اختصاص ۷۰۰۰ میلیارد تومان برای اتمام طرح‌های نیمه تمام در یزد


به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، سید صولت مرتضوی پیش از ظهر امروز در جریان سفر خود به این استان، در حاشیه بازدید از چند طرح نیمه تمام شرکت فولاد میبد به خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه ۱۲۸ درصد تعهدات دولتی از محل منابع عمومی در سال ۱۴۰۰ ، محقق شده و این بالاتر از ظرفیت تعهد پیش بینی شده است.

وی بررسی روند پیشرفت مصوبات سفر رییس جمهور به یزد را مهمترین هدف سفر خود به این استان دانست و افزود: برای پروژه‌های راکد و صنعتی استان منابع مناسبی در قالب تسهیلات و اعتبارات پیش بینی شده است.

معاون اجرایی رییس جمهور، کارخانه فولاد میبد را یکی از واحدهای صنعتی راکد کشور عنوان کرد و گفت: آیت الله رییسی در زمان مسئولیت خود به عنوان رییس قوه قضاییه ساماندهی صنایع تعطیل و راکد را در دستور خود داشت و این مهم در مسئولیت جدید(ریاست جمهوری) دنبال می‌کند.

مرتضوی تصریح کرد: با پیگیری‌های بعمل آمده از تهران و استانداری یزد، تفاهم نامه‌ای برای راه‌اندازی این واحد صنعتی با شرکت ایمیدرو قطعی شده و طی آخرین تماس با مسوولان شرکت وعده داده شد تا پایان سال این پروژه با تامین نیازها و سرمایه در گردش  و تامین مناسب برای بازسازی، راه‌اندازی شود.

 معاون اجرایی رییس جمهور گفت: بیش از هفت هزار میلیارد تومان در سفر رییس جمهور به یزد برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام در این استان پیش بینی شده است.

فولاد میبد در سال ۱۳۸۲ با شاخص اولین کوره بلند در تولید چدن توسط متخصصان ایرانی و با حمایت شرکت ملی فولاد ایران، اعتبار بانکی و مشارکت مردمی به بهره برداری رسید؛ در سال ۱۳۸۸ و در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، قریب ۴۶ درصد سهام دولتی این شرکت به بخش خصوصی واگذار که پس از مدتی شرکت تعطیل شد.

در سال ۱۳۹۱ بار دیگر سرمایه گذار این شرکت تغییر کرد و این تغییر نتیجه ای نداشته و تاکنون شرکت فولاد میبد با بدهی بالا در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

انتهای پیام/الف
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید