تحصیلات شوهر می تواند تأثیر مثبتی بر سلامت کلی همسرش بگذارد – ScienceDaily


تحقیقات طولانی مدت نشان داده است که افراد با تحصیلات بیشتر از سلامت کلی بهتری برخوردار هستند. اما آیا آموزش همسرتان می تواند شما را سالم تر کند؟

طبق مطالعه محققان دانشگاه ایندیانا، پاسخ مثبت است.

مطالعه منتشر شده در مجله سلامت و رفتار اجتماعی، دریافتند که آموزش زناشویی به طور مثبت با سلامت عمومی افراد مرتبط است، با اندازه تأثیری که با تأثیر آموزش به همان فرد برابری می کند.

اندرو هالپرن منرز، دانشیار بخش جامعه شناسی دانشگاه IU می گوید: «نتایج ما نشان می دهد که با چه کسی ازدواج کرده اید و میزان تحصیلات شما برای سلامتی شما مهم است. “این شواهد بیشتری ارائه می دهد که آموزش، علاوه بر ارزش برای افراد، منبع قابل اشتراک گذاری نیز می باشد.”

محققان از داده‌های بیش از نیم قرن از مطالعه طولی ویسکانسین استفاده کردند، یک مطالعه طولانی و غنی از افراد و همسران، خواهران و برادران و خواهران و برادران آنها که شامل اطلاعاتی در مورد سلامت، ازدواج، پیشرفت تحصیلی و پیشرفت تحصیلی پاسخ‌دهندگان است. از شوهرانشان با توجه به زمان انجام این مطالعه که در سال ۱۹۵۷ آغاز شد، تنها به زوج های دگرجنس گرا اشاره می شود.

Eileen M. Hernandez، یکی از نویسندگان این مطالعه و استادیار گروه جامعه شناسی IU، گفت که محققان به طور معمول ارتباط بین آموزش زناشویی و سلامت را مشاهده می کنند، اما تعیین ماهیت این رابطه دشوار است. از آنجایی که افراد سالم تمایل دارند تحصیلات بیشتری داشته باشند و با افرادی که تحصیلات عالی دارند به اشتراک بگذارند، جدا کردن تأثیر منحصر به فرد تربیت زناشویی می تواند دشوار باشد.

برای رسیدگی به این موضوع، تیم سلامت خواهر و برادرهایی را که همسرانشان دارای سطوح تحصیلات متفاوتی هستند، مقایسه کردند. به گفته هالپرن منرز، ایده این بود که جفت‌هایی از افراد را تا حد امکان مشابه در ابعاد مختلف پیدا کنیم و سپس بپرسیم که آیا تفاوت در تحصیلات شرکایشان می‌تواند تفاوت‌های سلامتی آنها را توضیح دهد.

آن‌ها دریافتند که تأثیر تربیت زناشویی بر سلامت کلی یک فرد دارای رتبه‌بندی مثبت و نسبتاً بزرگ است، و نشان می‌دهد که افراد از داشتن شرکای تحصیل‌کرده‌تر به همان شیوه (و تقریباً به همان میزان) سود می‌برند که از بالا بودن سود می‌برند. خود را آموزش دهند.

این الگو به ویژه در میان زنانی که سلامت آنها بیشتر با تحصیلات شوهر مرتبط بود تا مردان، مشهود بود. هرناندز گفت: این یافته می تواند بازتاب دوره زمانی (دهه های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰) باشد که در آن اکثر پاسخ دهندگان تحصیلات خود را به پایان رساندند، ازدواج کردند و به نیروی کار پیوستند.

هالپرن منرز می گوید: «این واقعیت که ما اثرات متقابل قابل توجهی را می بینیم به این معنی است که آموزش فواید ارتقای سلامتی برای افراد دارد، اما برای اطرافیان آنها نیز مزایای ملموسی دارد – به ویژه روابط صمیمی. “این بر اهمیت آموزش – به عنوان یک کالای عمومی ارزش سرمایه گذاری – تاکید می کند و نشان می دهد که تأثیر کلی آن بر سلامت عمومی ممکن است بیشتر از آن چیزی باشد که ما معمولاً تصور می کنیم.”

تابیتا جی. ویلبر، دانشجوی دکترا در گروه جامعه شناسی دانشگاه IU نیز در این مطالعه مشارکت داشت.

منبع داستان:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ایندیانا. توجه: محتوا را می توان با توجه به سبک و طول تغییر داد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر