آیت‌الله نوری همدانی: تمام ابزارها و نهادها در راستای تامین رفاه مردم به‌کار گرفته شود


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله حسین نوری همدانی، این مرجع عالیقدر جهان تشیع بعد از ظهر امروز در دیدار با عبدالملکی وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی با اشاره به وظایف مسئولان و دست اندرکاران نظام در قبال مردم اظهار کرد: در جامعه اسلامی اصل و ستون مردم هستند و باید در خدمت رسانی و ایجاد زمینه های رفاه مردم تمام ابزارها و نهادها به کار گرفته شوند. 

وی در ادامه به برنامه های اسلام برای اداره جامعه اسلامی اشاره نمود و خاطرنشان کرد: اسلام به دنبال اجرای عدالت در جامعه، ریشه کن نمودن جهل و نادانی و ایجاد رفاه و از بین بردن فقر است و نسبت به تمام این ها سفارش و تاکید های فراوانی نموده است حل مشکلات جامعه و رشد و تعالی مردم در گرو اجرای این دستورات اسلام است.

مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: امیر مومنان (علیه السلام) به مالک فرمودند: ای مالک! بدان و آگاه باش ستون دین و سپر در مقابل سختی ها و دشمنان همین مردم هستند. ملت شریف ایران در هشت سال دفاع مقدس و تمام عرصه هایی که نظام مقدس اسلامی نیاز داشت حضور فعال داشته و همواره پشتیبان نظام و رهبر معظم بوده و هستند از این رو باید در خدمت رسانی به مردم توجه و عنایت ویژه ای داشته باشید و خدمت به این مردم بالاترین عبادات است.

 

وی خدمت به مردم و بهبود وضعیت معیشتی آنها را وظیفه اول دولت دانست و افزود: نباید مردم از نظر معیشت در تنگنا باشند و باید مشکلات معیشتی مردم حل شود. باید تمام سعی و تلاش خود را برای راضی نگهداشتن مردم بکار بگیرید تا مردم خرسند و راضی باشند.

آیت‌الله نوری همدانی در رابطه با سبک زندگی مسئولین و دست اندرکارانه نظام گفت: حضرت امیر مومنان علی (علیه السلام) در زمان حکمرانی خویش مانند ضعیف ترین اقشار مردم زندگی می نمودند، از این رو سران حکومت باید مقایس زندگی خود را آحاد فقیر و محروم جامعه قرار دهند تا با مشکلات آنان آشنا و از سختی های آگاه باشند.

مرجع تقلید شیعیان در رابطه با گرانی و مشکلات معیشتی موجود در جامعه خاطر نشان کرد: باید مسئولین از خوی اشرافی گری به دور بوده و برای خود تمایز اشرافی نداشته باشند در این صورت با بیان صادقانه مشکلات و کاستی های موجود می توانند از سختی ها با موفقیت عبور کرد و باید تمام سعی و تلاش خود را در ایجاد رفاه، اشتغال و بهبود معیشت مردم و آسایش آنها به کار بگیرید.

انتهای پیام/۷۸۰۲۳
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید