مقامات تلاش می‌کنند تا سایت‌های تست کووید را تنظیم کنند که پاپ‌آپ می‌شوند – و به بیماران هشدار می‌دهند که مراقب باشند


نوشته شده توسط مایکل اندروز، Kaiser Health News

نیویورک – در ماه‌های اخیر، چادرها و ون‌های آزمایش کووید-۱۹ در پیاده‌روهای شهری و پیاده‌روهای خیابان‌ها تکثیر شده‌اند، زیرا تقاضا در واکنش به گسترش سریع نوع Omicron افزایش یافته است.

برخی سایت‌ها که توسط شرکت‌های خصوصی اداره می‌شوند، نتایج قانونی، قابل اعتماد و به موقع ارائه می‌دهند، اما برخی دیگر مانند علف‌های هرز هستند.

تقاضای بالا و کمبود عرضه درها را به روی بازیگران بد باز کرده است و مقامات در برخی ایالت ها در بحبوحه شیوع این ویروس در حفظ نظارت خود با مشکل مواجه هستند. و آنها زنگ خطر را به صدا در می آورند که با بازدید از چادرهای موقت در صنعت پاپ آپ گاه به گاه، بیماران ناامید ممکن است سلامت، کیف پول و داده های شخصی خود را در معرض خطر قرار دهند.

جیجی گرونوال، محقق ارشد مرکز امنیت سلامت جانز هاپکینز که کیت تست COVID-19 را مدیریت می کند، گفت: «این شرایط خیلی سریع در حال تغییر است.» جای تعجب نیست که این شرایط برای فریب مصرف کنندگان و انجام آزمایش های تقلبی آماده است.

مصرف کنندگانی که به دنبال آزمایش هستند – یا یک آزمایش آنتی ژن سریع که نتایج را در کمتر از یک ساعت ارائه می دهد یا واکنش زنجیره ای پلیمراز، یا یک آزمایش PCR، که معمولاً بیشتر طول می کشد اما دقیق تر است – ممکن است فکر کنند که همه مکان های آزمایش برابر هستند، اما آنها نیستند . متأسفانه تشخیص خوب از بد همیشه آسان نیست.

دکتر گفت. ایو بلومگاردن، یکی از بنیانگذاران اقدام مشترک متخصصان پزشکی ایلینوی، یک گروه حمایتی.

سایت‌های آزمایش جعلی مصرف‌کنندگان را در معرض خطر سرقت هویت، نتایج آزمایش نادرست یا از دست دادن و ضررهای مالی در صورت شارژ آزمایش‌ها قرار می‌دهند که معمولاً برای مصرف‌کنندگان رایگان است.

Bloomgarden گفت: “من فکر نمی کنم ما بتوانیم این موضوع را برای اطلاع از سایت های قانونی برای عموم منتشر کنیم.” “راهنماها باید از سوی دولت آمده و در سطح بهداشت عمومی تنظیم شوند.”

ملانی آرنولد، سخنگوی وزارت بهداشت عمومی ایلینویز، گفت که مقامات ایالتی “از شکایات در مورد سایت های مختلف آزمایش در سراسر ایالت آگاه هستند” و در حال بررسی هستند. در این بیانیه آمده است که اگر مصرف کنندگان نگران کلاهبرداری یا فعالیت مجرمانه در سایت های آزمایش هستند، باید با دفتر دادستان کل کوام رائول تماس بگیرند.

جیمز گارو، مدیر ارتباطات وزارت بهداشت عمومی فیلادلفیا، در پاسخ به سؤالات ایمیلی گفت، در فیلادلفیا، کارگران یک چادر آزمایش کووید در پیاده رو ادعا کردند که با آژانس مدیریت اضطراری فدرال کار می کنند. اما FEMA به این بخش گفت که در آن زمان هیچ مرکز آزمایشی را در شهر تأمین مالی نکرده است.

گارو گفت: “در حال حاضر، هیچ شناسه سریعی وجود ندارد که به مردم کمک کند تا بدانند آیا یک سایت قانونی است یا نه.” به همین دلیل است که ما در حال بررسی این موضوع هستیم که آیا امکان ارسال بنری برای اثبات قانونی بودن یک سایت وجود دارد یا خیر.

راه رفتن در یک خیابان در برخی از نقاط منهتن بدون گذر از حداقل یک یا دو سایت پاپ آپ دشوار است. در آستانه تعطیلات، مردم در صف های طولانی در سرما ایستادند و منتظر پاکسازی بودند. برخی از کامیون ها و چادرها به وضوح با نام شرکت ها مشخص شده اند، در حالی که برخی دیگر خارج از کامیون های اجاره ای کار می کنند.

این سایت ها در لس آنجلس نیز در همه جا حضور داشتند. در برخی مکان‌ها، سایت‌های آزمایشی که توسط یک شرکت اداره می‌شدند در فاصله چند قدمی یکدیگر قرار گرفتند. در عجله قبل از تعطیلات، یک کارگر در آزمایشگاه بالینی Crestview در بلوار Wilshire، که نام خود را به یک خبرنگار فاش نکرد، به یک خبرنگار گفت که او همچنین یک سرویس VIP از یک شرکت آزمایشی دیگر برای افرادی که مایل به پرداخت هزینه اضافی برای آزمایش سریع هستند، ارائه کرده است. آزمایشات PCR

وب سایت آزمایشگاه بالینی Crestview

مکان آزمایشگاه بالینی Crestview در بلوار Wilshire، لس آنجلس در ماه دسامبر. (CHASEEDAW GILES / KHN)

کارشناسان بهداشت عمومی می گویند که امیدوارند نگرانی ها در مورد مشروعیت سایت تست تلفن همراه افراد را از انجام آزمایش منصرف نکند.

تست در فضای باز نیز مزایایی دارد.

دنیس نش، استاد اپیدمیولوژی در دانشگاه سیتی نیویورک، گفت: «اگر در طول موج، بین دو گزینه انتخاب کنم، یکی کاملاً در فضای باز و دیگری در داخل خانه، یک محل آزمایش در فضای باز را انتخاب می‌کردم. “و من تست خانگی مقرون به صرفه را از هر دو انتخاب می کنم.”

به طور کلی تست های بیشتر بهتر از تست های کمتر است.

نش گفت: “من تمایلی به این ندارم که چرا مردم آزمایش می شوند.” “اگر آنها این کار را برای ایمن تر بودن در یک مهمانی انجام دهند، عالی است. اما من اهمیت می دهم که دسترسی ناعادلانه باشد.”

برخی از اپراتورهای آزمایش در محله‌هایی که بخش بزرگی از جمعیت احتمالاً دارای بیمه درمانی هستند، به جای آن دسته از افراد که احتمالاً بیمه درمانی ندارند، برجسته‌تر هستند. برای مثال، نقشه‌ای از سایت‌های آزمایش برای LabQ، شرکتی که آزمایش‌های قابل حمل کروناویروس را در منطقه نیویورک ارائه می‌کند، ده‌ها سایت را در منهتن نشان می‌دهد اما تنها تعداد کمی در برانکس.

یکی از ضعف‌های این سیستم این است که اگرچه ادارات بهداشت شهری و ایالتی روی آزمایشگاه‌هایی که آزمایش‌های ویروس کرونا را پردازش می‌کنند، دستورالعمل‌های نظارتی نزدیک دارند، اما معمولاً اپراتورهای مکان را که آزمایش‌ها را انجام می‌دهند، تنظیم نمی‌کنند.

جارو گفت در فیلادلفیا، تنها شرط مجوز برای سایت‌های تست کووید این است که آزمایشگاهی که استفاده می‌کنند مجوزی از وزارت بهداشت ایالتی داشته باشد که نشان می‌دهد طبق قانون موسوم به اصلاحیه‌های بهبود آزمایشگاه بالینی، استانداردهای فدرال را برآورده می‌کند. CLIA استانداردهای تست آزمایشگاهی را برای دقت، قابلیت اطمینان و به موقع تنظیم می کند.

اندی اوون، معاون مدیر روابط رسانه ای وزارت بهداشت مریلند، گفت که سایت های آزمایش ویروس کرونا در مریلند باید از دولت فدرال “معافیت” CLIA داشته باشند که به آنها اجازه انجام آزمایشات را می دهد.

به طور کلی، آزمایشگاه‌ها در ایالات متحده باید مجوزهای CLIA داشته باشند و درخواست معافیت از آزمایش نقطه مراقبت استاندارد است.

در دسامبر ۲۰۲۰، برایان فراش، دادستان کل مریلند، بیانیه ای مطبوعاتی صادر کرد و به مصرف کنندگان در مورد آزمایش های غیرمجاز کووید هشدار داد که می تواند اطلاعات شناسایی شخصی افراد را جمع آوری کرده و از آن برای سرقت هویت آنها استفاده کند.

به گفته آلیتیا وارماک، معاون مدیر ارتباطات بخش حمایت از مصرف کننده دادستان کل، از آن زمان تاکنون، این بخش هیچ شکایتی در مورد سایت های تست پاپ آپ دریافت نکرده است.

کریستن گرو، سخنگوی AHIP، یک گروه تجاری برای برنامه های بهداشتی، گفت.

اگرچه اپراتورهای آزمایشی به طور معمول از مصرف کنندگان اطلاعات بیمه سلامت را می خواهند، درخواست شماره کارت اعتباری امری عادی نیست. مصرف کنندگان انفرادی معمولاً مجبور نیستند برای انجام آزمایش کووید از جیب خود هزینه ای بپردازند زیرا این آزمایش توسط بیمه یا دولت فدرال برای افراد فاقد بیمه پوشش داده می شود. با این حال، اگر پزشک آزمایش را دستور ندهد، یا اگر آزمایش سریع باشد یا توسط ارائه‌دهنده خارج از شبکه انجام شود، برخی افراد مشمول اتهام می‌شوند، زیرا «ما همچنان شاهد افزایش قیمت در طول دوره اضطراری بهداشت عمومی هستیم». تنمو گفت.

یکی از راه‌های شناسایی یک اپراتور آزمایشی قانونی، بررسی فهرست‌های نگهداری شده توسط ایالت‌ها و شهرها برای اپراتورهای آزمایشی است که با آنها کار می‌کنند یا سرمایه‌گذاری می‌کنند. اما Bloomgarden گفت که بسیاری از اپراتورهای آزمایشی قانونی در پایگاه های داده رسمی نیستند.

اسکات بیکر، مدیر اجرایی انجمن آزمایشگاه‌های بهداشت عمومی، گفت: برخی از اپراتورهای مستقل سایت آزمایشی “خیلی واجد شرایط هستند.” بیکر با ماشین به محل آزمایش در محله خود در شهرستان مونتگومری مریلند رفت. کارگر آزمایش به او گفت از کدام آزمایشگاه استفاده می کند و او نتایج را با نام آزمایشگاه روی آن دریافت کرد.

بکر گفت که همه آنها بد نیستند. “پیدا کردن این موضوع برای جو مصرف کننده سخت است.”

با افزایش تقاضا برای آزمایش کرونا، حتی اپراتورهای آزمایشی قانونی نیز ممکن است به تعهدات خود عمل نکنند.

تئو سرویدیو،

تئو سرویدئو، دانشجوی سال دوم دانشگاه کلمبیا، در ماه دسامبر از یک کامیون تست موبایل LabQ در شهر نیویورک بازدید می کند. او قصد داشت در یک مهمانی برادری شرکت کند، اما با افزایش جزئی موارد ویروس، او می خواست ابتدا آزمایش شود. (میشل اندروز برای KHN)

Theo Servideo در ماه دسامبر در نزدیکی دانشگاه کلمبیا در نیویورک در صف با تعداد انگشت شماری در مقابل درب کشویی یک کامیون تست موبایل LabQ ایستاد. این جوان ۱۹ ساله قصد داشت در یک مهمانی برادری شرکت کند، اما با افزایش جزئی موارد ابتلا به ویروس، می خواست ابتدا آزمایش شود. تابلویی روی میز ثبت نام نوید چرخش ۲۴ ساعته در تست های PCR را می داد.

Servideo گفت: “هر دو رایگان هستند، اما شیفت برای تست در مدرسه در گذشته ۴۸ تا ۷۲ ساعت بوده است.”

او در عرض ۲۴ ساعت نتایج خود را دریافت کرد. اما دیگران چندان خوش شانس نبودند. بر اساس نامه هشداردهنده‌ای که لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک در ماه دسامبر به LabQ ارسال کرد، برخی از مصرف‌کنندگان بیش از ۹۶ ساعت منتظر نتایج آزمایش رضایت‌بخش خود بودند، علی‌رغم اینکه شرکت وعده داده بود آنها را به ۴۸ ساعت تبدیل کند. LabQ یکی از چندین شرکت تست کووید بود که در اواخر دسامبر و اوایل ژانویه این هشدارها را دریافت کرد.

LabQ به درخواست نظر پاسخ نداد.

Chaseedaw Giles از KHN در این گزارش مشارکت داشت.

KHN (خبر سلامت قیصر) یک اتاق خبر ملی است که روزنامه نگاری عمیق در مورد مسائل بهداشتی تولید می کند. همراه با تحلیل و بررسی خط مشی، KHN یکی از سه محرک اصلی KFF (بنیاد خانواده قیصر) است. KFF یک سازمان غیرانتفاعی است که اطلاعات مربوط به مسائل بهداشتی را به ملت ارائه می دهد.

از مطالب ما استفاده کنید

این داستان را می توان به صورت رایگان بازنشر کرد (جزئیات).

برای جلسه رایگان صبحگاهی KHN ثبت نام کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر