بیمارستان های توانبخشی سکته مغزی – Talkhealth Blogtalkhealth


در این پست وبلاگ یک بحثسلامت وبلاگ نویس مهمان بهترین نکات و دانش خود را در مورد مراقبت های پس از سکته مغزی به اشتراک می گذارد. آنها همچنین برخی از بهترین کلینیک ها برای توانبخشی سکته مغزی در آلمان را برجسته می کنند. اگرچه جستجوی مراقبت در کشور دیگری ممکن است دشوار به نظر برسد، Booking Health تمام کارهای پدیکور را برای شما انجام می دهد. برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب بروید…

سکته مغزی وضعیتی است که با اختلال ناگهانی گردش خون در یک یا چند ناحیه از مغز مشخص می شود. میزان ضربه به بافت به مدت زمان کمبود اکسیژن و سلامت عمومی فرد قبل از سکته بستگی دارد. میزان و ماهیت آسیب مغزی تعیین کننده نوع و مدت برنامه های توانبخشی بعدی برای بیماران است.

بهبودی پس از سکته چقدر طول می کشد؟

هیچ دوره نقاهت یکنواختی پس از سکته مغزی وجود ندارد. زمان توانبخشی به اندازه و محل ناحیه آسیب دیده مغز، نوع سکته مغزی و زمان سپری شده از شروع بیماری تا شروع مراقبت های تخصصی بستگی دارد.

سکته های هموراژیک و ایسکمیک شدید با اختلالات عصبی مداوم منجر به فلج و سایر نقایص می شود. بهبود نسبی در ۱-۲ سال امکان پذیر است. در نقایص شدید عصبی، بهبودی کامل به دلیل نکروز گروه‌های مهمی از نورون‌های مغز غیرممکن است که سلول‌های همسایه نمی‌توانند آن‌ها را تصاحب کنند.

بیماران باید بدانند که بهبودی پس از هر سکته مغزی پایان “رسمی” ندارد. درمان های کوتاه مدت روزانه نه تنها به بازیابی مهارت های قبلی کمک می کند، بلکه از سکته های مکرر نیز جلوگیری می کند.

توانبخشی چگونه انجام می شود؟

درک این نکته مهم است که توانبخشی پس از سکته مغزی باید در اسرع وقت، از روزهای اول بیماری، زمانی که وضعیت بیمار پایدار می شود، آغاز شود. با خونریزی موضعی که به ناحیه وسیعی از مغز سرایت نکرده است، وضعیت بیمار در روز سوم یا چهارم تثبیت می شود. پس از آن، توانبخشی می تواند آغاز شود.

در دوره اولیه توانبخشی بستری، فعالیت ها به حرکات غیرفعال، ماساژ ضد زخم بستر و تمرینات تنفسی محدود می شود. مرحله اول توانبخشی بسته به شدت سکته مغزی ممکن است از چند روز تا چند ماه طول بکشد.

علاوه بر این، بیمار می تواند برخی از حرکات را انجام دهد اما هنوز نمی تواند به تنهایی از رختخواب خارج شود. بیمار تحت درمان غیرفعال و فیزیوتراپی قرار می گیرد. متخصصان توانبخشی نیز در رفع اختلالات گفتاری و بازیابی حافظه بیمار نقش دارند. مرحله توانبخشی اولیه ممکن است از چند هفته تا شش ماه طول بکشد.

در اواخر دوره توانبخشی، بازیابی فعال عملکردها و مهارت های حرکتی، ذهنی و عاطفی انجام می شود. بیمار قبلاً می تواند تمرینات را به طور مستقل انجام دهد، آنها سعی می کنند روی تخت بنشینند و از آن خارج شوند. در این مرحله فعالیت هایی با هدف توسعه مهارت های حرکتی ظریف نقش مهمی ایفا می کنند. توانبخشی همچنین شامل دارودرمانی، کار با گفتار درمانگر و روانشناس است. مرحله پایانی توانبخشی می تواند از شش ماه تا دو سال طول بکشد.

بهترین مراکز توانبخشی مغز و اعصاب

برای بازماندگان سکته مغزی، توانبخشی به موقع اولین گام در مسیر بهبودی است. حداکثر اثر بالینی توانبخشی تنها در صورت توسل به کمک متخصصان با تجربه قابل دستیابی است.

ماهیت بهبودی سکته مغزی از بین بردن یا کاهش کسری ناشی از آسیب شناسی با فعال کردن فرآیندهای بازسازی بدن است. برخی از بهترین بیمارستان های توانبخشی سکته مغزی در آلمان عبارتند از:

  • کلینیک توانبخشی اعصاب گودشون بون
  • St. کلینیک موریس کیور میرپوش
  • کلینیک توانبخشی Maternus Bad Oeynhausen
  • کلینیک توانبخشی Benedictus Krankenhaus Feldafing
  • کلینیک توانبخشی اعصاب RehaNova ادکلن

برای اطلاعات بیشتر در مورد، به وب سایت Booking Health مراجعه کنید بیمارستان های توانبخشی سکته مغزی در آلمان.

درمان در حین قفل با Booking Health

Booking Health می تواند به شما در شروع بهترین برنامه توانبخشی سکته مغزی در کوتاه ترین زمان کمک کند. حتی با وجود محدودیت‌های رژیم تعطیلی، Booking Health به بسیاری از بیماران از نقاط مختلف جهان کمک می‌کند تا ویزای پزشکی دریافت کنند و کل سفر را از طریق خدمات ارائه شده توسط شرکت سازماندهی کنند.

یکی دیگر از جنبه های مهم توانبخشی پس از سکته، تحریک بیمار است. این عامل همچنین بستگی به کمک خارجی دارد که بیمار می تواند دریافت کند، که مقدار مشخصی از فشار را از فرد خارج می کند.

می توانید قول بدهید که بهترین را انتخاب کنید مراکز توانبخشی عصبی و برنامه های توانبخشی پس از سکته به Booking Health. به سادگی تشخیص را در فرم درخواست مشخص کنید و یک مشاور پزشکی به زودی با شما تماس خواهد گرفت.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر