جفت کردن حرکات با یادگیری واژگان – #slowchathealth


خوانندگان منظم وبلاگ می دانند که من چقدر از گنجاندن حرکت در کلاس درس خود و استفاده از مزایای بسیاری برای یادگیری بیشتر قدردانی می کنم. من این را در کنفرانس‌های سراسر کشور ارائه کرده‌ام و چند بار در مورد آن وبلاگ نوشتم. به این ترتیب، من همیشه به دنبال راه‌هایی برای اضافه کردن حرکت معتبر به درس‌های آموزش بهداشت هستم و این یکی از موارد مورد علاقه من است.

افزودن یک ژست یا حرکت خاص به کلمات یک راه موثر برای تقویت یادگیری آن کلمات است. زمانی که اطلاعات جدید به روش‌های مختلف به ما ارائه می‌شود، مؤثرتر یاد می‌گیریم، و حتی زمانی که آن اطلاعات از ما نیاز به استفاده از بیش از یک معنی داشته باشد. افزودن ژست‌ها به یادگیری یکی از این روش‌های اثبات شده برای تقویت حافظه و یادآوری است.

دو لحظه وجود دارد که عمل یک فعل می تواند تأثیر بگذارد که آیا آن عمل بعداً فراخوانی می شود: فعل عمل هنگامی که آن عمل برای اولین بار است. رمزگذاری شده، یا زمانی که بعداً این عمل را انجام دهید یاد آوردن.

(Cook, Yip, & Goldin-Meadow, S, 2010)

هنگام تدریس و صحبت در مورد هویت‌های جنسیتی و اتحاد، و در تلاش برای اطمینان از اینکه کلاس من یک محیط آموزشی تأییدکننده برای همه است، دوست دارم برخی از زبان‌های اساسی را که همه ما باید بفهمیم قبل از اینکه بتوانیم گفتگوهایمان را عمیق‌تر کنیم، پوشش دهم. . برخی از دانش‌آموزان من به این کلاس‌ها می‌آیند که به خوبی با اصطلاحات آشنا می‌شوند، زیرا آنها روزانه با آن زندگی می‌کنند و نفس می‌کشند – اینها دانش‌آموزانی هستند که من از آنها سپاسگزارم که مرا با استفاده از زبان معاصر به‌روز نگه داشتند. برخی از دانش‌آموزان من بدون صرف زمان برای درک تعاریف یا تفاوت بین برخی کلمات وارد کلاس می‌شوند و اینها دانش‌آموزانی هستند که من بیشترین رشد را در آنها می‌بینم.

بنابراین ژست ها می توانند گفتار را به عمل تبدیل کنند که به نوبه خود حافظه را بهبود می بخشد.

(Cook, Yip, & Goldin-Meadow, S, 2010)

چهار اصطلاحی که من با ژست مرتبط می‌کنم به شرح زیر است:

گرایش جنسی: این به افرادی اشاره دارد که از نظر عاطفی، عاطفی، روحی، جسمی و/یا جنسی مجذوب چه کسانی هستید. تصور می شود که این در حدود سن ۹ تا ۱۰ سالگی به وجود آمده است. جهت گیری جنسی می تواند سیال باشد – برای برخی در موقعیت های مختلف و برای برخی در طول سال ها تغییر می کند. دانش آموزان غیرجنسی و معطر من برای همسالان خود ارزش قائل هستند زیرا می دانند که آنها دانش آموزانی هستند که ممکن است از نظر جنسی یا عاشقانه جذب دیگران نشوند. گرایش جنسی زبانی است که گاهی اوقات دانش آموزان را گیج می کند، به خصوص اگر در مورد اصطلاحی شنیده یا خوانده باشند که در مورد آن اطلاعات کمی دارند.

هویت جنسی: این به نحوه درک شما از جنسیت اشاره دارد. تصور می شود که این در ۲ تا ۵ سالگی ایجاد شده است و با اندام تناسلی یا جنسیت مشخص شده در بدو تولد مشخص نمی شود. دانش‌آموزان ناسازگار با جنسیت و مایع مایع من از همسالانی که می‌شنوند هویت جنسیتی فراتر از آن چیزی است که معمولاً با سیستم جنسی دوتایی مرتبط است، قدردانی می‌کنند. بسیاری از کشورها قوانین خود را برای تطبیق با آنها بررسی و به روز می کنند شهروندان غیر باینری و جنسیتی. آنها به افراد اجازه می دهند هویت جنسیتی مورد نظر خود را در سوابق حیاتی رسمی ثبت کنند.

ابراز جنسیت: این به نحوه بیان جنسیت خود در ظاهر اشاره دارد. این ممکن است شامل رفتارها، لباس، لوازم جانبی و مدل مو باشد. نحوه بیان ظاهری ما ممکن است منعکس کننده نحوه شناسایی درونی ما نباشد و شما نمی توانید هویت جنسی یک فرد را بر اساس نحوه ارائه خود فرض کنید. بسیاری از دانش‌آموزان من خود را به روش‌های مختلف بیان می‌کنند – که باعث می‌شود زندگی کمتر خسته‌کننده باشد!

جنسیت بیولوژیکی: راحت تر به عنوان جنسیت مشخص شده در بدو تولداغلب بر اساس اندام تناسلی خارجی. زمانی که به نظر می رسد آناتومی جنسی و تناسلی یک فرد با تعاریف معمولی زن یا مرد مطابقت ندارد، ممکن است به عنوان اینترسکس توصیف شود. یکی از خاطره انگیزترین لحظات تدریس من زمانی بود که یک دانش آموز اینترسکس از کنار کلاس من گذشت در حالی که من در مورد افراد اینترسکس صحبت می کردم و او وارد شد و گفت “این من هستم.” گفتگوی او با شاگردانم بسیار فشرده بود.

جفت کردن حرکات با هر یک از این اصطلاحات به دانش آموزان امکان می دهد بدون اینکه متوجه شوند حرکت کنند و لبخند بزنند و یادگیری خود را بهبود بخشند. رمزگذاری این حرکات آنقدر قدرتمند است که در مواردی که از دانش آموزان در مورد یادآوری اصطلاحات سؤال می کردم، چندین نفر از آنها را تماشا کردم که قبل از نوشتن پاسخ، حرکات را تکرار می کردند.

گرایش جنسی همه چیز در مورد ناز است، بنابراین از دانش آموزانم می خواهم که دست خود را روی قلب خود بگذارند.

هویت جنسی این طوری است که شما در مورد خود فکر می کنید، بنابراین از دانش آموزانم می خواهم که دست خود را در ذهن خود بگذارند.

بیان جنسی این شامل نحوه لباس پوشیدن ما می شود، بنابراین از دانش آموزان بخواهید که دست های خود را در امتداد بازوی دیگر خود (یا شانه های خود اگر طرفدار Jay-Z هستید) بکشند.

به جنسیت مشخص شده در بدو تولد از دانش آموزان بخواهید که دست های خود را روی پاهای خود بگذارند.

این واقعا کار می کند! یک مطالعه گزارش داد که وقتی کلمات واژگانی با حرکات نمادین یا تصادفی ارائه می‌شوند، توانایی دانش‌آموزان در به خاطر سپردن معانی کلمات ۸ تا ۱۰ درصد بهتر از کلمات ارائه شده بدون اشاره است.

اگر به این دلیل اینجا هستید که می‌خواهید در مورد گنجاندن حرکت در درس‌های خود اطلاعات بیشتری کسب کنید، این پست‌ها را بررسی کنید.

اگر اینجا هستید زیرا می خواهید در مورد ایجاد GIFS بیشتر بدانید – من همه موارد خود را با آن ایجاد می کنم برنامه Vid-to-GIF در دستگاه های iOS من.

اگر اینجا هستید زیرا می خواهید منابع بیشتری برای حمایت از دانش آموزان LGBTQ+ داشته باشید، این منبع را بررسی کنید.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر