مشاهده بیشتر مشاهده بیشتر​​نوشته شده در دورمین فستیفی تعادر «شهرزاد» – مشاهده بیشتر مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از لکنگ ک ک فیستی، مسعود مدیر جشنواره آخرین اطلاعات مربوط به جشنواره و فهرست بازیگران برگزیده برای شرکت در جشنواره را اعلام کرد.

در پاسخ به فراخوان دومین جشنواره تئاتر «شهرزاد» در مجموع ۴۲۰ فیلم به دبیرخانه ارسال شد که در این زمینه توضیح داده می شود: استقبال بیش از انتظار گروه های نمایشی تهران و شهرستان است که در این جشنواره شرکت خواهند کرد. در جشنواره (۴۲۰ اثر) از هر طرف به دلیل شادی را کود ۱ ماه به به

وی با اشاره به اینکه در این زمان ۲۴۴ هنرمند از تهران (۵۸ درصد) و ۱۷۶ هنرمند (۴۲ درصد) از شهرستان، گفت: دومین جشنواره تئاتر «شهرزاد» با حضور فرهاد مهندس پور، نادر برهانی انتخاب شد. مرند، محسن حسینی، به‌ویژه علی شمس و اشکان خیل‌نژاد در ۲ تیم، پس از بررسی ۴۲۰ اثر از استان‌های مختلف کیشور، در نهایت ۱۵ اثر را انتخاب کردند که از بین این ۱۵ اثر، ۷ نمایش از تهران و ۸ نمایش از شهرستان‌ها، انتخاب شدند.

در دومین جشنواره تئاتر «شهرزاد» تعداد گروه های متقاضی بخش اجرا کمتر از آثار صحنه ای بود و گفت: به دلیل ضعف فرم و محتوای کلی اکثر اجراها و تعداد کم اجراها. آنان، بر اساس ملاحظه و پیشنهاد، انتخاب شدند و بشراد دبیر و توفاد شهرزاد جافری ریاس فستیفی، بخش فرفورمنس مجزا بود و تومیه تقریم تنبیق در بخش ریاعه فستیمی مداوری قران میغیرنت. فیلم هر ۱۵ فیلم منتخب برای بازبینی به اداره کل هنرهای نمایشی ارسال می شود و دبیرخانه تنها در پاسخ به شورای نظارت با گروه های منتخب برای بازبینی هماهنگی های لازم را انجام می دهد و به جشنواره بپیوندید.

دبیرخانه دومین فستیفی تعادر «شهرزاد» سبل تقبل می شود به تمای که هی برگزیده به تما که هی بریگی که هی برگزیده. ضمناً به دلیل تاخیر در اعلام اسامی برگزیدگان، طبیعی است که تاریخ دقیق جشنواره به زودی اعلام شود.

در طول مدت جشنواره میزگردها و کارگاه های آموزشی در شاخه های مختلف تئاتر توسط اساتید و هنرمندان حرفه تئاتر برگزار می شود که اطلاعات بیشتر در این خصوص متعاقبا اعلام خواهد شد.

آثار پذیرفته شده در دومین جشنواره تئاتر شهرزاد عبارتند از:

۱. تعزم مرزیه جان/ نویسنده: محدی زیاکمنی/ کارگردان: مسعود کوربین/ مشهد – خراسان رضوی

۲. تعلیم الاهانت به من عنهمان/ نویسنده و کارگردان: شایان فیروزی/ تهران

۳. عرض المزید کشتارگاه گوزن ها/ نویسنده و کارگردان: محدی شمس/ مشهد – خراسان رضوی

۴. تحمیل شانتاج/ نویسنده و کارگردان: سیاوش جدیدی، امران مرادی/ سنندج – کردستان

۵. تعریف یکی إلی تو/ نویسنده و کارگردان: میرمیلاد مهدی زاده/ تبریز – ازارجبان شرکی

۶. تعریف العربیه خون/ نویسنده: شهرام احمدزاده/ کارگردان: محدی محمدی/ کاشان – اصفهان

۷. تعلیم بیرون شب تحت فرمان است/ نویسنده و کارگردان: نیما اقاخانی/ تهران

۸. تعلیم تستقرون کاحده یوسف آباد/ نویسنده: پویا شهرابی/ کارگردان: حمزه زارعی/ تهران

۹. تعریف یت/ ترجمه وکارغدران: فریا امامی/ تهران

۱۰. تحمیل اندوه/ نویسنده و کارگردان: امیر علمدارزاده/ کرمان

۱۱. تعریف نرمال (عادی)/ نویسنده و کارگردان: رحا سلیمانی، مهسا رستمی/ تهران.

۱۲. عرض المزید پانتومیم زینگ در کیلتی/ نویسنده و ویراستار: جاوید سلیمانی/ تبریز – أزربیان شرکی

۱۳. تعلیم خاکستر به خاکستر/ نویسنده: حارولد پینتر/ کارگردان: زهرا حسینی روش/ تهران

۱۴. تحمیل ایونف/ نویسنده و کارگردان: نوید حج شفیه ها/ تهران

۱۵. تعریف لوبوس/ نویسنده و کارگردان: ابوالفضل فرهادی/ شیرز – فارس