تست آنتی بادی IgG نقطه خون خشک ZRT COVID-19: به روز رسانی


تست آنتی بادی IgG نقطه خون خشک ZRT COVID-19: به روز رسانی

زمانی که همه‌گیری COVID-19 ایالات متحده را در اوایل سال ۲۰۲۰ تهدید کرد، ZRT کار بر روی آزمایش آنتی‌بادی لکه خون خشک (DBS) برای COVID-19 را آغاز کرد. این قبل از موج آزمایشات مولکولی (واکنش زنجیره‌ای پلیمراز یا PCR) بود که در اواسط دهه ۲۰۲۰ آغاز شد و در نهایت به رایج‌ترین و مفیدترین آزمایش برای تشخیص موارد فعلی COVID-19 با استفاده از نمونه‌های بینی/دهانی تبدیل شد. آزمایش آنتی بادی در بیشتر سال ۲۰۲۰ در جایگاه دوم آزمایش های مولکولی قرار گرفت، اما با کاهش سریع موارد و معرفی واکسن ها، آزمایش آنتی بادی برای تحقیقات، نظارت بر سلامت عمومی و آزمایش بالینی در سال ۲۰۲۱ بازگشت.

مطالعه معتبر COVID-19 IRB ZRT

آزمایشگاه ZRT تأییدیه هیئت بازبینی سازمانی (IRB) را برای جمع‌آوری نمونه سرم و DBS به کمک ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی دریافت کرد. در مجموع ۱۷۷ نمونه منطبق برای تأیید اعتبار ZRT DBS COVID-19 IgG S1 Spike و آزمایش آنتی‌بادی نوکلئوکپسید استفاده شد. آزمایش‌هایی که در نشریه علمی دسامبر ۲۰۲۰ ما به تفصیل آمده است، «تأیید اصلاحات یک نمونه لکه خون خشک شده به دو سنجش ایمنی آنتی‌بادی IgG COVID-19»)تجزیه و تحلیل بیولوژیکی، ۲۰۲۱). اصلاحات در مطالعه آزمایشگاهی ZRT به ما اجازه داد تا نگاهی به پاسخ ایمنی ناشی از واکسن بیندازیم، که تمرکز نسخه خطی دومی است که برای انتشار توسط همتایان بررسی می شود.

به روز رسانی جدید آزمایش آنتی بادی نوکلئوکپسید

ZRT اخیراً آزمایش آنتی‌بادی نوکلئوکپسید IgG DBS COVID-19 را در اوایل سال ۲۰۲۱ از آزمایشی که در نشریه ما شرح داده شده است، به‌روزرسانی کرده است تا عملکرد آزمایش را بهبود بخشد و روش‌شناسی را ساده‌تر کند. ترکیب ZRT DBS COVID-19 IgG S1 Spike و تست آنتی بادی دوگانه نوکلئوکپسید فقط برای تحقیقات و نظارت بر سلامت عمومی در دسترس است. تطابق مثبت و منفی بین سرم و DBS به ترتیب در ۱۰۰%/۹۹.۳% و ۱۰۰%/۱۰۰% برای سنجش اسپایک S1 و نوکلئوکپسید توافق عالی را نشان داد.

آزمایش آنتی بادی COVID-19 چگونه مفید است؟

محبوبیت تست آنتی بادی IgG COVID-19 رو به افزایش است زیرا اکثر واکسن ها از جمله Moderna، Pfizer-BioNTech، Johnson & Johnson و AstraZeneca پاسخ ایمنی ضد SARS-CoV-2 تولید می کنند که فقط با استفاده از COVID-19 قابل شناسایی است. تست های آنتی بادی که به دنبال آنتی بادی علیه پروتئین SARS-CoV-2 هستند.

تحقیقات و علاقه بهداشت عمومی به ZRT DBS COVID-19 IgG S1 Spike و تست آنتی بادی دوگانه نوکلئوکپسید به طور قابل توجهی افزایش یافته است زیرا S1 بالا می تواند پاسخ ایمنی به یک واکسن را تشخیص دهد در حالی که سنجش نوکلئوکپسید فقط عفونت اولیه COVID-19 قبلی را تشخیص می دهد. این برای مطالعات شیوع سرمی برای ردیابی افزایش عفونت بومی COVID-19 در یک جمعیت در طول معرفی واکسن ها مهم است.

در زیر نمونه‌ای از آنتی‌بادی سنبله و سطوح نوکلئوکپسید وجود دارد که در طول زمان پس از واکسیناسیون در فردی که هیچ عفونت قبلی با کووید-۱۹ نداشته است، شناسایی شده است. تیتر آنتی بادی سنبله (سطح) افزایش یافت در حالی که تیتر نوکلئوکپسید افزایشی نشان نداد. عفونت اولیه COVID-19 قبلی احتمالاً در تیتر آنتی‌بادی و نوکلئوکپسید افزایش یافته و ظاهر شده است.

عفونت بومی در مقابل پاسخ ایمنی واکسن: یک مثال در دنیای واقعی

تحقیقات اخیر در ZRT نمونه‌هایی در دنیای واقعی از جمعیت واکسینه‌شده فعال نشان داده است که می‌توانند عفونت بومی COVID-19 را در این گروه تشخیص دهند.

در زیر مثالی وجود دارد که شرکت کنندگان در مطالعه ممکن است واکسن COVID-19 را دریافت کرده باشند یا نکنند. عفونت‌های اولیه بالقوه COVID-19 با فلش‌های قرمز روی آزمایش‌های آنتی‌بادی مشابه نوکلئوکپسید و سنبله مشخص شد، زیرا واکسن‌ها پاسخ ایمنی در برابر پروتئین هسته‌ای SARS-CoV-2 ایجاد نمی‌کنند.

آینده آزمایش آنتی بادی COVID-19

آزمایشگاه ZRT انتظار دارد که آزمایش آنتی‌بادی‌های COVID-19 در آینده از آزمایش مولکولی (PCR) پیشی بگیرد. با ادامه واکسیناسیون، میزان محافظت در برابر عفونت COVID-19 ممکن است با تیتر آنتی بادی واکسن مرتبط باشد که با گذشت زمان مانند عفونت اصلی COVID-19 کاهش می یابد. چگونگی تأثیر این امر بر خطر ابتلا به عفونت با انواع SARS-CoV2 ناشناخته است. تا به امروز، واکسن هایی که بالاترین تیتر آنتی بادی ها را تولید می کنند (Moderna و Pfizer-BioNTech) بالاترین اثربخشی را در آزمایشات فاز III نشان داده اند. انتقال تست آنتی بادی از کیفی (منفی، نامشخص، مثبت) به نیمه کمی (منفی، نامشخص، کم مثبت، متوسط ​​مثبت، مثبت بالا) یا کمی (میزان تیتر آنتی بادی واقعی) می تواند به تعیین زمان در نظر گرفتن واکسن های تقویت کننده کمک کند. زیرا هر فرد پاسخ ایمنی متفاوتی به واکسن ها دارد.

‘کووید طولانی است’

اصطلاح “COVID Long” به افرادی اطلاق می‌شود که مبتلا به عفونت قبلی کووید-۱۹ بوده‌اند که ماه‌ها پس از ابتلا هنوز علائمی داشته‌اند. این می تواند شامل افراد مبتلا به عفونت بدون علامت COVID-19 باشد که فقط پس از از بین بردن ویروس توسط سیستم ایمنی علائم ایجاد می کنند. همانطور که در مورد علائم و شرایط منفی طولانی مدت مرتبط با COVID-19، که به عنوان “کووید طولانی مدت” نامیده می شود، بیشتر می آموزیم، مجموعه آزمایشات غدد درون ریز ارائه شده توسط آزمایشگاه ZRT به روشن شدن این موضوع کمک می کند که چرا برخی افراد در بهبودی بسیار کند هستند. کووید-۱۹. نشانگرهای زیستی مانند هورمون‌های استروئیدی جنسی، کورتیزول، هورمون‌های تیروئید، انسولین، سایتوکین‌های التهابی و غیره را که ارتباط نزدیکی با عفونت SARS-CoV-2 و مشکلات بهبودی (لونگ کووید) دارند را در لکه‌های خونی خشک شده با خراش انگشت آزمایش کنید. نمونه ادرار و بزاق خشک شده که به راحتی در خانه جمع آوری شده و برای آزمایش به آزمایشگاه ZRT ارسال می شود.

مشخص نیست که همه‌گیری کووید-۱۹ چه زمانی پایان می‌یابد، اما واضح است که آزمایش‌های آزمایشگاهی بالینی و تحقیقاتی ابزاری کلیدی برای درک تفاوت‌های فردی در بهبودی از کووید-۱۹، چگونگی ارتباط آن با واکسن‌ها و هر آینده باقی خواهد ماند. انواع ویروسی که ممکن است ایجاد شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر