محصولات ماه غرور: بازیگری یا سرمایه داری رنگین کمانی؟


نوشته شده توسط کریستوفر ماسیلو، ۱۷، نویسنده دانشکده و ایزابلا پوزو، ۱۹، مشارکت کننده

۲۳ ژوئن ۲۰۲۱

آیا تا به حال توجه کرده اید که به محض شروع ژوئن – ماه افتخار – گروهی از شرکت ها لوگوی خود را به نسخه ای با تم رنگین کمان تغییر دادند؟ ما در مورد آن ایده هایی داریم و داریم!

سود در پایان رنگین کمان

ایزابلا: ژوئن به ماه رسمی برای جشن گرفتن LGBTQ تبدیل شده است. وقت آن رسیده است که همجنس گراهایی مثل من را در پوست خودمان راحت کنیم. شرکت های زیادی را گرفتار کرد. آنها ممکن است محصولاتی با رنگین کمان یا تی شرت هایی با عباراتی مانند “کمد لباس”، “بیایید یک چیز درست کنیم، من نیستم”، “حتی نمی توانم درست فکر کنم” و غیره را بفروشند.

یک نام برای این وجود دارد. “سرمایه داری رنگین کمانی” که به عنوان “سرمایه داری صورتی” یا “سرمایه داری همجنس گرایان” نیز شناخته می شود، زمانی است که شرکت ها کالاهایی با مضمون LGBT را برجسته می کنند و خواستار اتحاد هستند. اما همه می توانند نوعی … جعلی بودن را احساس کنند.

این بدان معنا نیست که افرادی که در تبلیغات آنها هستند یا هرکسی که لباس می پوشد جعلی است. اما ممکن است احساس شود که برخی از این شرکت‌ها واقعاً به دگرباشان جنسی اهمیت نمی‌دهند یا به طور مداوم از آنها حمایت نمی‌کنند. وقتی آنها جملاتی مانند “غرور خود را بپوش!”، مرا متحیر می کند. احساس می‌کنیم که به آن اهمیت می‌دهیم، گویی هویت ما بی اعتبار است، مگر اینکه محصولات رنگین کمان را بخریم. و برخی از این بازاریابی به نظر می رسد بر اساس ناامنی هایی است که جوانان دگرباش جنسی ممکن است داشته باشند، که ممکن است احساس کنند نیاز به نشان دادن یا “اثبات” به نحوی دارند که LGBT هستند: جهانی که شما به آن افتخار می کنید! “

غرور نمایی با پوشیدن این لباس ها اشکالی ندارد، اما شرکت هایی که از ماه پراید بدون توجه به بقیه سال استفاده می کنند، مایوس کننده است.

اگر عاشق کالاهای رنگین کمانی هستید، اشکالی ندارد! اما احتمالاً به این فکر می کنید که برای اثبات گرایش جنسی یا هویت جنسی خود، به خود یا هر کس دیگری، به این همه رنگین کمان نیاز ندارید. اینکه شما چه کسی هستید برای تایید نیازی به کالاهای فیزیکی ندارد.

نظرت چیه کریس؟

اما هر نمایندگی بهتر از هیچ است، درست است؟

کریستوفر: ممنون، ایزابلا. در حالی که دیدن فروش پراید به این شدت می تواند خسته کننده باشد، اما هنوز جنبه هایی از بازاریابی ماه پراید وجود دارد که باید قدردان آنها باشیم. برای بسیاری از کسانی که خود را به عنوان LGBTQ معرفی می کنند، علیرغم قصد بالقوه شرکت، فقط دیدن هر نمایندگی عمومی می تواند احساس اعتبار کند. تغییراتی که شرکت‌ها در استراتژی‌های بازاریابی خود در طول ماه پراید ایجاد می‌کنند می‌تواند بسیار ارزشمند باشد، به‌ویژه برای کسانی که در گذشته با احساس نامرئی یا نامعتبر بودن دست و پنجه نرم کرده‌اند.

علاوه بر این، برخی از شرکت‌ها با سازمان‌هایی که از افراد دگرباش جنسی حمایت می‌کنند – مانند GLAAD، پروژه Trevor، و کمپین حقوق بشر، در طول ماه غرور برای جمع‌آوری بودجه و آگاهی برای افراد LGBT و برخی از اهداف آنها شریک می‌شوند. صورت. دیدی که این تولید می‌کند برای سازمان‌هایی مانند این مهم است، و آن را راهی سازنده برای شرکت‌ها می‌کند تا ماه پراید را بشناسند و به رسمیت بشناسند.

اگر در طول ماه ژوئن از بازاریابی با مضمون غرور لذت برده اید، عالی است! اگرچه برخی از کمپین های بازاریابی غرور ممکن است غیر صادقانه به نظر برسند، اما جنبه های زیادی وجود دارد که باید از آنها قدردانی کرد. چیزی که ایده آل خواهد بود این است که این شرکت ها به حمایت و حمایت از مسائل دگرباشان جنسی در ماه ژوئن و هر دو ماه یکبار ادامه دهند.

هر طور که به موضوع نگاه کنید، مهم است که به خاطر داشته باشید که کالاهای مادی شما را مشخص نمی کند و باید هر طور که دوست دارید ماه غرور را جشن بگیرید. غرور مبارک!

عکس ادواردو پاستور در Unsplashرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر