داستان کلر: بنیاد آموزش ملانوما


۵ مارس ۲۰۱۹ |
ماریان بنیستر، مادر کلر

گفتند نگران نباش. “بچه ها سرطان پوست نمی گیرند.” آنها اشتباه می کردند.

بنیاد آموزش ملانوما با تشکر از شماس ماریان بانیستر و بنیاد کلیر ماری برای به اشتراک گذاشتن داستان کلر. اخیرا، بنیاد آموزش ملانوم و بنیاد کلر ماری همکاری مشترکی را برای از بین بردن این شایعه مبنی بر اینکه “کودکان به سرطان پوست مبتلا نمی شوند” آغاز کردند.

کلر ماری بنیستر در سن ۱۴ سالگی بر اثر سرطان پوست درگذشت

در سال ۲۰۱۱ ما خود را یک خانواده معمولی چهار نفره می‌دانستیم که این‌ور و آن طرف می‌دویدیم و گرفتار درام زندگی می‌شویم. دو دختر زیبا، سالم و شادمان مشغول زندگی بودند. به عنوان والدین، ما از مراقبت های بهداشتی محافظت می کنیم. دختران ما از سن ۲ سالگی هر سال توسط یک متخصص پوست معاینه می شوند، با کرم ضد آفتاب زندگی می کنند و هرگز برنزه نشده اند. در آن تابستان، کلر ۱۴ ساله بود و منتظر سال اول دبیرستان بود، چشمان آبی او از هیجان می درخشید. بعد پلک زدیم و همه چیز عوض شد.

ناگهان خال – که از روز تولدش روی مچ پاش بود – “متفاوت” به نظر رسید. برداشتن آن توسط مطب جراح پلاستیک با تاخیر انجام شد. گفتند نگران نباش. “بچه ها سرطان پوست نمی گیرند.” آنها اشتباه می کردند. نزدیک به چهار ماه بعد، این تماس به گوش رسید: دختر ۱۴ ساله عزیزمان ملانوم بدخیم مرحله ۳A داشت.

چگونه این اتفاق افتاد؟ به طور خلاصه، کلر به تازگی نوجوان شده است. تغییرات هورمونی، که به طور معمول در دوران بلوغ رخ می دهد، منجر به ایجاد ملانوم در دختر ما شد. خطری که هرگز نمی دانستیم ممکن است. به طور خاص، مشخص شد که سطوح بالا TSH مرتبط با حالت کم کاری تیروئید ناشی از نوجوانی ارتباط مستقیمی دارد. دکتر جولی الهرست از مرکز سرطان اندرسون MD دانشگاه تگزاس، که ارتباط بین TSH و سرطان پوست را کشف کرد، دریافت که MollClear اصلی دارای گیرنده های بسیار بالایی برای TSH است. دکتر Ellerhorst تخمین زد که این پیوند به این ترتیب باعث افزایش سطح TSH می شود تا به ایجاد ملانوم در دختر ما دامن بزند.

دکتر را بخوانید. Ellerhorst بر روی سلول‌های ملانوم انسانی که گیرنده‌های عملکردی هورمون محرک تیروئید را بیان می‌کنند، تحقیق کرد.

ما از تشخیص او شوکه شدیم، اما کلر و بقیه اعضای خانواده ما هیچ راهی جز موفقیت نپذیرفتند. ما بیش از یک بار در این جاده معروف رفته‌ایم، اما با عود یا گسترش بیماری منحرف شدیم.

کلر به مدت سه سال سخت با عزم و اراده آرام مبارزه کرد، حس شوخ طبعی او و لذت زندگی کاملاً دست نخورده بود. او تشخیص خود را خصوصی نگه داشت تا بتواند تا حد امکان یک نوجوان عادی باشد. از طریق درمان های ناتوان کننده، او توانست مطالعات آکادمیک، ورزشی، ورزش رقابتی و طراحی خود را حفظ کند. من از انعام دوستانی که اغلب به خانه ما راه پیدا می کردند، لذت بردم.

یک روز قبل از مرگش در اکتبر سال آخر، کلر متوجه شد که در دو کالج برای تحصیل در رشته طراحی پذیرفته شده است، که آرزوی دیرینه او بوده است. او هیجان زده بود و هنوز برای آینده خود برنامه ریزی می کند.

بخشی از برنامه کلر شامل تبدیل شدن به یک مدافع برای افزایش آگاهی در مورد سرطان پوست در بزرگسالان جوان بود. به عنوان خانواده او، ما اکنون از این هدف دفاع می کنیم و در عین حال اشتیاق او به زندگی، شادی، رنگ و زیبایی را جشن می گیریم که هر روز او را در آغوش می کشید.

از طریق برنامه سفیران جمعی CMF، ۱۰۶ جوان داستان خود را به اشتراک می گذارند و آگاهی های پیشگیری را از طریق یک برنامه آموزش همتا به همتای ملانوما در ۴۶ دانشگاه در سراسر جهان به اشتراک می گذارند.

از طریق همکاری با پوست جانز هاپکینز، ما آموزش های حرفه ای را به متخصصان پوست و دستیاران اطفال ارائه می دهیم تا به آنها کمک کنیم تا تفاوت های ظریف سرطان پوست در نوجوانان و جوانان را درک کنند.

ما سالانه صدها بزرگسال جوان را از طریق برنامه غربالگری CMF پوست رایگان مریلند غربالگری می کنیم تا خال های غیر معمول و ملانوم را در مراحل اولیه پیدا کنیم.

ما هنوز یک خانواده چهار نفره هستیم. کلر همیشه با ما خواهد بود، همیشه منبع قدرت و الهام ما. ما هر روز با به اشتراک گذاشتن داستان او و تجلیل از زن جوان شگفت انگیزی که این افتخار را دارد که دختر و خواهرمان را صدا کند، مأموریت او را انجام می دهیم.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر