ما افراد را آموزش می دهیم – نه ماشین ها – PHE America


وزن_ترازو_سلامت_زنان_تغذیه_زیست_شناسی_For_Life_714753.jpg!  دکتر

اخیراً مقاله‌ای در مورد فرهنگ شرمساری بدن و غذا خوردن بی‌نظم در دانشگاه اورگان (OU)، یکی از معتبرترین برنامه‌های دو و میدانی NCAA، منتشر شد. ورزشکاران زن مصاحبه شده درباره نحوه استفاده کارکنان آموزشی از اسکن های DEXA که تراکم استخوان و درصد چربی بدن را اندازه گیری می کند، برای تعیین برنامه های تمرینی صحبت کردند (گو، ۲۰۲۱). رابرت جانسون، مدیر دوومیدانی، اظهار داشت: “یک مسیر چیزی جز اعداد نیست. یک ریاضیدان خوب ممکن است یک مربی خوب در مسیر باشد” (جو، ۲۰۲۱). دیدگاه جانسون وسواس جامعه نسبت به تجربه عینی را نشان می دهد که توسط یک نتیجه عددی تعیین می شود. با اجازه دادن فقط به اعداد موجود در نتایج اسکن DEXA برای تعیین آموزش افراد، عنصر انسانی کاملاً نادیده گرفته می شود. با این حال، اقداماتی مانند استفاده از اسکن DEXA و سایر اقدامات عینی برای بهبود عملکرد به دلیل فرهنگ “برنده شدن به هر قیمتی” که این ورزش را آزار داده است، دفاع می شود. جانسون برنده های زیادی شده است. ۱۴ مسابقات قهرمانی ملی NCAA و بسیاری از ورزشکاران از برنامه UO بیرون آمده اند. برخی از مردم بر این باورند که اگر یک ورزشکار می‌خواهد بهترین باشد و آرزوی المپیکی شدن را دارد، تجربیات ورزشکاران UO “بهایی است که باید بپردازد” تا بهترین باشد. با این حال، چه زمانی قربانی کردن تجملات واقعا ارزش ریسک دارد؟

exc_WEBad_SES_750x182_21_vs2

فرهنگ “برنده شدن به هر قیمتی” توسط پول، قدرت و موفقیت هدایت می شود، که باعث می شود مربیان، ورزشکاران و دپارتمان ها بر روی بخشی از تجربه تمرکز کنند – برنده شدن. اگر تیم پیروز نشود، تغییر فهرست رخ می دهد و مربیان اخراج می شوند. مربیان جدید استخدام می شوند اما فقط دو سال فرصت داده می شود تا فرهنگ برنده را ایجاد کنند، در غیر این صورت اخراج می شوند و چرخه معیوب ادامه می یابد. ورزشکاران در نهایت از عواقب این چرخه رنج می برند. ورزشکاران می دانند، احساس می کنند و یاد می گیرند که باور کنند (اگر قبلاً قبل از کالج این کار را نکرده باشند)، که تنها جنبه ورزشی که باید به آن اهمیت دهند، برنده شدن است. برای بسیاری از تیم ها، موفقیت به رشد شخصی و سفر ورزشکار مربوط نمی شود، بلکه به این بستگی دارد که آیا آنها برنده شده اند یا بخشی از یک تیم برنده هستند. بنابراین، به نظر می رسد تجربه عینی تنها بخشی از تجربیات جمعی ریاضی آنهاست که مورد بحث و تاکید قرار گرفته است.

sports_running_beach_outdoors_fitness_exercise_runner_athlete-877708.jpg!  د

معیارهای عینی به معنای واقعی کلمه ورزش را ایجاد می کنند زیرا در غیر این صورت، شما فقط با دوستان خود به یک توپ فوتبال لگد می زنید، نه بازی فوتبال. با این حال، مشکل زمانی است که معیارهای عینی فقط تجربه یک فرد را تعریف می کنند. من بارها متوجه شده ام که ورزشکاران بر اساس احساس و نحوه رقابتشان یک برداشت واحد از مسابقه خود دارند. علیرغم مشاهده زمان مسابقه، تجربیات ورزشکاران فوراً توسط زمان مشخص می شود. بنابراین، به جای اینکه یک ورزشکار به عملکرد خود فکر کند و به پیشرفت شخصی خود یا نکات مثبت مسابقه خود پی ببرد، ساعت تنها شاخص موفقیت است. دیدگاه محدود موفقیت، که با زمان های سریع و مکان های بالا در جامعه دویدن تعریف می شود، از سفر فردی بازیکن منحرف می شود.

تجربه عینی عینی؛ ما نتایج، حقایق و ارقامی داریم که به ما امکان می دهد هر پدیده را به طور فرضی توضیح دهیم. با این حال، اگر مربیان اجازه دهند تجربه عینی تنها سفر ورزشکار را تعریف کند، یکی از زیباترین و قدرتمندترین بخش های بشریت، تجربه زیسته را از دست می دهند. تجربه زیسته برای هر انسانی منحصر به فرد است و نشان دهنده سفر هر فرد است. مربی با تأکید بر تجربه زیسته، تشخیص می دهد که ورزشکاران در درجه اول انسان هایی هستند که تجربیاتی دارند که به طور کل بر هویت آنها تأثیر می گذارد. سفر هر ورزشکاری متفاوت به نظر می رسد. موفقیت شخصی هر ورزشکار با نگاه محدود ورزش به موفقیت سازگار نیست زیرا فقط یک نفر می تواند برنده شود، اما افراد زیادی می توانند یک مسابقه عالی و موفق داشته باشند.

woman_jogger_jogging_beach_ocean_fitness_workout_exercise_runner-490196.jpg!  د

ورزشکاران ورزش خود را شروع می کنند زیرا بدون توجه به نتیجه، عاشق بازی می شوند. مربیان وظیفه دارند نه تنها به تجربه زیسته احترام بگذارند بلکه بر آن تأکید کنند. آنها باید به ورزشکاران نشان دهند که بدون توجه به نتایج آنها به عنوان یک انسان به آنها اهمیت می دهند تا به آنها کمک کند رشد و پیشرفت خود را درک کنند. ما انسان ها را تربیت می کنیم، نه «ماشین ها». اعداد هرگز نباید تجربه آنها را تعریف کنند.

مرجع
جو، ک. (۲۰۲۱، ۲۵ اکتبر). ورزشکاران زن در برنامه دو و میدانی در اورگان داکس ادعای شرمساری دارند. برگرفته از اورگان لایو: https://www.oregonlive.com/trackandfield/2021/10/women-athletes-allege-body-shaming-within-oregon-ducks-track-and-field-program.html

سایت شبکه اجتماعی فیس بوکتوییترگوگل پلاسپینترستلینکدینایمیلسایت شبکه اجتماعی فیس بوکتوییترگوگل پلاسپینترستلینکدینایمیلرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر