قرنطینه COVID-19 با نرخ بالاتر مصرف دخانیات مرتبط است – ScienceDaily


بر اساس تحقیقاتی که به تازگی توسط دانشکده بهداشت عمومی میلمن دانشگاه کلمبیا منتشر شده است، اضطراب، کسالت و روال‌های نامنظم مرتبط با همه‌گیری به‌عنوان عوامل کلیدی برای افزایش مصرف نیکوتین و تنباکو در طول «قفل‌کردن» اولیه COVID-19 ذکر شده است. این مطالعه راه‌هایی را نشان می‌دهد که از طریق آن مداخلات و سیاست‌های بهداشت عمومی می‌توانند از تلاش‌ها برای ترک سیگار و کاهش آسیب‌ها، هم در طول همه‌گیری COVID-19 و هم پس از آن، بهتر حمایت کنند. نتایج در منتشر شده است مجله بین المللی سیاست دارویی.

بین آوریل و می ۲۰۲۰، محققان با بزرگسالانی در سراسر ایالات متحده که از سیگار و/یا سیستم های الکترونیکی تحویل نیکوتین (ENDS) استفاده می کنند، مصاحبه های تلفنی انجام دادند. شرکت کنندگان در مطالعه با استفاده از یک کمپین تبلیغاتی در فیس بوک و اینستاگرام جذب شدند. در طول این دوره، تقریباً ۹۰ درصد از جمعیت ایالات متحده با نوعی تعطیلی دولت مواجه شدند، به طوری که ۴۰ ایالت به تعطیلی مشاغل غیر ضروری و ۳۲ ایالت دستورات اجباری ماندن در خانه را اعمال کردند. در زمان مصاحبه، همه شرکت‌کنندگان داوطلبانه در خانه قرنطینه می‌شدند، مگر اینکه از آنها خواسته شود خانه را ترک کنند.

تقریباً همه شرکت‌کنندگان افزایش استرس مرتبط با COVID-19 را گزارش کردند – یعنی نگرانی‌ها در مورد ویروس، عدم اطمینان شغلی، و اثرات روانی انزوا – و این را به عنوان عامل اصلی افزایش مصرف نیکوتین و تنباکو توصیف کردند. کاهش مصرف، اگرچه کمتر رایج است، اما در میان مصرف کنندگان «اجتماعی» تنباکو رایج بود، که به تعاملات شخصی کمتر در طول قرنطینه و ترس از اشتراک گذاری محصولات اشاره کردند.

در سطح جامعه، دسترسی به خرده فروشی بر سیگار و استفاده از سیستم های الکترونیکی تأثیر متفاوتی گذاشته است. در حالی که سیگار در مشاغل ضروری، مانند فروشگاه‌های رفاه و پمپ بنزین‌ها در دسترس عموم است، دسترسی به محصولات مورد علاقه ENDS محدودتر بوده است، زیرا «فروشگاه‌های ویپ» و سایر خرده‌فروش‌های تخصصی ENDS غیرضروری تلقی می‌شوند و ملزم به بستن یا محدود کردن ساعات کاری هستند. این امر باعث شده است که برخی از کاربران ENDS محصولات خود را به صورت آنلاین سفارش دهند، که اغلب به دلیل تأخیر در حمل و نقل، زمان انتظار طولانی یا تاخیر در سفارش محصول در نتیجه تقاضای بالا را به همراه دارد. در نتیجه، برخی از مصرف کنندگان دوگانه سیگار و ENDS استفاده خود را از سیگارهای در دسترس افزایش داده اند.

دانیل جووینکو گفت: “سیاست های واکنش به بیماری همه گیر که عمدا یا سهوا دسترسی به محصولات کم خطر را محدود می کند – از طریق در دسترس بودن، زنجیره تامین یا حتی خدمات پستی کندتر – در حالی که محصولات مضر بیشتری را در مقیاس بزرگ در دسترس قرار می دهد، می تواند عواقب نامطلوبی داشته باشد.” دکترا، استادیار علوم پزشکی و اجتماعی در مدرسه میلمن کلمبیا، و نویسنده اصلی این مطالعه، در طول توسعه سیاست در نظر گرفته شود.

ملاحظات سیاست

با توجه به اینکه انتظار می رود رفتارهای مصرف دخانیات در میان برخی از افراد در طول این دوره ناراحتی مداوم افزایش یابد، جیوینکو و همکارانش چندین توصیه کلیدی برای سیاست پیشنهاد کردند: گسترش منابع و خدمات ترک سیگار، از جمله تطبیق آنها برای تحویل از راه دور. برای محافظت از اعضای خانواده، قوانین ممنوعیت سیگار را در خانه وضع و اجرا کنید. و امکان دسترسی برابر به محصولات کم خطرتر – مانند ENDS و NRT – برای تسهیل کاهش آسیب در میان کسانی که نمی توانند یا نمی خواهند مصرف نیکوتین را در این زمان ترک کنند.

جووینکو “در حالی که مطالعات کمی و مبتنی بر نظرسنجی اطلاعات ارزشمندی را در مورد تغییرات مصرف دخانیات در طول دوره های قرنطینه ارائه می دهد، تحقیقات فعلی به نتایج متفاوتی رسیده است. رویکرد ما اولین رویکردی بود که محرک ها و مکانیسم های پیچیده ای را شناسایی کرد که ممکن است به توضیح تغییرات رفتاری مختلف کمک کند.” “راهبردهای کاهش COVID-19 برای کاهش انتقال احتمالاً برای آینده قابل پیش بینی ادامه خواهد یافت، با بسیاری از عناصر همیشه در حال تغییر در محل کار، آموزش و رفتار مصرف کننده. یافته های ما می تواند به طراحی مداخلات و سیاست هایی برای رسیدگی به عوامل تعیین کننده چند سطحی مصرف دخانیات کمک کند. در دوران کووید و سال‌های آینده.»

این مطالعه توسط مؤسسه ملی بهداشت (DP5OD023064) و مؤسسه ملی سوء مصرف مواد مخدر (K01DA039804A) پشتیبانی شد.

تورا اسپیلین، ریچل مگی، استر لی و مورگان فیلبین از نویسندگان همکار هستند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر