اخبار دبیرستان Minesnim – مهر نیوز | ایران و ژاپنبه گزارش خبرگزاری مهر، رجبعلی برزویی معاون برنامه ریزی جامع علمی کشور در ارتباط با خبر ۲۱ درباره مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی که توسط رئیس جمهور رئیس جمهور صادر شد افزود: این مصوبه تفاوت سه اصلی نسبت به کنکور امسال خواهد داشت. اول این که کنکور در سال دو بار می‌تواند برگزار شود و آزمون دو سالی برگزار شود، دوم این که دروس عمومی بیشتر در بخش تشریحی و سوابق تحصیلی اثرگذار و اعمال خواهد شد و آزمون اختصاصی صرفاً از دروس تخصصی خواهد بود و آخرین تغییر اصلی این موضوع است. اگر مشکلی با دستگاه خود دارید، باید سعی کنید دریابید که آیا مشکلی برای شما وجود دارد یا خیر.
اطلاع رسانی باید یک سال قبل یعنی تا پایان شهریور انجام شود و شورای سنجش و پذیرش فرصت دارد این تصمیم را اعلام کند به موقع توسط رئیس جمهور رئیس جمهور منصوب شد، امیدواریم شورای سنجش و پذیرش دانشجو و زیرمجموعه ها در اجرای عملیات اجرایی این مصوبه گام را تصویب کنند. برادران.
آقای برزو در پاسخ به این پرسش که آیا تکلیف سازمان سنجش برای اجرای کنکور در سال ۱۴۰۲ مشخص شد: در این مصوبه آمده است که برای مواد درسی، مواد آزمون اختصاصی، معدل دیپلم و همه ضرایب آن‌ها در قالب سوابق تحصیلی می‌آید و به روز می‌شود. اغلب افراد پیامی روی صفحه نمایش دارند و نمی توان فهمید که آیا این کار انجام شده است یا نه.
ستاد معاونت نقشه جامع علمی کشور در پاسخ به این سوال که آیا در قانون بازگشایی ۱۵ تیر که سازمان سنجش اعلام می‌کند می‌گوید: در قانون سنجش و پذیرش چنین آئین نامه‌ای وجود ندارد این پانزدهم یک عرف است که بعد از کنکور معمولاً وجود ندارد. کنکور را تعیین تکلیف می‌کنند و قانونی وجود ندارد، اما مصوبه شورای عالی صراحتاً به این موضوع پرداخت و یک قانون ایجاد کرد و در این قانون که پایان شهریور هر سال مواد درسی، ضرایب و سیاست‌های کنکور بعد از آن باید اعلام شود. اگر به دنبال نوع دیگری از محتوا هستید، می توانید نوع محتوای مورد نظر خود را انتخاب کنید.