ارتباط بین پرتوهای فرابنفش و نزدیک بینی چیست؟ Credihealth. وبلاگ


معرفی

در کشورهایی با آب و هوای معتدل، مردم معمولا تابستان را با ساعات طولانی آفتاب در آسمان سپری می کنند. اگر در محل زندگی خود با تابستان روبرو هستید، اغلب باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا از پوست خود در برابر قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید محافظت کنید. گاهی اوقات ممکن است سعی کنید به طور کامل از نور خورشید دوری کنید.

با این حال، گذراندن وقت در خارج از منزل در زیر نور خورشید ممکن است بینایی را تقویت کرده و نزدیک بینی را کاهش دهد [۱].

نزدیک بینی چیست؟

نزدیک بینینزدیک بینی که با نام نزدیک بینی نیز شناخته می شود، یک عیب انکساری است که بر توانایی فرد برای دیدن اشیا از فاصله دور تأثیر می گذارد. نزدیک بینی زمانی رخ می دهد که طول محوری چشم بیش از حد طولانی شود و در نتیجه نور شبکیه کم شود. چنین وضعیتی باعث تاری دید هنگام نگاه کردن به اجسام دور می شود. برخی از علائم نزدیک بینی عبارتند از سردرد، چشم دوختن برای تمرکز بر روی اشیاء از راه دور و تاری دیدن اشیا از راه دور.

(قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه ماوراء بنفش ممکن است به چشم آسیب برساند.)

UV

UVA، UVB و UVC سه نوع مختلف از اشعه ماوراء بنفش هستند که با ایجاد آسیب احتمالی پوست و چشم مرتبط هستند. [۲] . قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش (به ویژه در دوران نوجوانی و بزرگسالی) می تواند از چشمان شما در برابر نزدیک بینی محافظت کند.

(پوشیدن سایه ها می تواند از چشم ها در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت کند)

مطالعه JAMA بر روی بیش از ۳۰۰۰ مرد و زن با میانگین سنی ۷۲ سال برای بررسی رابطه بین نزدیک بینی و قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش انجام شد. [۳]. از این تعداد، ۳۷۱ نفر نزدیک بین بودند. محققان با شرکت کنندگان در مورد سلامتی، رفتار و شیوه زندگی کلی آنها مصاحبه کردند تا الگوی مربوط به قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش را اندازه گیری کنند. محققان به این نتیجه رسیدند که شرکت کنندگانی که در سنین پایین تر در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار داشتند ۳۰ درصد کمتر در معرض نزدیک بینی قرار داشتند. کسانی که تحصیلات بیشتری داشتند، که نشان می‌دهد بیشتر وقت خود را برای مطالعه در داخل خانه سپری می‌کردند، در معرض خطر ابتلا به نزدیک‌بینی بودند. علاوه بر این، دریافت نور بنفش در داخل خانه دشوار است زیرا بیشتر چراغ‌های داخلی از فناوری LED استفاده می‌کنند و نور بنفش را منتقل نمی‌کنند. از این مطالعه، ارتباطی بین قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش B و ۳۰ درصد کمتر خطر نزدیک بینی و افزایش خطر نزدیک بینی مرتبط با طولانی تر مطالعه در داخل خانه وجود دارد.

با این حال، به خاطر داشته باشید که اگرچه این مطالعه فواید قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش برای سلامت چشم را از نظر کاهش خطر نزدیک بینی نشان می دهد، اما لزوماً به این معنی نیست که قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش یا قرار گرفتن در معرض بیش از حد نمی تواند به چشم یا سلامت عمومی شما آسیب برساند. به دلیل قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید، اثرات نامطلوبی بالقوه وجود دارد. نمونه ای از اختلالات چشمی مرتبط با اشعه ماوراء بنفش آب مروارید است. آب مروارید زمانی اتفاق می افتد که عدسی چشم شفافیت خود را از دست می دهد و در نتیجه دید تاری یا تاری می شود. مطالعات نشان داده است که اشعه ماوراء بنفش خطر ابتلا به آب مروارید را افزایش می دهد [۴]. قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه ماوراء بنفش می تواند منجر به ناخنک (رشد بافتی که می تواند دید را مسدود کند) و دژنراسیون ماکولا (یک بیماری چشمی که دید مرکزی را تحت تاثیر قرار می دهد) شود.

بنابراین محافظت کافی از چشم به شکل عینک آفتابی، لنزهای تماسی و عینک هایی که محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش را فراهم می کنند ضروری است. همچنین از بیرون رفتن در وسط روز که قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید است خودداری کنید تا از بیماری های چشمی و پوستی محافظت کنید.

چگونه می توانید پیشرفت نزدیک بینی را کاهش دهید یا از آن جلوگیری کنید؟

علاوه بر گذراندن وقت در خارج از منزل، افراد در سنین نوجوانی و اوایل بزرگسالی می توانند اقدامات زیر را برای جلوگیری از بدتر شدن نزدیک بینی و کنترل نزدیک بینی انجام دهند.

ارتز

ارتوکراتولوژی یا ortho-k استفاده از لنزهای تماسی با طراحی هدفمند است که برای تغییر شکل موقت قرنیه به منظور بهبود بینایی تعبیه شده است. در این فرآیند، لنزهای تماسی روزانه به مدت چندین ساعت در یک زمان، معمولاً در طول شب هنگام خواب استفاده می شوند. هنگامی که قوس چشم شما محو شد، کمتر از لنزهای خود استفاده کنید. لحظه ای که این درمان را متوقف کنید، چشمان شما به شکل قبلی خود باز می گردند. ظاهراً این لنزهای تماسی از طولانی شدن کره چشم نزدیک‌بین کند می‌کنند و در نتیجه نزدیک‌بینی را کاهش می‌دهند. [۵].

قطره چشمی آتروپین

ثابت شده است که این قطره های چشمی به طور قابل توجهی باعث کاهش نزدیک بینی در کودکان می شود. مطالعات تجربی نشان داد که قطره آتروپین ۵۰ تا ۶۰ درصد نزدیک‌بینی را در کودکان به تاخیر می‌اندازد. [۶]. با این حال، از آنجایی که نزدیک بینی هنوز قابل درمان نیست، کودکانی که از این قطره های آتروپین استفاده می کنند ممکن است نیاز به استفاده از لنز یا عینک داشته باشند.

مدیریت زمان صفحه نمایش

سمطالعات اولیه نشان می‌دهد که فعالیت‌های کاری نزدیک، مانند استفاده از تلفن یا رایانه، با تون عضلات کوتاه مرتبط استآ [۷]. بنابراین، تنظیم زمان صفحه نمایش و زمان کودکتان برای جلوگیری از بدتر شدن نزدیک بینی بسیار مهم است. در حالی که نمی‌توانید خود و فرزندتان را به‌طور کامل از زمان استفاده از صفحه نمایش محروم کنید، زیرا جامعه ما به‌طور فزاینده‌ای دیجیتالی می‌شود، می‌توانید زمان صفحه نمایش خود را مدیریت کنید و به فرزندتان در انجام این کار کمک کنید.

دانلود برنامه های کنترل والدین مانند برنامه پیانو را در نظر بگیرید در دستگاه های فرزند شما PlanoApp یک برنامه کنترل والدین مبتنی بر علم است که به کودک شما کمک می کند هر ۳۰ دقیقه یکبار استراحت چشمی منظم داشته باشد و تلفن خود را در فاصله ایمن، حداقل ۳۰ سانتی متر از چشم قرار دهد. علاوه بر این، این برنامه به کودک شما یادآوری می کند که هنگام استفاده از دستگاه دیجیتال از شرایط نوری صحیح اطمینان حاصل کند. وقتی فرزندتان از تمام دستورات برنامه پیروی کرد، می‌توان برای سفارش فعالیت‌های خارج از منزل امتیاز کسب کرد. فروشگاه پلانو.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و اظهارات در این نشریات صرفاً مربوط به نویسندگان و مشارکت کنندگان است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. برای انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر