مطالعه می گوید قوانین سختگیرانه خانه بهترین راه برای جلوگیری از مصرف دخانیات است – ScienceDaily


بر اساس یک مطالعه ملی بزرگ توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، اکثر والدین می دانند یا مشکوک هستند که فرزندشان چه زمانی سیگار می کشد، اما اگر کودک سیگار می کشد یا از سایر محصولات تنباکو استفاده می کند، احتمال بیشتری دارد که در تاریکی باشند.

این مطالعه که بیش از ۲۳۰۰۰ شرکت‌کننده ۱۲ تا ۱۷ ساله را دنبال کرد، نشان داد که اگر کودک فقط از سیگارهای الکترونیکی و محصولات غیر قابل احتراق استفاده می‌کرد، والدین یا سرپرستان کمتر احتمال می‌دادند که بدانند یا مشکوک به مصرف دخانیات باشند. یا تنباکوی بدون دود، در مقایسه با سیگار کشیدن یا استفاده از چندین محصول تنباکو.

محققان همچنین دریافتند زمانی که والدین قوانین محکمی در مورد استفاده از دخانیات وضع می کنند – که برای کل جمعیت اعمال می شود – احتمال اینکه فرزندانشان شروع به مصرف دخانیات کنند، کمتر بود. فقط صحبت با بچه ها در مورد سیگار نکشیدن خیلی کمتر موثر بود. این مطالعه در ساعت ۹:۰۱ بعد از ظهر PT، اکتبر منتشر شده است. ۴، ۲۰۲۰، در اطفال.

Benjamin Chaffee، نویسنده و نویسنده ارشد مربوطه، DDS، MPH، PhD، دانشیار دانشکده دندانپزشکی دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، گفت: “ما می دانیم که خانه های بدون دخانیات ابزاری کلیدی برای کمک به جلوگیری از سیگار کشیدن توسط کودکان هستند.” «آنچه که مطالعات مورد بررسی قرار نگرفته این است که چگونه پایه‌های خانگی بدون دخانیات در مقابل روش‌های دیگر قرار می‌گیرند و چقدر پایه‌های خانگی بدون تنباکو می‌توانند به سایر محصولات تنباکوی غیر سیگاری کمک کنند.

چفی گفت: “مصرف دخانیات کودکان یک نگرانی است و دندانپزشکان مانند همه ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی باید مراقب باشند که جوانان از مصرف دخانیات جلوگیری کنند.”

در طول دهه گذشته، چشم انداز سیگار کشیدن به طور چشمگیری تغییر کرده است، به ویژه در میان جوانان، که سیگار کشیدن برای آنها کاهش یافته در حالی که استفاده از سیگار الکترونیکی افزایش یافته است. سال گذشته، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری گزارش داد که از هر ۴ دانش‌آموز دبیرستانی بیش از ۱ نفر سیگار الکترونیکی می‌کشد.

مطالعه جدید از داده های مطالعه ارزیابی جمعیت تنباکو و سلامت (PATH) برای بررسی آگاهی والدین از مصرف دخانیات جوانان و نقش قوانین دخانیات خانگی در پیشگیری از سیگار کشیدن استفاده کرد. علاوه بر سیگار و سیگارهای الکترونیکی، این مطالعه محصولات غیر قابل احتراق سیگار (از جمله سیگار، پیپ، قلیان و بیدی) و تنباکوی بدون دود (شامل تنباکوی خوب، تنباکوی جویدنی، تنباکوی مرطوب و تنباکوی محلول) را مورد بررسی قرار داد.

این نشان داد که اگر کودک بزرگ‌تر، مرد، سفیدپوست و با مصرف‌کننده تنباکو زندگی می‌کرد و همچنین اگر والدین تحصیلات کمتری داشتند، والدین بیشتر می‌دانستند یا شک می‌کنند که فرزندشان از تنباکو یا محصولات نیکوتین استفاده می‌کند. مادران با وجدان تر از پدران شناخته می شدند.

محققان همچنین دریافتند که نوجوانان و نوجوانانی که در خانه‌هایی با قوانین سختگیرانه منع مصرف دخانیات زندگی می‌کنند، در مقایسه با بزرگسالان جوانی که در خانه‌های راحت‌تر زندگی می‌کنند، ۲۰ تا ۲۶ درصد کمتر احتمال دارد که مصرف دخانیات را شروع کنند.

محققان پیشنهاد می کنند که والدین:

  • سیگار نکش؛
  • ایجاد محیط های خانگی بدون دخانیات که شامل تمام قسمت های خانه می شود.
  • ایجاد قوانین سختگیرانه علیه همه اشکال استعمال دخانیات که برای همه اعضای خانواده اعمال می شود.
  • از ارتباط شفاف و با کیفیت بالا با جوانان در مورد عدم استفاده از دخانیات لذت ببرید.

Zuo Xuanwu، یکی از نویسندگان این مقاله، دانشجوی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، گفت: “آگاهی کم والدین در مورد استفاده از سیگارهای الکترونیکی علاقه فزاینده عمومی به سیگار کشیدن جوانان در سیگارهای الکترونیکی را رد می کند.” مصرف دخانیات جوانان یک نگرانی عمده برای سلامت عمومی است، صرف نظر از محصول تنباکوی مصرفی، و والدین نقش بسیار مهمی در پیشگیری از دخانیات دارند.

او گفت: «ایجاد محیط‌های خانگی بدون دخانیات یکی از تکنیک‌هایی است که والدین می‌توانند از آن برای تعیین استانداردها و انتظارات در مورد مصرف دخانیات استفاده کنند. و برای ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی، افزایش آگاهی والدین باید بخشی از راهنمایی ها و حمایت های کلی پیشگیری از دخانیات باشد.

پشتیبانی توسط کمک مالی NIH با شماره U54HL147127 و بنیاد مراقبت از جامعه دندانپزشکی دلتا ارائه شد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر