تین نیوز – سقف 400 میلیون تومان برای تسهیلات مسکن ارائه می دهداخبار برای نوجوانان

رستم قاسمی ، وزیر راه و شهرسازی در جلسه شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان فارس گفت: در سفر به استان فارس برنامه ریزی شده است تا گام های مشخصی برای حل مشکل مسکن و شهرسازی استان برداشته شود. این استان دارای کاستی هایی در این زمینه است و البته پیشرفت هایی نیز در این زمینه صورت گرفته است. در هر صورت ، به عنوان استانی که اکثر شهرهای کشور در آن واقع شده اند و وسعت زیادی دارند ، استان فارس را باید در نظر گرفت.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا ، وی ادامه داد: در جلسه ای که قبل از سفر برگزار شد ، سعی کردیم بودجه ای برای حل مشکلات حمل و نقل استان در نظر بگیریم. بودجه دولت محدود است و این واقعیتی است که کشور دارد. به همین دلیل است که ما باید قدم های بزرگی در راستای این واقعیت برداریم. در تلاش های صورت گرفته ، اعتبارات مناسبی برای پروژه های استان در نظر گرفته شد. از جمله برای تکمیل آزادراه اصفهان-شیراز که به زودی به بهره برداری می رسد.

قاسمی افزود: یکی دیگر از پروژه های بزرگ که یکی از معضلات استان است محور شیراز-جم-عسلویه است که در سفر تصویب شد و به زودی عملیات ساخت باند دوم آغاز می شود. بخشی از این اعتبار توسط سازمان مدیریت برنامه و بودجه و سایر اعتبارات برای این پروژه تأمین شده است. با این حال ، اعتبار به بخش های دیگر مانند شکل داده می شود. این می تواند حرکت خوبی برای استان باشد. حتی اگر بسیاری از این پروژه ها پیش بروند ، تزریق این اعتبار به این پروژه ها سرعت می بخشد. فرصت خوبی برای استان ایجاد شده است و ما باید سعی کنیم از این فرصت استفاده کنیم. ما همچنان منابع دریافت می کنیم ، اما در استان باید اطمینان حاصل کنیم که پروژه ها به موقع به پایان می رسند.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص موضوع حمل و نقل ریلی گفت: رئیس جمهور در سفر خود به بوشهر از قسمت دهم راه آهن شیراز-بوشهر بازدید کرد. این پروژه یکی از پروژه های بزرگ کشور است و باید با اتصال بندرهای جنوبی کشور محل اتصال راه آهن شیراز تخریب شود. در طول این سفر ، آنها تقریباً 200 میلیون دلار از پالایش نفت برای پروژه مجاز کردند و پروژه را برای ارائه مدل مالی اصلی پیش بینی و اعتبار باقیمانده از سایر ابزارها راه اندازی کردند. در سفر امروز رئیس جمهور ، اعلام می شود که این پروژه ادامه خواهد داشت.

وی ادامه می دهد: از بزرگراه می خواهم نسبت به رفع مشکل راه های روستایی استان اقدام کند. اقدامات خوب در بخش راهداری با تصویب اخیر شورای اقتصادی ، منابع خوبی در اختیار این بخش برای سال آینده قرار می گیرد تا 8 درصد باقی مانده از راههای روستایی استان آسفالت شود. در مورد مناطق حادثه خیز ، باید تدابیری اتخاذ شود تا تلفات جاده ای به حداقل برسد. اعتباری معادل 100 میلیارد تومان برای از دست دادن امتیاز در استان در نظر گرفته شده است که باید برای از دست دادن مهمترین امتیاز برنامه ریزی شود. ما همچنین برای سال آینده اعتبار می گیریم ، به طوری که این امتیازها به صفر می رسد. ما مسئول زندگی مردم هستیم سال آینده ، مشکل راههای روستایی غیر آسفالته و مناطق حادثه خیز در استان باید به طور کامل حل شود.

وزیر دولت سیزدهم با بیان اینکه با موسسه تحقیقات هواشناسی استان فارس درباره بحث هواشناسی موافقت کرده ایم ، ادامه داد: استان فارس باید در بحث هواشناسی مرکز جنوب کشور باشد ، بنابراین همه پیشنهادات مربوط به آی تی. در مورد شهرها و شهرهای جدید ، در صورت لزوم یک قطعنامه واحد توسط دیوان عالی معماری و برنامه ریزی شهری تصویب می شود. ما شهری در استان فارس با مشکل زمین نداشتیم. توسعه شهر صدرا تا 400 هکتار باید در اسرع وقت انجام شود.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه بر مسکن تمرکز کرد و گفت: ما قول می دهیم هر سال یک میلیون خانه در کشور بسازیم ، حتی اگر کشور بیش از این مبلغ نیاز داشته باشد. بسیاری از مردم فکر می کنند غیر ممکن است ، اما ممکن است. امروزه سالانه 300 تا 350 هزار واحد مسکونی در کشور ساخته می شود. بخشی از نیازهای کشور است. بخشی از این نیاز در روستاهای کشور است و بنیاد مسکن متعهد به رفع آن است. باید استراحت کنیم. بر اساس این قانون ، جهش در ساخت و ساز مسکن برای یک تا پنج دهک زمین رایگان است و به طور خاص اجرا خواهد شد. قانون جهش مسکن یک قانون بسیار خوب است ، اما یک الحاقیه باید به عنوان تجدید نظر در قانون بودجه 1401 به مجلس ارائه شود. این قانون به افراد امکان می دهد صاحب خانه شوند.

وی ادامه می دهد: مجبور نیستیم سقفی برای ساخت و ساز مسکونی در استان تعیین کنیم. تعداد تعیین شده همان چیزی است که مردم به آن نیاز دارند. ما باید خانه هایی بسازیم که مردم بیشتر به آن احتیاج دارند. اگر می خواهیم برنامه را برآورده کنیم ، باید ساخت 2 میلیون واحد مسکونی را آغاز کنیم زیرا ساخت مسکونی یک سال و نیم تا 2 سال به طول می انجامد. نزدیک به 600000 واحد مسکونی توسط افراد ساخته شد و تقریباً 1.400.000 واحد مسکونی باید توسط ما ساخته می شد. این قانون به ما اجازه می دهد از مناطق جاده ای و توسعه شهری در داخل و خارج شهرها استفاده کنیم. بنابراین ، زمین های مجاور مجاور شهرک ها را در نظر بگیرید و برای ساخت یک واحد مسکونی در این زمین ها ثبت نام کنید. مناطق تحت مالکیت ادارات دولتی و عمومی نیز باید مشخص شوند. آژانس ها موظف به ارائه این زمین ها هستند و در صورت عدم انجام این کار ، این زمین ها را ظرف دو ماه به اداره ثبت مالکیت وزارت راه و شهرسازی واگذار می کنند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در برخی از شهرک ها 50 درصد قیمت مسکن برای زمین است که در این پروژه به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد که از جذابیت های زیادی است. تسهیلات برنامه ریزی شده برای سال 360 میلیون میلیارد تومان است و این شمارش نسبت تورم را در سال های آینده افزایش می دهد. هفته آینده شورای عالی پولی و اعتباری سقف وام را تصویب می کند. ما در شهرها تا 400 میلیون تومان و در روستاها تا 250 میلیون تومان تسهیلات مقرون به صرفه ارائه می دهیم. این موضوع به طور کامل محاسبه شده است و از هفته آینده توسط بانک ها معرفی می شود. درآمد افراد فقیر نیز کاهش می یابد و میزان پرداخت نیز هر سال افزایش می یابد. دولت از طریق بودجه پیش بینی شده به این گروه ها کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: ما وظیفه داریم طبق قانون پرش در ساخت مسکن به مردم خدمات رایگان ارائه دهیم. ما زیرساخت ها را از منابع خود ایجاد می کنیم و برای مجوزها و مالیات ها تخفیف قائل می شویم. امروز 40 میلیون تومان از یک واحد مسکونی مالیات گرفته می شود که در این قانون این مالیات به مبلغ یک میلیون تومان پیش بینی شده است. هزینه پروانه ساخت نیز بر عهده دولت است. این بهترین شرایط برای توسعه ساختمان سازی مسکن در کشور است. بخش مسکن نیز اقتصاد را هدایت می کند. با شروع ساخت این واحدها ، همه کارخانه ها فعال می شوند و کار ایجاد می شود. از سوی دیگر ، بخش قابل توجهی از هزینه سبد خانوار متعلق به خانه است. بنابراین این طرح می تواند معیشت مردم را نجات دهد. مسکن مهمترین اقدام دولت است و ما یک ساختار برای نظارت آنلاین بر ساخت خانه ایجاد کرده ایم.

قاسمی با اشاره به لزوم اجتناب از ساختمانهای بلند در شهرهای کوچک ، گفت: در شهرهای کوچک ، برای ارتفاع زیاد ، زمینی وجود ندارد و زمین باید به عنوان ویلا به مرد واگذار شود. در شهرهایی که زمین آنها کوچک و کوچک است ، ما هرگز به ارتفاع نمی رویم تا مردم بتوانند راحت زندگی کنند.

وی افزود: آدرس سامانه جدید ثبت نام مسکن هفته آینده پس از تعیین تعداد تسهیلات اعلام می شود تا افراد بتوانند به شیوه خاصی ثبت نام کنند. نیاز به تغییراتی در فرم C است که ما به دنبال آن هستیم. اگر شخصی خانه ای دارد و اکنون ندارد ، و اگر فردی ازدواج نکرده اما قصد ازدواج دارد ، باید بتواند از امکانات نیز استفاده کند ، زیرا قصد ما این است که مردم صاحب خانه داشته باشند. بنابراین حداقل 100000 واحد مسکونی نیاز به ساخت در استان فارس دارد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت بخشی از واحدهای مسکونی متعلق به خود مالک است و زمین و امکانات در اختیار مردم قرار می گیرد تا واحدهای خود را در محل سکونت بسازند. برخی از این واحدها نیز توسط پیمانکاران و تولیدکنندگان انبوه ساخته شده اند. ما باید از این فرصت استفاده کرده و دانش و فناوری جدیدی را در ساخت و ساز مسکن در کشور به ارمغان بیاوریم. ما در حال حاضر رتبه سوم را در زمینه فناوری و همچنین رتبه ششم و هفتم را در زمینه فناوری در سراسر جهان داریم. ما برای واردات فناوری جدید ساخت خانه با چندین کشور مذاکره کرده ایم و اکنون نمایندگان این کشورها در تهران هستند.

وی ادامه داد: ما به دنبال این هستیم که مسائل مربوط به مالکیت واحدها با مسائل مربوط به مالکیت حل شود تا کسانی که سالها در این واحدها زندگی کرده اند بتوانند در واحدهای خود به زندگی خود ادامه دهند و واحدهای آنها تخریب نشود. ما خدمتگزار مردم هستیم و باید مشکلات مردم را حل کنیم.

قاسمی در پایان گفت: حمل و نقل زیرساخت توسعه کشور است. در برخی از کشورها ، بخش حمل و نقل 20 درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد. کشور ما که دارای ژئوپلیتیک ویژه است و راههای زیادی دارد ، نیازمند استفاده از این ظرفیت است. روشهای تأمین مالی برای اجرای بسیاری از پروژه ها باید بهبود یابد و از سرمایه خصوصی داخلی و خارجی استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید