم و محلول نمکی پر کنید، سر خود را روی سینک کج کنید و سپس آب را در یک سوراخ بینی بریزید. دیگری خارج می شود و حفره بینی را پاک می کند و به شما اجازه می دهد دوباره نفس بکشید. اصطلاح علمی “آبیاری بینی” است و واقعاً در برابر بدترین قسمت سرماخوردگی بد عمل می کند: گرفتگی بینی که شما را در شب بیدار نگه می دارد، بدن را کم آب می کند و طعم غذا را بی مزه می کند.

همچنین در کودکان مبتلا به سینوزیت بهتر از آنتی بیوتیک است. حتی علائم را در نوزادان مبتلا به برونشیولیت، نوع دیگری از عفونت ویروسی، بهبود می بخشد.

غرغره و شستشوی بینی با ۱% پوویدون ید

محلول پوویدون ید ۱% (۱.۵ قاشق غذاخوری ۱۰% پوویدون ید/بتادین را در یک بطری بینی ۲۵۰ میلی لیتری تهیه کنید و بقیه را با آب استریل/مقطر پر کنید) و با اولین نشانه گلودرد با آن غرغره کنید و داخل بینی اسپری کنید. معابر بتادین در صورت استفاده موضعی بسیار ضد ویروسی است. حتی یک مطالعه نشان داد که بیماران مبتلا به کووید که بتادین ۱% غرغره می‌کردند، سریع‌تر از بین رفتند ویروس و علائم مرتبط. از آنجایی که سرماخوردگی معمولی اغلب ویروس کرونا است، ممکن است شما نیز مستعد ابتلا به بتادین باشید.

ارزش امتحان کردن را دارد

آب استخوان / سوپ مرغ

مردم آن را “پنی سیلین یهودی” می نامند و دروغگو نیستند: شواهد نشان داده است که سوپ مرغ احتقان بینی را تسکین می دهد و عملکرد مژک های بینی را بهبود می بخشد که از ما در برابر نفوذ عوامل بیماری زا محافظت می کند و علائم سرماخوردگی را کاهش می دهد.

حتما باید مرغ باشه؟ از آنجایی که بیشتر فرهنگ‌ها سوپ را در فهرست درمان‌های موثر سرماخوردگی قرار می‌دهند، فکر می‌کنم کیفیت آبگوشت مهم است و هر سوپ واقعی مبتنی بر آب استخوان مفید است. جهنم، در یک مشت پپتیدهای کلاژن خالص ممکن است این کار را انجام دهد، اگرچه اگر می توانستم آبگوشت استخوان واقعی را انتخاب می کردم.

غذای تند

برخی از افراد، هنگام بیماری، قسم می‌خورند که غذاهای تند به آنها کمک می‌کند تا عرق کنند. شاید، اما یک شرط بهتر در تأثیر آن بر حفره های بینی ما نهفته است. کپسایسین، جزء فلفل تند که باعث ایجاد احساس سوزش در بافت پستانداران می شود، رینیت را کاهش می دهد. هنگامی که رگ های خونی بینی ملتهب می شوند، دیواره ها منقبض می شوند. تنگ شدن فضا و مشکل در تنفس. مطالعات نشان می دهد که کپسایسین در برابر بیشتر علائم احتقان بینی موثر است.

داروهای سرماخوردگی من

اساس مقاومت و پاسخ من به عفونت دستگاه تنفسی فوقانی، البته غذا یا مکمل خاصی نیست. این همه است. این خواب، استرس، تمرین و بازی من است. و بله، غذای من. همانطور که در مورد تجربه‌ام با کووید گفتم، تمام عمرم آن را تمرین کرده‌ام. اما این برای بهترین ما اتفاق می افتد و این بدترین است. ما نباید بیماری را بپذیریم. من انجام نمی دهم.

من به دکترم برای سرماخوردگی اشاره کردم: یک سر کامل (بله، یک سر) سیر له شده در یک فنجان آب استخوان با فلفل، سس تند، یا فلفل قرمز تازه بجوشد.. اگر احساس کنم سرماخوردگی می آید، هر کاری را که انجام می دهم ترک می کنم و دوباره آن را برمی گردم. این ترکیبی قدرتمند از سه ماده سرد شکن با بیشترین پشتیبانی در ادبیات (سیر، سیر و غذای تند) است. اخیرا گنجانده ام سیر سیاهیک نوع تخمیر شده که طعمی شبیه ملاس دارد و فعالیت دارویی آن افزایش یافته است.

اگر گلو درد دارم، خود را گرم کن و الف بنوش مخلوطی از آب لیمو (آهک نیز موثر است)، آب و عسل خام به نسبت ۴:۴:۱. همیشه حالم را بهتر می کند. من تمایل دارم از عسل چریش وحشی که در هند برداشت می شود استفاده کنم. من مطمئن نیستم که زنبورهایی که از چریش تغذیه می کنند تفاوتی ایجاد می کند، اگرچه این گیاه اثرات ضد ویروسی و اصلاح کننده سیستم ایمنی دارد. من همچنین چیزهای خوبی در مورد عسل سیاه دانه شنیده ام که توسط زنبورهایی که از گل های زیره سیاه تغذیه می کنند ساخته می شود.

من همچنین از قرص های استات روی توصیه شده توسط کریس مسترجان استفاده می کنم. اگر زمانی احساس گلو درد کردید، آن را بمکید و بگذارید در دهانتان ذوب شود. هر یک حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد تا ذوب شود، اما واقعا کمک می کند.

مردم چگونه بر سرماخوردگی غلبه می کنند؟ چه کار می کنی؟

با تشکر برای خواندن، همه.

آشپزخانه ابتدایی 7 روز، 7 چالش سالاد

درباره نویسنده

مارک سیسون بنیانگذار Mark’s Daily Apple، پدرخوانده جنبش اولیه غذا و سبک زندگی است. مجله نیویورک تایمز نویسنده پرفروش رژیم تنظیم مجدد کتو. آخرین کتاب او است کتو برای زندگیدر آن، او درباره چگونگی ترکیب رژیم کتو با یک سبک زندگی اولیه برای سلامتی و طول عمر بهینه بحث کرد. مارک نویسنده چندین کتاب دیگر نیز هست، از جمله طرح اولیهمارک که با توربوشارژ کردن رشد جنبش اولیه/باستانی در سال ۲۰۰۹ شناخته می شود. پس از گذراندن سه دهه تحقیق و آموزش مردم در مورد اینکه چرا غذا عنصر کلیدی برای دستیابی و حفظ سلامتی مطلوب است، مارک Primal Kitchen را راه اندازی کرد، یک شرکت مواد غذایی واقعی که ایجاد می کند. ملزومات آشپزخانه اولیه/پالئو، کتو و Complete 30 سازگار با محیط زیست.

اگر می خواهید یک آواتار به همه نظرات خود اضافه کنید اینجا را کلیک کنید!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر