ابتکار موفق یادگیری خدماتی برای آموزش CPR دستی فقط به دانش آموزان دبیرستانی – ScienceDaily


PumpStart، یک برنامه آموزشی خدمات اجتماعی توسط دانش‌آموزان در دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون (BUSM)، که فقط CPR دستی را به عموم مردم آموزش می‌دهد، برای آموزش مهارت‌های نجات زندگی به دانش‌آموزان دبیرستانی و ارائه آن به دانشجویان پزشکی مؤثر است. فرصتی برای مشارکت در آموزش بهداشت عمومی و پزشکی.

تخمین زده می شود که سالانه ۶۰۰۰۰۰ نفر بر اثر ایست قلبی در خانه جان خود را از دست می دهند. همانطور که انتظار می رفت، میزان بقای خارج از بیمارستان برای ایست قلبی بسیار کمتر از در بیمارستان است.

دانش‌آموزان دبیرستانی در سراسر منطقه متروی بوستون که در برنامه PumpStart شرکت کردند، قبل و بعد از نظرسنجی ناشناس را تکمیل کردند. نظرسنجی‌های قبل از تماشا برای یک جلسه آموزشی ۶۰ دقیقه‌ای فقط در مورد CPR دستی و همچنین دریافت زمان تمرین عملی و گروهی کوچک توسط دانشجویان BUSM انجام شد. پس از پایان جلسه آموزشی، اسکن تعقیبی انجام شد. دانشجویان پزشکی همچنین پرسشنامه هایی را برای ارزیابی راحتی خود در آموزش CPR قبل و بعد از شرکت تکمیل کردند.

دانش آموزان دبیرستانی پیشرفت های قابل توجهی در تکنیک CPR و اعتماد به مهارت های به دست آمده پس از تکمیل PumpStart گزارش می دهند. دانشجویان پزشکی سطوح بالاتری از اعتماد به نفس را در مورد توانایی های خود در پاسخ به سؤالات مربوط به CPR، ایفای نقش به عنوان مربی و تسهیل جلسات آموزشی برای دانشجویان جدید پزشکی پس از شرکت در PumpStart گزارش کردند.

آنیتا کنوپوف، دانشجوی سال چهارم پزشکی در BUSM که یکی از نویسندگان این مطالعه است، توضیح داد: ایجاد احساس راحتی برای عموم مردم هنگام انجام CPR توسط افراد حاضر برای بهبود بقای کلی از حوادث ایست قلبی ضروری است. “بهره گیری از منابع آموزشی یک مرکز بزرگ پزشکی شهری و ارائه آموزش به دانش آموزان دبیرستانی در داخل شهر به دانشجویان پزشکی اجازه می دهد تا به عنوان مربیان و مربیان در جامعه خدمت کنند، در حالی که علاقه جوانان دبیرستانی را برای شغل در مراقبت های بهداشتی ایجاد می کنند.”

Knopov معتقد است که PumpStart می تواند به عنوان الگویی برای سایر سازمان ها عمل کند و می تواند تأثیر بلندمدتی بر سلامت عمومی داشته باشد زیرا CPR تماشایی همچنان یک شاخص غالب برای بقای خارج از بیمارستان است. اگرچه برنامه PumpStart فقط در بوستون موجود است، اما امیدواریم کار ما توسعه برنامه‌های مشابه در مناطق دیگر را تسریع کند.

این نتایج در ظاهر می شوند مجله آموزش و پرورش.

منبع داستان:

مواد ارائه شده توسط دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون. توجه: محتوا را می توان با توجه به سبک و طول تغییر داد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر