روز یادبود تراجنسیتی ها: چه کسی به شما الهام می دهد؟


نوشته شده توسط سرنا لی، ۱۷ ساله، نویسنده دانشکده

۱۹ نوامبر ۲۰۲۱

۲۰ نوامبر: روز ۲۲ سال پیش روز یادآوری تراجنسیتی ها به یاد ریتا هسلر، یک زن تراجنسیتی سیاهپوست که در آپارتمان خود در ۲۸ نوامبر ۱۹۹۸ به قتل رسید، جشن گرفته شد. روز ترنس به دنبال بزرگداشت و جلب توجه قربانیان خشونت علیه افراد ترنس است. به مسائلی که افراد تراجنسیتی با آن مواجه هستند، که نبرد مداوم جامعه ترنسجندر برای دیده شدن را برجسته می کند.

طبق گزارش کمپین حقوق بشر، امسال، حملات علیه افراد تراجنسیتی یا تراجنسیتی به بالاترین حد خود رسیده است و حداقل ۴۷ نفر کشته شده اند. قربانیان به طور نامتناسبی زنان تراجنسیتی رنگین پوست بوده اند و زنان ترنسجندر سیاه پوست و لاتین تبار به ویژه در معرض خطر قرار دارند. احترام به قربانیان خشونت تراجنسیتی، و تصدیق و احیای تجارب تراجنسیتی ها، در گذشته و حال، بسیار مهم است.

چگونه افراد تراجنسیتی و غیرترنسجندر را جشن بگیریم؟

به افتخار روز یادآوری تراجنسیتی‌ها امسال، از نوجوانان ترنس‌جندر و غیرترنس‌جندر پرسیدم که الهام‌بخش و تأثیرگذار بر سفرهای آن‌ها بوده‌اند و به آنها احساس نمایندگی می‌دهند. این لیستی از موارد ذکر شده است.

سیلویا ریورا و مارشا بی جانسوندو زن تراجنسیتی و فعال حقوق تراجنسیتی در شورش های استون وال در سال ۱۹۶۹ شرکت کردند.
موکسوان ۱۸ ساله از نیوجرسی می‌گوید: «به یاد داشته باشید که بزرگ‌ترین جنبش همجنس‌گرایان توسط زنان ترنس سیاه‌پوست و لاتین تبار که علیه پلیس و قدرت نهادی قیام کردند، آغاز شد.

جاسازی توییت: سازنده محتوا که ویدیوهای TikTok و YouTube را در موضوعات LBGTQ+ می سازد.
ناتان ۱۷ ساله از کالیفرنیا می‌گوید: «نمایه بکت را زمانی پیدا کردم که فکر نمی‌کردم هنوز تعجب کنم، و تمام اطلاعاتی که او به اشتراک گذاشت به من کمک کرد اکنون احساس خوبی داشته باشم.

ND استیونسون: کاریکاتوریست آمریکایی و خالق نتفلیکس She-Ra و شاهزاده خانم های قدرت، که اخیراً به عنوان ترانسسکولین ظاهر شد.
“در حالی که [She-Ra and the Princesses of Power] این نمایشی برای کودکان است که بر خودآگاهی و اعتماد به نفس نسبت به خود تأکید می کند.» اولین ۱۷ ساله از نیوجرسی می گوید.

آب نبات عزیزمیک هنرپیشه نمادین و گذرا در دهه ۱۹۶۰ که از نزدیک با هنرمندی به نام اندی وارهول کار می کرد.
موکسوان ۱۸ ساله از نیوجرسی می‌گوید: «من از آهنگ Candy Says از Velvet Underground که به یکی از آهنگ‌های مورد علاقه من تبدیل شده است، با آن برخورد کردم.

مارس رایتاو که یک هنرمند و فعال گذرا است، “زیبایی نقص و قدرت صداقت رادیکال” را از طریق آثار هنری و حضور خود در رسانه های اجتماعی ترویج می کند.
ناتان ۱۷ ساله از کالیفرنیا می گوید: “مریخ به او کمک کرد زیرا همه چیز این است که “شادی گذرا مقاومت است.” بنابراین اکنون برای من مهم نیست که مردم متوجه شوند که من ترنس هستم، من به انجام آنچه می خواهم ادامه خواهم داد.”

عکس لینا بالاک در Unsplashرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر