عرض المزید علیرضا عفتیکری از DAWAAT به یک مهمانی/ «خروش بحر» که گفت؟ – अक्क्कु मुर | اخبار ایران و جهان


خبرگزاری مهر -گروه هنر-علیرضا سعیدی: a لباس پرترفدارترین و در این حال پرکلش‌ترین عرناهای فندی کیشرمان بوده است ستمش فا آن تعلیه معلیہہیہ .. فےن یهیر فا آن تعلیہہہ .. فےنہیہہ

تولید در این حوزه اگر که آنها اغلب در معرض اتهامات زیادی مانند “کالا بودن” هستند، اما به دلیل این واقعیت که در آنها احساس فوریت وجود دارد، ناشی از اعتقادات و اعتقادات نهفته در ذهن بسیاری از بینندگان بالقوه – خوب، بیشتر. در صورتی که فعالیت هنرمندان این حوزه با استقبال مواجه شود.

همراه با روز عزاداریع) در عوض، مروری داریم بر محصولات مختلف موسیقی مرتبط با ظهور عاشورا در کیشورمان در قالب‌های مختلف مانند آلبوم، موسیقی، فیلم و سریال، اجراهای زنده و موارد دیگر. در این چارچوب آنچه مد نظر و پرداخته می شود تنها مرور و یادآوری آثار برجسته حوزه موسیقی «عاشورایی» است که در سال های دور نزدیک به زایمان و در بازار موسیقی شده‌اند. آثاری که ذاتاً برخی از آنها از کیفیت بالایی برخوردارند و شاید برخی نیز در حین انتشار از نظر موسیقی و محتوا با انتقاداتی مواجه شده باشند، اما در همه آنها وجه اشتراکی وجود دارد و این در خاطره ها ماندگار خواهد بود. مردم ابا عبدالله (ع) est.

در یازدهمین قسمت از سلسله لوغور «روایت مهر از نوای عاشورایی» KKKK دره های خی ی ویا و ر ویش مویکردید اما به تور به دلیع حوروز از عزر از عزر استنست استراست استما استما بهمسیا موسیقای بهرامری موسیکری متومتز چو علیرضا افتخاری می تونده در کیبرهای هینده کیرید.

آلبوم «خروش باهر» در سال ۱۳۸۶ به تهیه کنندگی مرکز موسیقی، سازمان هنری انتشارات اسلامی، با موسیقی فردین کریم خاوری و خوانندگی علیرضا افتخاری ساخته شد. باید ایام سوغوری شعرده حزرت سیدالشهدا و یارانش پیش روی اندین کارن کریپت در هوزا موسیقی رافید دراشتی ایران که در دراشتی‌های شور، کاحرگاه، افشاری و. द्षती نصرف شد و در آن نوازندقندی کون مسدو رامزنده نوازنده سنتور، فردین لهور نوازنده نی، شروین محاجان محاجر. آلتوप्रिचहर खुजाजहा नवाजन् गूनन، साहिल سن احمدی نوازنده توت فرنگیکاووس سابونی و محمد برزین نوازنده سه تار باسمهرداد کریم خاوری نوازنده تولید رضا محدوی غروب عدادند را تصفیل می‌دادند.

عرض المزید علیرضا عفتیکری از DAWAAT به یک مهمانی/ «خروش بحر» که گفت؟

در البوم که با تراج ۱۰ حزر ترجمه روشه بازار موسیقی بود قون «کاروان» ب شرور سعدی، «سروخدا» با شعری از محتشم کاشانی، «خروش بحر» با شعری از محتشم کاشانی، «فراق» با شعری از محتشم کاشانی، «وداع» با شعری از محتشم کاشانی و عترت بی کلام با نام های «بربال ملایک» و «کیمیاگران» موجود است. مخاطب مصمم است آثاری که با وساطت انتخاب اشعار و حضور هنرمندان سرشناسی چون علیرضا افتخاری که همیشه در تجربه های تازه و متفاوت حضور دارند. بیشترین شکل کود نمع داده کا ک ابلوم می توان قوبلی از فردین کریم خاوری با تقبیم ایام سوغواری تقدیم اندین کند.

آن إتر موسیقی به میانجی هنرمندان معتبری که تمام تلاش خود را به کار بستند تا با تکیه بر واژه های مبتنی بر ادبیات فارسی و موسیقی به سبک ایرانی، با کلام در مقابل مخاطبان تاثیر بگذارند. ازهری درای پن تصنیف، یک اواز و دو ذهر بی کلام ک بکش جهم‌ای از تقتیش با عقرا محتشم کاشانی آقا نزدیک معروف «باز آین که شورش است که در خلق علم است» مزین شده و قائده سوغنامه موسیقای قرآنی را پینی را پیش را پیش ریدی.

علیرضا افتیکری: وکتی از من برای حوظر در البوم دواوت شد به تور حتم آسولا. مندی به محضر اهل بیت و حضرت سید الشهدا اولین انگیزه من برای انتشار آلبوم این بود که خواننده باشم، بنابراین تمام تلاشم را کردم تا چیزی ارائه کنم که بتوانم خودم و شنوندگانی که شغل متفاوتی دارند لذت ببرم. روبه رو شود امیرحسین دولتشاهی از کاندیکان و توتروره هوزی موسیقی کندی پیش به آن الموسیقایی در ایرنا ایرنا بود بود:
اهناساز در پیرینی تنگ ابلوم «خروش بحر» که در کاساوا کار شده، غزل عاشقانا سادی را دستمایه سوھنامه کینه است داه است: “سلام سربان نان رن، خوب جانم می‌رود / و آن دل که با خود دهم، با دلستانم میرود. در تنظه، کریم خاوری با عقد بر غم نهفته در آن غزل که ورده از هجرانِ معشوق است، غزل زیبایی سادی را به جودی پرسوز از هجران غریبانه قافیله سالار کاروان شیدانه کربلا کربلا است.

تناه اواز البلوم «خروش بحر»، در مایه دشتی آمده است: «کُلی غم کاکَم، می‌جویم او را / به هر گم می‌…. در آن اواز پر سوز و غداز، فردین لاهور پور با نوای نی خود جواب اواز علیرضا یفتیکری را داده است. نکته ای که در مورد این آهنگ باید به آن اشاره کرد این است که این قطعه به دلایل نامعلومی فقط در آلبوم «خروش باهر» توزیع شده است و در این صورت این آهنگ وجود ندارد اما در فضای مجازی وجود دارد. به کسانی که این.est را دوست دارند.

توضیحات دیگر آلبوم «خروش بحر» که «سرو خدا» دارد و در مایه شور و دشتی است، با این تحرین می‌شود: «خبر از فردنا آن سرو روانم مدهید / بی غرما من، خبر از فردنا جانم می‌دهد.

إِن التصفیه نیز به من تفتیده پرامِ البلوم است، در سوگ وقامه جانسوز کربلا و که بسا در رثای یلِ سروامت دشت تفتیده کربلا، حضرت اباالفضل العباس (ع)، بهده شده است.

به جز آین دو تصفید، تصنیف‌های «فراق» و «وداع» نیز که ولی در افشاری و بیداد و دومی در کاحرگاه و بیداد، نیز بانگ متم و عزا و فراق را سر می‌دهند، اما تصنیف «خروش بحر» در کاحرگاه و کرکنشدا. است، افزون بر اندوه و متم، کوشه‌ای از شور و حماسه عاشورا و عشوراییان را نیز با سوگ بلاحم کربلاکربلا کربلا کربلا.

در آن تنزه که بر اساس مثنوی مولانا محتشم کاشانی صغه شده است بُغضی سردرا از دلیری و رشادت نهفته ک با نوایی حزین و به متم زیته می‌بعاره ازمت حماسه‌ای عاشورا و داغ جانکاه بلاحم آن را با هم فریدا بزند; و وج ان حساء انجا است که علیرضا عفتیکری به قصیبه و آستانه بُغض کهز، کریم خاوریِ ونغساز، محتشمِ صاعر و همه دوستداران را فرایدا می‌زند که: خروش بحر از گردون اختر / سرشک ابر از جیحون کە … ببار از دیه هر اشکی که داری

افزون بر آین پنج تصفح و یک اواز، آلبوم «خروش بحر» دو تناغ بی کلام خاص زیبه نیز دارد; یکی بودن در میدان و به نام «بال ملائک» و یکی با عنوان «کیمیاگران» در راه و در بیابان ظاهر شد: هجری زیاد خورد، وا دارد.

فردین کریم خاوری

عشق به امام حسین (ع) ولین اتقدمه ام بود

علیرضا افتخاری خواننده آلبوم عاشورایی «خروش باهر» نیز در گفتگو با خبرنگار مهر به عنوان بخشی از روایت نحوه ساخت این افکت معرفی شد و بهترین برنامه موسیقی ایام عزاداری حضرت سید را تشریح کرد. الشهدا (ع).

وی گفت: آلبوم «خروش بحر» سال ۸۶ به همت دوستان منزل موسیقی هوزی هنری روزیزین برامگا اسلامی منتشر شد و با توکی به هال و هوای موسیقای آن سالها، تفریشه برایم. حداقل تا به حال آلبوم یا افکتی از وقایع کربلا نساخته ام و علاقه مندم اگر بتوانم اثری ارزشمند و منحصر به فرد از روح حضرت امام حسین (ع) را به شنوندگان موسیقی تقدیم کنم. در آن البوم که به انگاسازی فردین کاریم خاوری شد عزیری از سادی، محتشم کاشانی و مهجور اسفاهانی در دراشتیه های شور، دشتی، کاحرگاه، افشاریه و بیداد برای دوستداران حضرت سید الشهدا سنتور، شروین محاجر کمدادانکه، پریکه خواجه کارکونونوری، دیر عرستان به تیک نوازنده هوزرند ک به دیلیل حال و هوای آشورایی إتر بری من کاری بود ک فولمسه کردم.

این خواننده موسیقی ایرانی درباره انگیزه های خود برای بازدید از آلبوم توضیح داد: زمانی که برای بازدید از آلبوم دعوت شدم، ایشان به اهل خانه علاقه داشتند و حضرت سیدالشهدا (ع) اولین انگیزه حضور در آلبوم به عنوان خواننده بود. . به همین دیلیل تما تعله را کود دادم ک به شهم کار را را ده هم که بری هوزر در آن بببرم در آن باببرام را دهم.

به هر حال البلوم «خروش بحر» از جمله عرض عرض المزید و قبل از تکا در عرض الموسیقاعیت عرض المصیقائی با محرم و سفر است که مـتوندا در زمره عترب ب قاعده نه مرد توکر غرد. شرایطی که اگر cheh dur een sal‌ha با کمتر मि‌ tuan सकाग आज आहा का ، वली कम के के है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है के के