طراحی جهانی برای یادگیری در تربیت بدنی – PHE آمریکا


تصویر 2

UDL روشی برای تفکر و رفتار است که ممکن است رویکرد شما به یادگیری دانش آموزان را تغییر دهد. به جای اینکه فکر کند دانش آموز باید تغییر کند، UDL نگاه می کند محیط یادگیری. آنچه در داخل محیط وجود دارد را به عنوان مانعی برای یادگیری در نظر بگیرید. آیا این همان فضاست؟ آیا این تجهیزاتی است که استفاده می کنید؟ احتمالاً انتظار می رود دانش آموزان اینگونه بیاموزند. محیط یادگیری می تواند شامل موانع دیگری مانند اهداف کلاس، نحوه انجام ارزیابی ها یا نحوه سازماندهی دانش آموزان باشد. برای مشاهده نموداری که تجزیه و تحلیل محیطی محیط یادگیری را نشان می دهد به زیر مراجعه کنید (هایوود و گچل، ۲۰۱۹). هنگام در نظر گرفتن اجرای UDL در یک کلاس، مهم است که به موارد زیر توجه کنید.

اسکرین شات 2021-08-20 در 3.59.06 بعد از ظهر

UDL چارچوبی برای اجرای استراتژی هایی برای کاهش موانع یادگیری دانش آموزان فراهم می کند. راه اصلی برای انجام این کار، ایجاد یک محیط یادگیری است که در آن دانش آموزان آنچه را که برای دستیابی انعطاف پذیر به اهداف یادگیری نیاز دارند، داشته باشند. هنگام توسعه و برنامه ریزی درس خود، به دانش آموزان، محیط کلاس و وظیفه ای که تدریس می کنید فکر کنید.

اسکرین شات 2022-01-24 در 10.53.42 صبح

سه جزء اساسی اساس UDL را تشکیل می دهند. این شامل اصل ۱: راه های متعدد برای اشتراک گذاری راهکارهایی برای ایجاد انگیزه در دانش آموزان و جلب حمایت آنها. اصل ۲: تعدد نمایندگیارائه انعطاف پذیری در نحوه ارائه اطلاعات از طریق دستورالعمل ها، و اصل ۳: چندین وسیله عمل و بیان گزینه هایی را طراحی کنید که با یادگیری و عملکرد دانش آموزان هماهنگ باشد.

اسکرین شات 2022-01-24 در 10.43.53 صبح

UDL در باشگاه چگونه است؟
طراحی جهانی را می توان تقریباً در هر جایی از سالن بدنسازی شما یافت (لیبرمن و همکاران، ۲۰۲۰). مثلاً وقتی دانش آموزان وارد سالن ورزشی می شوند، آیا چیزی وجود دارد که مانع از حضور همه دانش آموزان در کلاس شود؟ آیا درها به اندازه کافی پهن هستند که صندلی را در خود جای دهند؟ آیا همه می توانند کنار هم بنشینند؟ آیا شما به عنوان معلم از روش های متعدد ارائه آموزش (کلامی، تصویری و مدل سازی همتا) برای حمایت از انواع سبک های یادگیری استفاده می کنید؟

تصویر 1

طراحی کلی برای یادگیری در هر سالن ورزشی متفاوت به نظر می رسد، اما اشتراکاتی وجود دارد. اول از همه، همیشه بر ایجاد یادگیری تخصصی برای همه تاکید می شود. سایر عناصر رایج یک تجربه UDL عبارتند از:

  • همه فراگیران هدف را می دانند
  • گزینه های انعطاف پذیر برای استفاده توسط همه دانش آموزان در نظر گرفته شده است
  • دسترسی دانش آموزان به منابع از ابتدای درس
  • دانش آموزان یادگیری خود را می سازند و درونی می کنند (CAST، ۲۰۱۸).

به عنوان مربی، ما می دانیم که روش های متعددی وجود دارد که دانش آموزان می توانند یک مهارت خاص را انجام دهند، به ویژه با توجه به طیف وسیعی از توانایی ها در هر کلاس درس. با برنامه‌ریزی دقیق گزینه‌هایی که در سطوح رشد دانش‌آموز و کارکردهای مهارتی متفاوت است، دانش‌آموزان ممکن است همیشه یک وظیفه را به یک شکل انجام ندهند. اما چارچوب برای اهداف روشن و انتخاب های انعطاف پذیر صرف نظر از سطح درجه یا حوزه های محتوا سازگار است. استفاده از UDL از یادگیری و مشارکت دانش‌آموز در حوزه‌های حرکتی، عاطفی و شناختی پشتیبانی می‌کند. حذف موانع، ارائه انتخاب‌ها و انتخاب‌هایی به روش‌هایی که دانش‌آموزان می‌توانند مشارکت کنند و آنچه را که می‌توانند انجام دهند بیان کنند، در نهایت منجر به نتایج یادگیری بهتر برای دانش‌آموزان ما می‌شود.


لورن و میشل دو نفر از چهار نویسنده مشترک متن طراحی جهانی برای یادگیری در تربیت بدنی هستند. برای اطلاعات بیشتر، لطفاً با [email protected] تماس بگیرید

اسکرین شات 02-01-2022 در ساعت 12.17.24 بعد از ظهر


مراجع و منابع
انزال (۲۰۱۸). بر. برگرفته از: http://www.cast.org/our-work/about-udl.html#.WukPFdMvxME

انزال (۲۰۱۸). دستورالعمل های یادگیری طراحی جهانی نسخه ۲.۲. برگرفته از http://udlguidelines.cast.org

Haywood، KM، و Getchell، N. (2019). توسعه موتور مادام العمر (هر نسخه ای). Champaign، Illinois: Human Kinetics.

لیبرمن، ال جی، گرنیر، ام، برایان، ا.، و آرنت، ک. (۲۰۲۰). طراحی جامع در تربیت بدنی. Champaign، Illinois: Human Kinetics. https://www.nchpad.org/1820/7004/Laying~the~Foundation~for~Universal~Design~for~Learning~in~Fysical~Education.

سایت شبکه اجتماعی فیس بوکتوییترگوگل پلاسپینترستلینکدینایمیلسایت شبکه اجتماعی فیس بوکتوییترگوگل پلاسپینترستلینکدینایمیل



رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر