آیا مراجعه به کایروپراکتیک بی خطر است؟ Credihealth. وبلاگ


برای هر کسی که علاقه مند به پذیرایی حرفه ای است مراقبت های کایروپراکتیک در صورت آسیب دیدگی، بیماری یا حتی حفظ سلامتی با کیفیت با افزایش سن، مطمئناً سوالات زیادی برای شما پیش خواهد آمد. یکی از رایج ترین (و مهم ترین) سؤالات به این سؤال می رسد: آیا مراجعه به متخصص کایروپراکتیک بی خطر است؟ برای فردی که با این رویکرد درمانی آشنا نیست، روش های دستی ممکن است ترسناک یا حتی دردناک به نظر برسند. اما با توجه به اینکه میلیون ها نفر در سراسر جهان به طور منظم مراقبت های کایروپراکتیک را دریافت می کنند، درک مزایای آشکار مراجعه به کایروپراکتیک و دریافت مراقبت های کایروپراکتیک بسیار مهم است.

در اینجا، نگاهی دقیق‌تر به دنیای مراقبت‌های کایروپراکتیک می‌اندازیم و نشان می‌دهیم که این نوع درمان چقدر ایمن – و موثر – برای طیف گسترده‌ای از بیماران است. هنگام مراجعه به یک متخصص کایروپراکتیک حرفه ای و دارای مجوز، لازم نیست نگران باشید. برای اکثر بیماران، تنظیمات کایروپراکتیک مانند فشرده سازی نرم یا حتی سرگرم کننده است. و با فواید بسیاری برای سلامتی، از جمله تسکین درد و بهبود تحرک، برای مدت طولانی پس از آن احساس خوبی خواهید داشت.

مراقبت های کایروپراکتیک چیست؟

از مرکز ملی سلامت یکپارچه مکمل (NCCIH)، درمان کایروپراکتیک این یک “حرفه مراقبت بهداشتی مجاز است که توانایی بدن برای بهبودی خود را تایید می کند.” این تا حدی دلیل موثر بودن کایروپراکتیک است. پزشکان کایروپراکتیک با فرآیندهای درمانی طبیعی بدن شما کار می کنند، نه بر علیه آنها، تا به طور موثر درد را تسکین دهند، تحرک را بهبود بخشند و سلامت و تندرستی کلی شما را بهبود بخشند. بر خلاف سایر درمان‌ها، مانند مصرف مسکن‌ها در هنگام دردناک شدن چیزی (که فقط برای پوشاندن موقت درد و علائم شما کار می‌کند)، مراقبت کایروپراکتیک منبع آسیب یا بیماری شما را درمان می‌کند.

هنگامی که فردی برای مراقبت های کایروپراکتیک مراجعه می کند، درمان اغلب شامل درمان دستی مانند دستکاری ستون فقرات و تنظیمات کایروپراکتیک است. این تنظیمات با لمس دست در اطراف ماهیچه‌ها و رباط‌ها کنترل می‌شوند تا بدن دوباره به موقعیت طبیعی خود بازگردد تا بتواند به طور موثر بهبود یابد. دریافت تنظیمات کایروپراکتیک می تواند سیستم عصبی را آرام کند، ستون فقرات و بقیه بدن را مجدداً تنظیم کند، درد را تسکین دهد و تحرک مفصل را بهبود بخشد. همراه با درمان های اضافی، مانند ماساژ درمانی یا طب سوزنی، بازدید از یک کایروپراکتیک می تواند یک تجربه واقعاً تغییر دهنده زندگی باشد.

آیا مراجعه به کایروپراکتیک بی خطر است؟

هنگام ورود به هر نوع درمان یا مراقبت پزشکی، ایمنی باید همیشه یک نگرانی اصلی باشد. به همین دلیل است که اولین قدم شما در پیگیری درمان های کایروپراکتیک این است که مطمئن شوید که از یک متخصص کایروپراکتیک دارای مجوز و حرفه ای با تجربه و صلاحیت های لازم بازدید می کنید. یک جستجوی آنلاین سریع باید بتواند همه آنچه را که باید بدانید را به شما بگوید. علاوه بر این، خواندن نقدهای آنلاین می تواند راهی عالی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک کایروپراکتیک بالقوه باشد.

برای پاسخ به این سوال اساسی، بله، مراقبت های کایروپراکتیک یک شکل ایمن از درمان برای طیف گسترده ای از آسیب ها و بیماری ها است. بر اساس یک سری تنظیمات دستی که بدن شما را مجدداً تنظیم می کند و ماهیچه ها و رباط ها را بهبود می بخشد، مراقبت های کایروپراکتیک مبتنی بر لمس های ملایم اما ثابت است که با بدن شما کار می کند. بدون دارو و ابزارهای پیچیده پزشکی، این یکی از طبیعی ترین راه ها برای درمان بدن شما است. با گذشت زمان، بازدیدهای منظم کایروپراکتیک می تواند به شما در جلوگیری از آسیب های بعدی کمک کند

همراه با تنظیمات کایروپراکتیک و رفع فشار ستون فقرات، برخی از مطب های کایروپراکتیک انواع دیگری از درمان جامع را نیز ارائه می دهند. به طور کلی، آنها همچنین ممکن است روش هایی مانند طب سوزنی یا ماساژ درمانی را برای رفع بهتر نیازهای مراقبت های بهداشتی بیمار خود بکار گیرند. یکی دیگر از دلایلی که مراقبت های کایروپراکتیک در سال های اخیر بسیار محبوب شده است این است که، مشابه فیزیوتراپی، می تواند به طور موثر به انواع مختلف بیماران پاسخ دهد.

دقیقاً چه چیزی با مراجعه به متخصص کایروپراکتیک قابل درمان است? نگاهی بیاندازید:

  • کمردرد مزمن.
  • گردن درد و سفتی.
  • محدودیت حرکت مفاصل
  • جراحات تصادفات رانندگی
  • آسیب های ورزشی
  • درد سیاتیک.
  • مراقبت های بعد از عمل.
  • مراقبت از کودک.
  • آموزش استفاده از وسایل کمکی (واکر، عصا، پروتز).

در واقع، بسیاری توجه دارند که درمان کایروپراکتیک جایگزین ایمن‌تری برای سایر انواع درمان‌های پزشکی، مانند جراحی یا داروها است. با جراحی، همیشه خطر عوارض جانبی نامطلوب یا یک روند بهبودی پیچیده و طولانی وجود دارد که می تواند شما را برای هفته ها از پا درآورد. با داروهای تجویزی، پتانسیل عوارض جانبی نامطلوب یا نگرانی‌های مربوط به اعتیاد نیز وجود دارد، مانند آنچه بسیاری از بیماران با مسکن‌های رایج تجربه کرده‌اند. دریافت مراقبت های کایروپراکتیک می تواند به شما کمک کند از این دو گزینه اجتناب کنید و از روشی برای درمان استفاده کنید که با بدن شما برای بهبود طبیعی کار می کند.

البته این بدان معنا نیست که همیشه باید انواع دیگر مراقبت ها را حذف کنید. در برخی موارد، ممکن است از یک روش جراحی یا ترکیبی از چندین نوع مراقبت سود بیشتری ببرید. به همین دلیل مهم است که با پزشک مراقبت های اولیه خود به دقت مشورت کنید تا به شما در تعیین موثرترین درمان برای آسیب یا بیماری خود کمک کند. اما نباید به دلیل ترس از ایمن نبودن، کایروپراکتیک را کاملاً رد کنید.

نتیجه گیری – آیا مراجعه به پزشک کایروپراکتیک بی خطر است؟

اگر کمردرد مزمن، گردن درد یا سفتی، محدودیت حرکت، یا در حال نقاهت پس از یک تصادف رانندگی یا آسیب ورزشی هستید، مراقبت کایروپراکتیک ممکن است برای شما مناسب باشد. کایروپراکتیک ها متخصصان آموزش دیده ای هستند که با بدن شما کار می کنند تا به بهبود طبیعی و موثرتر آن کمک کنند. در مقایسه با سایر انواع درمان، مانند جراحی یا دارو، کایروپراکتیک به عنوان یک درمان ایمن تر با خطرات و عوارض جانبی کمتر دیده می شود. به عنوان یک رویکرد جامع برای مراقبت، کل بدن را درمان می کند – نه فقط یک علامت.

اگر فکر می‌کنید از دیدن یک متخصص کایروپراکتیک سود می‌برید، به پزشک عمومی خود مراجعه کنید یا به صورت آنلاین برای مطب کایروپراکتیک در نزدیکی خود جستجو کنید. در طول مشاوره اولیه، آنها می توانند به شما در درک مزایای درمان کایروپراکتیک و تعیین موثرترین برنامه درمانی برای نیازهای مراقبت های بهداشتی خود کمک کنند. در حالی که درد دارید یک روز بیشتر صبر نکنید. مراقبت های کایروپراکتیک جامع، موثر و ایمن است.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و اظهارات در این نشریات صرفاً مربوط به نویسندگان و همکاران است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. برای انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر