بهترین رژیم درمانی رژیم درمانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی بالینی


راههای دستیابی به بهترین رژیم درمانی

م effectiveثرترین رژیم درمانی چیست؟ سلامتی دغدغه بسیاری از افراد است و همیشه به دنبال راهی برای رسیدن به اندامی زیبا و متناسب هستند.

افراد می توانند به دلیل عوامل مختلف مانند عوامل ارثی ، تیروئید ، رژیم غذایی نامناسب و غیره دچار چاقی یا لاغری شوند که می تواند باعث ناراحتی و مراجعه به متخصص تغذیه شود.

م effectiveثرترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی چیست؟

رژیم درمانی شامل مجموعه ای از رژیم های غذایی روزانه است که شامل یک وعده غذایی اصلی و میان وعده های زیاد است.

این روش درمانی برای افراد مختلف متفاوت است و با توجه به نیازهای روزانه هر فرد برای قدرت و سلامتی او تنظیم می شود.

به طور کلی می توان گفت ، م effectiveثرترین رژیم درمانی رژیم غذایی که:

با رعایت این نکته ، انسان مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را دریافت می کند و مجبور نیست گرسنگی را تحمل کند.

به حفظ سلامت فرد کمک می کند.

کالری ، اسیدهای آمینه ، مواد مغذی ، اسیدهای چرب ، مایعات ، مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن را تأمین می کند.

نیازهای اولیه بدن را بدون ایجاد درد ، کاهش وزن و افزایش شدید وزن تأمین می کند.

نحوه ایجاد یک رژیم درمانی و نحوه عملکرد آن

افراد باید برای رژیم درمانی به متخصص تغذیه مراجعه کنند ،

مهدی شادنوش پس از آگاهی از تفاوت استخوان بندی ، وزن و قد را محاسبه و با توجه به سن و جنسیت هر فرد ، برنامه ای مناسب برای وی ایجاد کرد.

رژیم غذایی کاهش وزن یا چاقی مطلوب در صورتی می تواند م effectiveثر باشد که فرد با دقت و در بازه زمانی مشخص شده توسط آن رعایت شود متخصص تغذیه ، برای پیگیری آن

تغذیه درمانی چیست؟

تغذیه درمان استاندارد بسیاری از مشکلات مزمن مرتبط با بیماریهای متابولیک و چاقی است و تغییر شیوه زندگی می تواند ابزاری قدرتمند در کاهش و معکوس نمودن علائم چاقی باشد. دکتر توصیه می کند. شادنوش در مورد درمان های رژیم غذایی ، اثربخشی و حمایت رفتاری برای ترویج تغییرات طولانی مدت.

دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 یک اختلال است که با سطح غیر طبیعی قند خون مشخص می شود. تشخیص با اندازه گیری هموگلوبین A1c (HbA1c) انجام می شود. پیش دیابت با HbA1c در سطوح 5/7 تا 6/4 درصد و دیابت کامل در سطوح 6/5 و بالاتر تشخیص داده می شود ، این نکته مهمی است که در آن از مشکلاتی مانند رتینوپاتی (از دست دادن بینایی) جلوگیری نمی شود. انجام شده
خبر خوب این است که اکثر موارد دیابت قابل کنترل هستند و در صورت تشخیص زودهنگام از طریق رژیم غذایی قابل برگشت هستند. در همکاری نزدیک با شما ، دکتر شادنوش کنترل قند خون با یا بدون دارو است.

این دستورالعمل های ساده و علمی در مورد نحوه غذا خوردن با رفتارهای خود حمایتی ارائه می دهد تا به شما در کنترل سلامت خود کمک کند. پروتکل های آنها متناسب با شیوه زندگی فعلی شما و متناسب با اهداف خاص شما برای به حداکثر رساندن پایداری طولانی مدت است.

ویژگی های تغذیه درمانی برای کنترل دیابت

 • درک محور گلوکز-انسولین و نقش غذاهای مختلف
 • کنترل یا جلوگیری از عود دیابت یا پیش دیابت
 • مصرف مواد مخدر را کاهش دهید
 • هماهنگی دیابت با داروهای رژیمی برای جلوگیری از افزایش قند خون

وزن و متابولیسم

دکتر می داند. شادنوش که رسیدن به هدف کاهش وزن طولانی مدت چیزی فراتر از خوردن کمتر و ورزش بیشتر است.
با درک روزافزون متابولیسم و ​​ژنتیک انسان ، علم هم اکنون تعاملات پیچیده غذا ، ورزش و هورمون ها را باز کرده است که نقش مهمی در کاهش وزن ، کاهش وزن و حفظ سلامتی و قوی ایفا می کند.

با پیاده سازی یک فرآیند تغذیه پیشرونده از طریق تغییر رفتار کلی ، می توانیم به شما در درک شیوه زندگی روزمره خود کمک کنیم و به شما در ادامه زندگی سالم کمک کنیم. دکتر ساخت. شادنوش یک بررسی کامل از سلامتی و عادات غذایی شما با هدف ایجاد روند مثبت و شناسایی مشکلاتی است که شما را از رسیدن به هدف دلخواه برای وزن باز می دارد.

راههای دستیابی به بهترین رژیم غذایی کاهش وزن

 1. اهداف دست یافتنی ایجاد کنید
 2. برنامه ریزی برای وعده های غذایی و وعده های غذایی بر اساس درک
 3. تعادل بین غذا و هورمون ها را درک کنید
 4. سلامت تیروئید
 5. برنامه ورزش
 6. روشهای ایجاد انگیزه و آگاهی

بیماری های قلبی

تحقیقات اخیر ارتباط قوی بین مسائل قلبی عروقی و التهاب گسترده در سراسر بدن را نشان داده است ، با شیوه زندگی سالم به عنوان اولین خط پیشگیری و درمان.

پروتکل هایی برای تعیین رژیم درمانی بهینه برای بیماری های قلبی عروقی

حتی در حالی که علم پشت سبک زندگی سالم ظاهر می شود ، تلویزیون و اینترنت ما را با اطلاعات گیج کننده و گمراه کننده در مورد آنچه بخوریم و چه کارهایی باید انجام دهیم بمباران می کنیم.

جدا شده توسط دکتر شادنوش حقایق تغذیه را از اسطوره ها و داستان ها استخراج می کند و یک پروتکل مبتنی بر علم ارائه می دهد که در حالی که التهاب را به حداقل می رساند ، نیازهای فردی و شیوه زندگی شما را نیز برآورده می کند. وی به موارد زیر اشاره می کند:

 • کاهش فشار خون
 • کاهش وزن و چاقی مرکزی
 • همچنین متعادل کننده کلسترول و تری گلیسیرید است
 • داشتن نگرش مثبت به ورزش
 • مصرف مایعات و نمک را مدیریت کنید
 • کاهش استرس و بهبود خواب بهتر

بیماریهای دستگاه گوارش

بیماریهای دستگاه گوارش مانند آلرژی غذایی ، سوء هاضمه ، سندرم روده حساس و بیماری التهابی روده. اگرچه همه بیماریهای گوارشی مستقیماً توسط رژیم غذایی ایجاد نمی شوند ، اما اعتقاد بر این است که غذا در فرایند التهابی که سیستم ایمنی ، دستگاه گوارش و میکروبیوم روده را به هم متصل می کند ، نقش دارد. علاوه بر این ، تنظیمات رژیم غذایی خود تنظیم می شوند و همیشه برای مدیریت موثر نیاز به مدیریت سیستماتیک دارند. به عنوان یک متخصص تغذیه با تجربه ، دکتر می تواند. نیازهای تغذیه ای خود را شادنوش کنید و مستقیماً با بهترین رژیم درمانی به شما کمک کند.

اصول بهترین رژیم درمانی برای بیماریهای گوارشی

در این رژیم تمرکز بر موارد زیر است:

 • غذاهای ممنوعه
 • FODMAPs برای سندرم روده حساس
 • غذاهای کربوهیدرات خاص ، برای بیماریهای التهابی روده
 • برنامه ریزی رژیم غذایی برای آلرژی غذایی
 • روده ها را بخورید و در خانه مشت بزنید

م effectiveثرترین رژیم درمانی

رژیم کتوژنیک چیست؟

رژیم کتوژنیک ، معروف به مزایای کاهش وزن ، یکی از قدیمی ترین و آزمایش شده ترین روش های درمان بالینی رژیم غذایی از دهه 1920 است. این رژیم کربوهیدرات ها را محدود کرده و چربی و فیبر سالم را افزایش می دهد تا تولید کتون در کبد را افزایش دهد. به بدن از کتون به عنوان منبع سوخت بسیار م effectiveثر و تمیز استفاده می کند. تحقیقات نشان داده است که رژیم های کتوژنیک می توانند عمیقاً ضدالتهاب باشند و شهرت آن به عنوان یک درمان ایمن و م effectiveثر برای بسیاری از شرایط در حال رشد است. شواهد قوی و معتبر برای مزایای بالینی در موارد زیر به دست آمد:

 1. دیابت نوع 2
 2. بیماری قلبی
 3. کاهش وزن
 4. صرع

همچنین شواهد جدیدی در مورد مزایای موارد زیر وجود دارد:

 • سرطان
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک
 • جوش
 • بیماریهای عصبی مانند سرطان مغز ، آلزایمر ، پارکینسون ، اوتیسم ، آسیب مغزی و ALS

آیا همه می توانند از این رژیم استفاده کنند؟

با این حال ، رژیم کتوژنیک برای همه توصیه نمی شود و بدون مدیریت مناسب پیاده سازی آن دشوار است. اساساً ، در افرادی که داروهای دیابت مصرف می کنند ، همکاری تنگاتنگی بین پزشک و متخصص تغذیه وجود دارد. دکتر می دهد. شادنوش یک بررسی دقیق و عمیق از سلامت تغذیه برای تعیین دقت و همچنین اهداف اعلام شده است.

او بلافاصله از تجربیات خود در زمینه دستیابی به کتوز (یک فرآیند متابولیک معمولی که بدن مادام العمر انجام می دهد) به عنوان یک اهرم برای ساده سازی و م effectiveثرتر کردن آن تا حد امکان استفاده می کند. از پتانسیل معمول اجتناب می کند و پروتکل شما را برای بهبود تعادل عوامل مغذی طراحی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید