مقاله UCSF تأثیر عمده تنباکو بر آژانس حقوق بشر کودکان – ScienceDaily را نشان می دهد


طبق اسناد محرمانه قبلی که توسط دانشگاه فاش شده بود، صنعت دخانیات آژانس مشهور حقوق کودکان یونیسف را برای بیش از ده سال از سال ۲۰۰۳ تا حداقل ۲۰۱۶ دستکاری کرده است، در این مدت تمرکز یونیسف بر حقوق کودکان برای زندگی بدون دخانیات کاهش یافته است. کالیفرنیا، سانفرانسیسکو

این تحقیق در ۳۰ آوریل ۲۰۱۸ در سال ۲۰۱۸ ظاهر شد اطفالمجله آکادمی اطفال آمریکا.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) همکاری اولیه ای با سازمان بهداشت جهانی برای کاهش مصرف دخانیات در میان جوانان ایجاد کرد و از کنوانسیون بین المللی حقوق کودک در سال ۱۹۸۹ حمایت کرد که پایه های مدنی، سیاسی، اقتصادی، بهداشتی و بهداشتی را پایه ریزی کرد. حمایت های دیگر، و توسط همه اعضای سازمان ملل متحد به جز ایالات متحده پذیرفته شد. محققان گزارش دادند که به عنوان بخشی از استراتژی‌های شرکت‌های دخانیات برای بهبود وجهه شرکتی خود، این صنعت با آژانس کودکان «موفقیت‌آمیز» تعامل کرده و تمرکز یونیسف بر کنترل دخانیات را کاهش داده است.

استلا ای، نویسنده، می گوید: «یونیسف اجازه داده است که توسط صنعت تنباکو دستکاری شود. بیالوس، دکتر.

بیالوس که همچنین در مرکز UCSF برای کنترل دخانیات کار می‌کند، گفت: «بعد از اینکه یونیسف در سال ۲۰۰۳ دستورالعمل‌های خود را در مورد تأمین مالی صنعت تنباکو کاهش داد، درها را برای صنعت دخانیات باز کرد تا شراکت‌هایی ایجاد کند که به نظر می‌رسد مشارکت آن در کنترل دخانیات را تضعیف می‌کند. . تحقیق و آموزش. صنعت دخانیات در فریب مردم متخصص است و یونیسف در برابر آن آسیب پذیر بوده است.

یونیسف یک سازمان ۷۰ ساله است که توسط سازمان ملل تاسیس شده است که در حال حاضر در حدود ۱۹۰ کشور در سراسر جهان فعال است و بر حقوق کودکان در سراسر جهان تمرکز دارد.

در مقاله خود، نویسندگان اسنادی را از کتابخانه اسناد توتون حقیقت، مجموعه ای آنلاین در UCSF از اسناد طبقه بندی شده قبلی صنعت تنباکو که عمدتاً از طریق دادخواهی علیه شرکت های دخانیات تولید شده بودند، جستجو کردند. اطلاعات بیشتر به صورت آنلاین از وب سایت های یونیسف و صنعت تنباکو به دست آمد.

به نوشته این روزنامه، شرکت‌های دخانیات، یونیسف را دارای نفوذ و نفوذ زیادی در سراسر جهان می‌دانستند و تاکید می‌کردند که باید “نظارت دقیق” صورت گیرد. به عنوان مثال، سند ۱۹۹۸ به “فرصت و عوارض بالقوه” ذاتی حقوق کودکان اشاره کرد و در مورد اینکه چگونه طرفداران کنترل دخانیات می توانند از مفاد کنوانسیون حقوق کودک که در سال ۱۹۸۹ توسط سازمان ملل متحد تصویب شد “استثمار” کنند، بحث کرد.

این مقاله تحولی را برای یونیسف توصیف می کند که در اوایل دهه ۲۰۰۰ آغاز شد.

پیش از این، یونیسف نقش مهمی در کنترل دخانیات داشت و آن را برای حقوق کودکان ضروری می‌دانست، خواستار ممنوعیت تبلیغات دخانیات، افزایش مالیات دخانیات، و آموزش بهداشت، و آغاز پروژه‌های مشترک ضد دخانیات بین جوانان و سازمان بهداشت جهانی شد. محققان گفتند. در واقع، سازمان جهانی بهداشت و یونیسف در سال ۲۰۰۱ گزارش مشترکی در مورد دخانیات و حقوق کودکان منتشر کردند که در آن بر لزوم محافظت از کودکان در برابر شروع سیگار کشیدن، قرار گرفتن در معرض دود سیگار و بازاریابی تنباکو و کار کودکان در مزارع دخانیات تاکید شد.

اما پس از آن، طبق گزارش جدید، صنعت دخانیات شروع به تعامل با یونیسف “در تلاش برای خنثی کردن” حمایت از کنترل دخانیات یونیسف کرد. نتایج: یونیسف نقش بسیار کمتری در کنترل تنباکو ایفا کرد و فعالانه در حمایت از طرح‌های روابط عمومی صنعت دخانیات مشارکت داشت. مثلا:

در سال ۲۰۰۳، گروهی در صنعت دخانیات کمپینی را با هدف جلوگیری از کار کودکان در فیلیپین راه اندازی کردند، جایی که یونیسف به عنوان مشاور عمل کرد.

در سال ۲۰۱۰، یونیسف قزاقستان از فیلیپ موریس اینترنشنال پول دریافت کرد تا روی مسائل کار کودکان کار کند.

در سال ۲۰۱۵، یونیسف گزارشی با عنوان “تعهدات و اقدامات در مورد حقوق کودکان و تجارت” با شرکت ژاپن توباکو بین المللی به عنوان سهامدار منتشر کرد. در این گزارش به تنباکو اشاره ای نشده است

نویسندگان توصیه می‌کنند که یونیسف سیاست سال ۲۰۰۱ خود مبنی بر عدم همکاری با صنعت دخانیات یا عوامل آن را احیا کند و با آژانس‌های خواهر سازمان ملل متحد که قبلاً سیاست عدم مشارکت با صنعت تنباکو را ایجاد کرده‌اند، بپیوندد.

استانتون گلانتز، نویسنده ارشد، دکترا، استاد پزشکی در UCSF و مدیر مرکز تحقیقات و آموزش کنترل دخانیات (CTCRE) گفت: «پس از نفوذ موفقیت آمیز شرکت‌های دخانیات به یونیسف، تلاش‌های این آژانس برای محافظت از کودکان در برابر تنباکوی بزرگ متوقف شد. او همچنین عضو انستیتو فیلیپ آر لی برای مطالعات سیاست سلامت است.

گلانتز گفت: «زمان آن فرا رسیده است که یونیسف – و همه آژانس‌های سازمان ملل متحد – تشخیص دهند که شرکت‌های دخانیات از یونیسف به عنوان بخشی از فعالیت‌های سیاسی و روابط عمومی خود برای محافظت از بازارهای خود حمایت می‌کنند. زمان آن فرا رسیده است که یونیسف – و همه آژانس های سازمان ملل متحد – اقدامات سختگیرانه ای را برای عدم پذیرش بودجه یا مشارکت با دخانیات اتخاذ و اجرا کنند.

نویسنده اول مقاله، دکترایویت ون در اِجک، عضو فوق دکتری CTCRE در UCSF است. Bialos و Glantz هر دو عضو مرکز جامع سرطان خانواده هلن دیلر UCSF هستند.

Glantz و van der Eijk توسط مؤسسه ملی سرطان مؤسسه ملی بهداشت (Grant R01CA087472) تأمین مالی می شوند. Bialous تا حدی توسط برنامه سیاست سیاست تنباکو حاشیه کالیفرنیا-اقیانوس آرام در دانشگاه کالیفرنیا تامین می شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر