دلال‌بازی در استفاده از خدمات کشاورزی حذف شود


به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، نشست بررسی مشکلات صنف دامداران با حضور نماینده مردم شهرستان در مجلس برگزار شد.

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی در این دیدار گفت: نخستین پیشنهاد برای رفع مشکلات دامداران ایجاد چند کارگروه متشکل از فرماندار شهرستان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی و نماینده دامداران است تا بتوان مشکلات را بررسی و در نهایت پیگیری کنیم.

حجت‌الاسلام موحد با اشاره به صحبت‌های نماینده گاوداری‌ها، بیان کرد: انتقال شیر به بهبهان برای تولید کنندگان دردسرساز است و انتظار می‌رود راه‌حل مناسبی برای احداث کارخانه شیر فراهم شود.

وی گفت : باید زمان مناسب از سوی مسؤولان مشخص شود تا بتوان براساس آن به دامداران و تولیدکنندگان قول مساعد داد.

موحد تاکید کرد: می‌طلبد پس از تشکیل چندین کارگروه طی یک هفته مشکلات آنها بررسی و همچنین ظرف دو هفته پس از ایجاد این کار‌گروه‌ها نتیجه  یا راه حل آن  را اعلام کنند.

وی همچنین بر تشکیل کار‌گروه نهاده در سطح استان تاکید کرد و افزود: این مهم موجب می‌شود تا نهاده در کمترین زمان ممکن به دست دامدار برسد.

موحد با اشاره به اهمیت پشتوانه مالی مورد نیاز دامداران و تعاونی‌ها، اظهار داشت: باید وام و تسهیلات کم بهره  در اختیار دامداران قرار گیرد.

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتقال نهاده‌های دامی از بنادر به مرکز استان و ارسال مجدد از مرکز استان به کهگیلویه، تصریح کرد: بهتر است مجموعه جهاد کشاورزی تدبیری  بیندیشند تا نهاده دامی سهم کهگیلویه از آنجا  جدا شود و نیاز به ارسال به مرکز استان نباشد و از دوباره کاری جلوگیری شود.

وی، گفت: باید موانع مختلف پیش‌روی تعاونی‌های مختلف برداشته شود تا شاهد رونق و توسعه این واحدها باشیم.

موحد با اشاره به سوء استفاده دلالان از بعضی امتیازات حوزه کشاورزی و دامداری، عنوان کرد: باید کسانی که به آنان خدمت ارائه می‌شود به معنای واقعی دامدار یا کشاورز باشند.

انتهای پیام/۸۲۰۱۶
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید