آموزش تغذیه مبتنی بر حس کودکان را به خوردن سبزیجات، انواع توت ها و میوه ها تشویق می کند – ScienceDaily


طبق یک مطالعه جدید از دانشگاه فنلاند شرقی، آموزش تغذیه مبتنی بر حس برای کودکان ۳ تا ۵ ساله در مهدکودک میل آنها را برای انتخاب سبزیجات، انواع توت ها و میوه ها افزایش می دهد. آموزش تغذیه مبتنی بر حس ابزارهای جدیدی را برای ترویج عادات غذایی سالم در آموزش و مراقبت دوران کودکی ارائه می دهد. نتایج در منتشر شده است تغذیه بهداشت عمومی.

محققان از روش آموزش تغذیه مبتنی بر حس Sapere استفاده کردند که از روش طبیعی کودکان برای تکیه بر هر پنج حواس هنگام یادگیری چیزهای جدید استفاده می کند: با نگاه کردن، بوییدن، چشیدن، لمس کردن و گوش دادن به چیزهای جدید. در روش Sapere به کودکان نقش فعالی در غذا خوردن داده می شود و تشویق می شوند تا تجربیات حسی خود را به اشتراک بگذارند. آموزش تغذیه مبتنی بر حس به خوبی برای زندگی روزمره یک مهدکودک مناسب است، جایی که کودکان چندین وعده غذایی در روز می خورند و در فعالیت های گروهی با محوریت آموزشی شرکت می کنند.

مهدکودک ها هنگام ارائه آموزش تغذیه، رویکردهای متنوعی برای انتخاب دارند. به عنوان مثال، آنها می توانند سبزیجات، انواع توت ها و میوه های مختلف را در جلسات عملی به کودکان ارائه دهند، می توانند کودکان را در پخت و پز و آشپزی مشارکت دهند و می توانند فرصت هایی را برای کودکان فراهم کنند تا سبزیجات خود را در حیاط خلوت مهدکودک پرورش دهند. موضوعات مرتبط با غذا نیز می تواند در کتاب ها و بازی ها گنجانده شود.

کایسا کاهکونن، محقق، متخصص تغذیه از دانشگاه ایسترن می گوید: “چند راه مختلف برای انجام این کار وجود دارد. با این حال، همیشه از یادگیری مبتنی بر حس، راهنمایی کودکان و مشارکت کودکان شروع می شود. انجام و آزمایش کارها با هم نیز یک جنبه مهم است.” فنلاند

محققان کودکان را در گروه های مختلف مهدکودک مقایسه کردند. آموزش تغذیه مبتنی بر حس به برخی ارائه شد، در حالی که برخی دیگر ارائه نشدند. به کودکان یک بوفه میان وعده با انواع مختلف سبزیجات، انواع توت ها و میوه ها برای انتخاب ارائه شد و محققان از غذاهای آنها عکس گرفتند تا تمایل آنها به انتخاب و خوردن این مواد غذایی را تجزیه و تحلیل کنند.

یافته‌ها نشان می‌دهد که آموزش تغذیه مبتنی بر حس ارائه شده در مهدکودک، تمایل کودکان به انتخاب سبزیجات، انواع توت‌ها و میوه‌ها را افزایش می‌دهد – به‌ویژه در میان کودکانی که مادرانشان از تحصیلات پایین‌تری برخوردار بودند. به طور متوسط، فرزندان والدینی که تحصیلات کمتری دارند، تمایل به خوردن سبزیجات، انواع توت ها و میوه های کمتر دارند. اینگونه است که آموزش تغذیه ارائه شده در مهدکودک می تواند به رفع تفاوت های غذایی بین خانواده ها کمک کند.

یکی دیگر از یافته‌های جالب این است که روش آموزش تغذیه‌ای Sapere به نظر می‌رسد جو غذا خوردن را در گروه‌های مهدکودک نیز بهبود می‌بخشد. این امر کودکانی را که به گفته والدین خود، افراد حساسی هستند، تشویق می‌کند تا مجموعه متنوع‌تری از سبزیجات و انواع توت‌ها و میوه‌ها را انتخاب کنند. کاهکونن توضیح می دهد.

تجربیات مثبت و شخصی در مورد مواد غذایی به دست آمده در مهدکودک می تواند به اصلاح ترجیحات غذایی در جهتی مفید برای سلامتی کمک کند. ترجیحات غذایی که در اوایل دوران کودکی آموخته می شود، اغلب در طول دوران نوجوانی و بزرگسالی با فرد همراه می شود.

مؤسسه بهداشت عمومی و تغذیه بالینی در دانشگاه فنلاند شرقی مطالعه می‌کند که چگونه آموزش تغذیه در دوران کودکی می‌تواند تغذیه خوب را در بین کودکان ترویج کند و باعث ایجاد عادات غذایی سالم شود.

این مطالعه با همکاری محققان دانشگاه فنلاند شرقی و Jyväskylä انجام شد. این مطالعه توسط بنیاد جنی و آنتی ویهوری تأمین مالی شد.

منبع داستان:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه فنلاند شرقی. توجه: محتوا را می توان با توجه به سبک و طول تغییر داد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر