عدم وابستگی به حزب و جناح، موجب بالندگی هلال احمر شده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله علی خاتمی روز پنجشنبه در دیدارکارکنان و داوطلبان جمعیت هلال احمر زنجان با ایشان به مناسبت هفته جهانی صلیب سرخ و هلال احمر افزود: صدومین سال تاسیس این نهاد با ارزش فراملی را که مستقیم برای خدمت رسانی به آسیب دیدگان، بیماران و تسکین آلام آنها خدمت می کنند تبریک و خدا قوت می گویم.

وی تاکید کرد: خوشبختانه در تمام دنیا کار خوبی که انجام داده اند این مجموعه وابسته به جریان های سیاسی و جناحی نیست.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، یکی از بالندگی ها و موفقیت های این ارگان این است که زیر مجموعه هیچ حزب و جناحی نیست.

خاتمی اظهارداشت: خدمت رسانی جمعیت هلال احمر به همه آسیب دیدگان اعم از زن و مرد، کودکان، جوانان و افراد سالخورده اعم از مسلمان و غیرمسلمان است.

وی یادآوری کرد: وقتی مجموعه ای فرامرزی شد خدمات آن گسترده تر می شود.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: حوادث غیرمترقبه اعم از سیل، طوفان و زلزله وجود دارد که در اختیار بشر نیست و خوشبختانه نخستین گروهی که در وقوع این حوادث خود را به منطقه می رسانند و هلال احمر کار تایید شده و خوبی را انجام می دهد.

خاتمی اظهارداشت: یک بعد موفقیت مجموعه جمعیت هلال احمر نیروهای داوطلب است و برای همه هلال احمری های استان زنجان آرزوی موفقیت دارم چرا که همیشه در خط مقدم ارائه خدمات امداد و نجات هستند.

وی یادآوری کرد: یکی دیگر از خدمات مهم و قابل توجه جمعیت هلال احمر در روستاهاست که در کنار ارائه خدمات بهداشتی و درمانی آموزش های لازم را می دهند و این مهم بسیار موثر و ارزشمند است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: داوطلبان و اعضای جوانان هلال احمر نیازمند سازماندهی، توسعه و گسترش است.

خاتمی یادآوری کرد: خدمات اعضای جوانان و داوطلبان هلال احمر استان با لباس های سرخ و سفید در نمازهای جمعه ملموس و ارزشمند است که اقدام به تست فشار و قند خون می کنند.