صدای وزوز گوش چگونه است؟ Credihealth. وبلاگ


اگر صدای وزوز یا زنگ دائمی در گوش خود می شنوید، ممکن است یکی از میلیون ها نفری باشید که هر روز از وزوز گوش رنج می برند. وزوز گوش یکی از شایع ترین بیماری های شنوایی است که می تواند ارتباط را دشوار کند و حتی بر روابط اجتماعی و حرفه ای شما تأثیر منفی بگذارد. با گذشت زمان، این مشکل ناامید کننده می تواند منجر به اضطراب یا حتی افسردگی شود. اگرچه در حال حاضر هیچ درمانی برای این مشکل شنوایی وجود ندارد، اما راه هایی مانند درمان کاملاً طبیعی وجود دارد مکمل سلامتی وزوز گوشبرای کمک به کاهش علائم وزوز گوش و کمک به شما برای داشتن زندگی شادتر.

تشخیص وزوز گوش دشوار است زیرا فقط یک فرد مبتلا به این وضعیت می تواند این “صداهای فانتوم” را بشنود. علاوه بر این، دانستن اینکه آیا وزوز گوش دارید یا نه می تواند گیج کننده باشد زیرا می توان آن را به روش های مختلف تجربه و شنید. شناخت صداهای مختلف وزوز اولین قدم مهم برای درک و تشخیص این مشکل رایج سلامتی است. در اینجا، نگاهی دقیق‌تر به وزوز گوش، شکل ظاهری آن می‌اندازیم و حتی برخی از مؤثرترین درمان‌های وزوز گوش را بررسی می‌کنیم.

وزوز گوش چیست؟

طبق گفته کلینیک مایو، وزوز گوش این یک مشکل شنوایی است که به صورت زنگ یا وزوز در یک یا هر دو گوش ظاهر می شود. شاید ناامید کننده ترین جنبه این وضعیت این باشد که صداهای وزوز توسط هیچ کس دیگری شنیده نمی شود. این به این دلیل است که صدا ناشی از صدای خارجی نیست، بلکه یک مشکل سلامتی است که فرد قبلاً دارد، مانند کاهش شنوایی مرتبط با افزایش سن یا قرار گرفتن مکرر در معرض صداهای بلند.

در برخی موارد، علائم وزوز گوش ممکن است موقتی باشد. آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که یک کنسرت را ترک کنید و در حین بازگشت به ماشین، گوش هایتان کمی زنگ بزند؟ خوب، اگر اینطور است، پس شما وزوز گوش دارید. خوشبختانه، این موارد خفیف در عرض چند دقیقه از بین می روند. اما موارد جدی‌تر وزوز گوش، مانند مواردی که ناشی از کاهش شنوایی مرتبط با افزایش سن، قرار گرفتن مداوم در معرض صداهای بلند، یا بیماری‌ها یا آسیب‌های خاص است، ممکن است با گذشت زمان از بین نرود. در واقع، شایع ترین علل وزوز گوش، کاهش شنوایی مرتبط با افزایش سن است.

صدای وزوز گوش چگونه است؟

وزوز گوش معمولاً مانند صدای وزوز یا زنگ خفیف در یک یا هر دو گوش است. بسته به شدت وزوز شما، این صدا می تواند آنقدر خفیف باشد که به سختی متوجه آن شوید یا آنقدر بلند باشد که مکالمه ساده تقریبا غیرممکن شود. صداها و شدت علائم وزوز گوش نیز ممکن است به دلیل عوامل محیطی تغییر کند، مانند صدای بلند یا چیزی که باعث استرس یا اضطراب شما می شود. رژیم غذایی و انتخاب های سبک زندگی شما، مانند نوشیدن الکل یا سیگار کشیدن محصولات تنباکو، می تواند در شکل وزوز گوش نیز نقش داشته باشد.

برای اکثر افراد، وزوز گوش شبیه یکی از موارد زیر است:

 • زنگ زدن
 • وزوز
 • کلیک کردن
 • خش خش
 • هدیر.
 • داد زدن.
 • ضربان قلب (وزوز ضربان دار).
 • درست شد.

در برخی موارد، صدای علائم وزوز گوش می تواند دلیل مشکل شنوایی شما را نشان دهد. به عنوان مثال، اگر وزوز گوش مانند صدای ضعیف و ضربان دار مانند ضربان قلب به نظر می رسد، ممکن است شما به وزوز ضربان دار مبتلا باشید. این نوع نادر وزوز گوش ناشی از فشار خون یا اختلالات عروق خونی است. بنابراین، مهم است که با پزشک یا شنوایی شناس خود در مورد اینکه دقیقاً وزوز گوش چگونه به نظر می رسد، واضح باشد.

آیا وزوز گوش قابل درمان است؟

در حال حاضر هیچ درمان دارویی برای وزوز گوش وجود ندارد. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که این به این دلیل است که وزوز گوش به خودی خود یک وضعیت پزشکی نیست، بلکه نشانه‌ای از یک بیماری زمینه‌ای است که از قبل وجود داشته است، مانند کاهش شنوایی مرتبط با سن یا یک مشکل سلامتی مانند نوروم آکوستیک، مشکلات عروق خونی یا بیماری منیر. .

بنابراین، توانایی درمان وزوز گوش عمدتاً به دلیل علت خاص مشکل شنوایی شما است. در برخی موارد، اگر بیماری زمینه ای قابل درمان باشد، علائم وزوز گوش نیز به سرعت ناپدید می شوند. به عنوان مثال، اگر وزوز گوش شما به دلیل تجمع جرم گوش ایجاد شده باشد، پزشک ممکن است برای تمیز کردن مجرای گوش، تخلیه جرم گوش را انجام دهد. با خشک شدن جرم گوش، بیشتر افراد دیگر وزوز گوش را تجربه نمی کنند. اما در بیشتر موارد، وزوز گوش قابل درمان نیست و فرد باید با پزشک خود برای تعیین موثرترین درمان برای کاهش صداهای وزوز گوش کار کند.

آیا درمان وزوز گوش امکان پذیر است؟

برای اکثر موارد وزوز گوش درمان دارویی وجود ندارد، اما برای کسانی که با وزوز گوش زندگی می کنند، امید وجود دارد. پزشکان و شنوایی شناسان رویکردهای درمانی مختلفی را توسعه داده اند که می تواند به افراد کمک کند علائم وزوز گوش خود را بهتر مدیریت کنند و به مرور زمان کنترل زندگی و سلامت شنوایی خود را دوباره به دست آورند.

برخی از موثرترین درمان ها برای مقابله با علائم وزوز گوش عبارتند از:

 • ماشین های پوشش صدا.
 • سمعک.
 • درمان بازآموزی وزوز گوش (TRT).

برای بسیاری، ایجاد تغییرات مهم در شیوه زندگی می تواند صدای زنگ در گوش شما را کاهش دهد. پزشکان برای کنترل وزوز گوش و تقویت سلامت کلی خود، خوردن یک رژیم غذایی سالم و متعادل و حداقل ۳۰ دقیقه ورزش سبک تا متوسط ​​در روز را توصیه می کنند. از آنجایی که استرس و اضطراب اغلب باعث بلندتر شدن وزوز گوش می شود، این می تواند به کاهش استرس و اضطراب در طول روز کمک کند. عوامل استرس زا را در زندگی خود شناسایی کنید و سعی کنید تا حد امکان از آنها دوری کنید تا علائم وزوز را کاهش دهید.

نتیجه گیری – صدای وزوز گوش چگونه است؟

وزوز گوش یک مشکل شایع شنوایی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. در حالی که وزوز گوش در افراد مسن شایع تر است، هنوز هم می تواند افراد را در هر سنی یا شرایط سلامتی تحت تاثیر قرار دهد. معمولاً یک صدای وزوز یا زنگ خفیف است و می تواند مانند صداهای مختلف از جمله کلیک کردن، ضربان، حتی غرش یا خش خش به نظر برسد. تشخیص صدای علائم وزوز اولین قدم مهم در تعیین علت است.

اگرچه هیچ درمانی وجود ندارد، اما راه هایی برای درمان علائم وزوز شما وجود دارد تا با گذشت زمان دیگر متوجه صدای خفیف زنگ نشوید. بسیاری از مردم مکمل های سلامتی وزوز گوش را مصرف می کنند تا به بدن کمک کنند به طور طبیعی علائم وزوز گوش را کاهش دهند و به آنها کمک کنند تا زندگی شادتر و سالم تری داشته باشند.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و اظهارات در این نشریات صرفاً مربوط به نویسندگان و همکاران است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. برای انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر