مقابله با کرونا با مکمل


یکی از راه های مقابله با کرونا تقویت سیستم ایمنی بدن است. اولویت متخصصان تغذیه به طور کلی دریافت منبع ویتامین ها و مواد معدنی از طریق رژیم غذایی است که در بسیاری از میوه ها و سبزیجات یافت می شود ، اما در افرادی با شرایط خاص مانند افراد مسن که با دندان ها و بلع ضعیف مشکل دارند ، افرادی که دچار نفخ شدید هستند بثورات پوستی ، تهوع و استفراغ و مشکلات گوارشی توصیه می شود از مکمل های مولتی ویتامین و مواد معدنی زیر نظر متخصص تغذیه استفاده کنید.

با کمک مکمل ها با کرونا مقابله کنید

برای پیشگیری از بیماری عروق کرونر قلب ، اولین و مهمترین ویتامین که باید زیر نظر پزشک یا متخصص تغذیه مصرف شود ، ویتامین D است. این ویتامین به دلیل اثر ضدالتهابی در تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مثر است.
از آنجا که در کشور ما ، کمبود ویتامین D اغلب به دلیل عرض جغرافیایی است ، مسابقه باید برای دریافت ویتامین D کافی دقت کند.
مزیت مصرف مکمل ویتامین D 1000 این است که میزان سمیت خون کمتر رسیده و سطح ویتامین D خون در سطح مطلوب نگه داشته می شود و جذب بهتری وجود دارد.

شناسایی: ژل نرم ویتامین D3 _ 1000 واحد حیات

همیشه توصیه می شود که از مکمل هایی که توسط پزشک یا متخصص تغذیه تجویز نشده است استفاده نکنید ، زیرا ویتامین های محلول در چربی مانند ویتامین های A ، D ، E و K در دوزهای بالا سمی هستند.
ویتامین D در دوزهای بالا می تواند باعث مسمومیت و رسوب کلسیم در بافت های نرم ، تشکیل پلاک های کلسیم روی دیواره عروق و افزایش خطر بیماری های قلبی عروقی و حتی افزایش خطر ابتلا به سنگ کلیه شود.
ویتامین دیگری که در تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مثر است ، ویتامین A است ، بنابراین توصیه می شود مصرف منابع حاوی ویتامین A و ویتامین A مانند هویج و انبه ، که قوی هستند را فراموش نکنید. آنتی اکسیدان های بسیار.
ریز مغذی دیگری که برای سیستم ایمنی مفید است ویتامین C است که علاوه بر آنتی اکسیدان ، در تنظیم سیستم ایمنی نیز نقش دارد.
سلنیوم آنتی اکسیدان دیگری است که می تواند در تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود عوارض بیماری عروق کرونر قلب مثر باشد.
روی عنصر دیگری است که در تقویت سیستم ایمنی بدن و افزایش اشتها در بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب مثر است.

روبرو شدن با کرونا

ویتامین های گروه B (به ویژه B1 ، B6 و B12) نیز در افزایش اشتها در بیماران مبتلا به کووید موثر هستند.
امگا 3 یکی دیگر از مواد مغذی موثر است. امگا 3 می تواند در کاهش التهاب بیش از حد در افراد مبتلا به کووید موثر باشد. توصیه می شود به اندازه کافی از روغن کلزا یا روغن کانولا یا روغن زیتون و همچنین گردو یا ماهی در رژیم غذایی استفاده کنید. علاوه بر این ، باید مراقب باشید که از اسید چرب اشباع و ترانس استفاده نکنید زیرا باعث التهاب در بدن می شود.
اگر افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر دچار اسپاسم یا گرفتگی شوند ، می توانند از مکمل منیزیم برای کاهش گرفتگی عضلات استفاده کنند.
نکته مهم این است که مکمل های بدون نسخه نباید برای جلوگیری از Quid 19 استفاده شود.
توصیه کلی این است که ویتامین ها و مواد معدنی را به میزان RDA و نه بیش از حد و زیر نظر پزشک یا متخصص تغذیه مصرف کنید.

تهیه کننده: نازنین امتی
منبع: ncbi

دیدگاهتان را بنویسید