در مورد گرایش جنسی خود مطمئن نیستید؟ تو تنها نیستی.


نوشته شده توسط سارا سلیمان، ۱۹، مشارکت کننده

۷ سپتامبر ۲۰۲۱

من خیلی خوشحال بودم که اولین ماه پرایدم را چند ماه پیش در ژوئن جشن گرفتم! وقتی با چند نفر از دوستانم به پرایدفست در نیویورک رفتم، بسیار سرگرم کننده بود، و دیدن این که افراد زیادی دور هم جمع می شوند تا شخصیت ما را جشن بگیرند، شگفت انگیز است.

من می گویم “اول” زیرا امسال احساس می کردم آماده بودم که به عنوان دوجنسه برای همه در زندگی ام بیرون بروم. بسیاری از افرادی که برای من مهم هستند – از جمله خانواده نزدیک و دوستان نزدیکم – نزدیک به دو سال است که می شناسند، اما من تا همین اواخر احساس نمی کردم این بخش از وجودم را با دیگران به اشتراک بگذارم.

این مرا به فکر فرو برد اگر مطمئن باشید که دگرجنس گرا نیستید اما کاملاً از وضعیت خود مطمئن نیستید چه؟ به تعیین کنید؟ اگر چنین احساسی دارید، بدانید که افراد دیگری هستند که می توانند ارتباط برقرار کنند. من هم مطمئن نبودم

کاملا عادی

عدم اطمینان در مورد نحوه شناسایی شما در طیف گرایش جنسی کاملاً طبیعی است. این چیزی است که بسیاری از دوستان من با آن دست و پنجه نرم می کنند. به عنوان مثال، ناتاشا، ۱۹ ساله، از سیراکوز، نیویورک، می گوید که این “بی (جنسی) یا عمومی (جنسی) است”. مثل من، شما می دانید که او دگرجنسگرا نیست، اما او کاملاً در مورد وضعیت خود مطمئن نیست انجام دادن تعیین کنید. به هر حال، وقتی فردی دوجنس‌گرا را شناسایی می‌کند، به این معنی است که از نظر عاشقانه، عاطفی و/یا جنسی به بیش از یک جنسیت جذب می‌شود. و جنسیت‌گرا بودن زمانی است که فردی از نظر عاطفی، عاطفی، و/یا از نظر جنسی بدون در نظر گرفتن هویت جنسی، جذب کسی می‌شود. این می تواند شامل افرادی باشد که خود را دگرجنس گرا، تراجنسیتی و غیر دودویی می دانند.

فرآیند کشف چگونگی شناسایی یک فرد متفاوت است. هیچ راه “درستی” برای انجام این کار وجود ندارد! اما ممکن است فشاری برای “انتخاب” چیزی وجود داشته باشد. همانطور که گفتم، گرایش جنسی گسترده است. اشکالی ندارد که وقت بگذارید و متوجه شوید.

اگر هویت جنسیتی خود را زیر سوال می برید، بهترین توصیه ای که می توانم بکنم این است که در مورد آن با افرادی که به آنها اعتماد دارید صحبت کنید. بیان احساستان بسیار بزرگ است. برای من اعتماد به خواهرم و دوستان نزدیکم آرامش بخش ترین و مفیدترین کار بود.

تحت فشار

زیر سوال بردن گرایش جنسی می تواند احساس تنهایی کند. تیت ۱۹ ساله از بوستون می‌گوید: «اخیراً دیدن افرادی مثل من که نمی‌دانند چگونه آنها را شناسایی کنند، واقعاً خوب بود. احساس می‌کنم تنها نیستم و این واقعاً مرا خوشحال می‌کند. وقتی تعجب می‌کردم و نمی‌دانستم، به نوعی باعث وحشت من می‌شد که انگار باید در مورد گرایش جنسی خود بدانم.»

برای افرادی که مطمئن نیستند، غرور ماه – یا در هر زمان، واقعاً – می تواند از جهاتی چالش برانگیز باشد. رسانه های اجتماعی زیادی در رابطه با بیرون رفتن وجود دارد. ویدیوها و عکس‌هایی را در TikTok و Instagram دیده‌اید. دیدن این چیزها من را خوشحال می کند زیرا به این معنی است که این افراد به اندازه کافی آماده و شجاع هستند تا هویت خود را به اشتراک بگذارند.

اما در حالی که این پست‌ها می‌توانند مثبت باشند، می‌توانند ناخواسته به کسی فشار بیاورند تا بفهمد چگونه با آنها آشنا شود. وقتی از تمایلات جنسی خود مطمئن نیستید، تماشای چندین پست پشت سر هم می تواند استرس زا باشد. ممکن است بخواهید پاسخ روشنی برای خود بگیرید و اگر آن را ندارید احساس ناامیدی کنید!

اگر تعجب می کنید یا فقط به آن فکر می کنید، بدانید که مطمئن نبودن اشکالی ندارد.

برچسب های فریب

راستش را بخواهید، احساس می‌کنم استیکرها همیشه ضروری نیستند، اما گاهی اوقات می‌توانند همین احساس را داشته باشند. از آنجایی که افراد می‌توانند «عقب‌مانند» و جهت‌گیری دگرجنس‌گرایانه برای دیگران داشته باشند، هرکسی که دگرجنس‌گرا نیست ممکن است برای نام بردن خود تحت فشار باشد. از سوی دیگر، افراد LGBTQ+ به دلیل ترس از تبعیض و/یا خشونت، همیشه از به اشتراک گذاشتن هویت خود احساس امنیت نمی کنند (در حالی که من در این مقاله روی گرایش جنسی تمرکز می کنم، این هم برای گرایش جنسی و هم برای هویت جنسیتی صدق می کند).

گاهی اوقات افراد احساس می کنند که طبقه بندی تمایلات جنسی خود برای دیگران آسان است. در تجربه من، به نظر می‌رسد برخی از افراد در نسل‌های قدیمی‌تر، معنای دگرجنس‌گرا، همجنس‌گرا یا لزبین بودن را می‌دانند، اما لزوماً خارج از این دسته‌بندی‌ها نیستند. برای مثال، والدینم از من سؤالاتی در مورد معنای دوجنسه بودن در مقابل دگرجنس گرایی پرسیدند. آنها همچنین از من سؤالات متعددی در مورد سایر تمایلات جنسی پرسیدند. خیلی خوب است که از من می پرسند و خوشحال می شوم به بهترین شکل ممکن به سوالات آنها پاسخ دهم.

شما متعلق

هنگامی که کسی می داند که چگونه است، ممکن است گاهی اوقات احساس کند که “تعلق” آسان تر است. کیت، ۱۵ ساله، از ساوت اورنج، نیوجرسی، می گوید که برچسب دوجنس گرا بودن باعث شد احساس کنم بخشی از چیزی بزرگتر هستم.

اما اگر نمی خواهید استیکر بچسبانید نیز کاملاً خوب است. همچنان “متعلق” خواهد بود! شما می توانید هر چیزی را که می خواهید بپوشید، مانند هر کسی که می خواهید و بدون آن خودتان باشید. فقط در صورتی باید خود را طبقه بندی کنید که این تصمیم برای شما درست باشد.

اگر به گرایش جنسی خود مشکوک هستید یا مطمئن نیستید که در محدوده گرایش جنسی خود قرار دارید، بدانید که تنها نیستید. همچنین ممکن است برخی از افرادی که می شناسید همین احساس را داشته باشند.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر